کد خبر: ۷۰۶۶۷۳۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

مراسم عزاداری امام حسین(ع) از سوی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی در لندن برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،به نقل از دفتر آیت الله فاضل لنکرانی، امام حسین متعلق به همه عالم و ادیان است، تمام آزادکان و عدالت پیشگان و مبارزان بنام تاریخ از نهضت وانقلاب حسین بن علی (علیه السلام) الهام می‌گیرند. امام حسین درقلوب همه انسان‌هایی که به دنبال انسانیت هستند جای دارد.

دامنه حادثه کربلا آنقدر وسیع است که نه تنها اساس مکتب را حفظ کرده بلکه پیوند عاطفی بین اقشار مختلف ایجاد کرده است.

ماه محرم سبب تعمیق پیوند عاطفی و قلبی بین مردم و خانواده با دین و اهل بیت است.

اقشار مختلف جامعه به بهانه مراسم عزاداری به بهترین روش و زیبا‌ترین اسلوب زندگی خود را با اهلبیت گره می‌زنند. فرهنگ عاشورا جلوه نور الهی است که با مهر حسین در زندگی انسان‌ها جاری میشود ودرس انسانیت ومردانگی وادب واخلاق می‌آموزد.


شیعیان غریب ایران و ارادتمندان و دلباختگان امام حسین علیه السلام از پیر و جوان و اقشار مختلف از گوشه و کنار پایتخت انگلستان، کار و زندگی را رها کرده، با همه وجود و عشق وعلاقه در مراسم عزاداری سید الشهدا علیه السلام به همت دفتر آیت الله فاضل لنکرانی در دفتر لندن دایر گردید، حضور پیدا کردند و ساعاتی را به عزاداری پرداختند.

ضمن قرائت تلاوت قرآن کریم و زیارت عاشورا و مرثیه سرایی مداحان اهلبیت، حجج اسلام اقایان حسینی قمی درباره نقش عاطفه درنهضت امام حسین، تاثیر اهل بیت در زندگی انسانها، ویژگی‌های اختصاصی امام حسین(ع) به سخنرانی پرداختند.

از آنجا که برگزاری مراسم عزاداری مثل ایران در هرکوی برزن ممکن نیست این مراسم از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است لذا بعضی از آنان ساعت‌ها مسیر را طی کردند تا در مراسم حضور پیدا کنند؛ و این میسرنیست مگر عشق به حسین علیه السلام.

انتهای پیام/ش

عزاداری حسینی در لندن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر