کد خبر: ۷۰۶۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ۱۳۰۰ شرکت به دلیل ارتقا نیافتن از فهرست شرکت‌های دانش بنیان کشور خارج شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سیدمحمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و فناور در مشهد، گفت: معیار‌های کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان با هدف افزایش سطح کیفی فعالیت شرکت‌ها هر سال پنج درصد نسبت به سال قبل سختگیرانه‌تر می‌شود.

او ادامه داد: به همین دلیل این تعداد شرکت که پس از ۲ تا سه سال فعالیت متقاضی تمدید ارزیابی بوده اند به دلیل اینکه ارتقای لازم را نیافتن و نداشتن شاخص‌های اعلام شده از لیست این کارگروه به عنوان شرکت دانش بنیان خارج شده اند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر چهار هزار و ۵۰۸ شرکت دانش بنیان در کشور تحت این عنوان شناخته شده و مجوز دارند که تحت ارزیابی و حمایت‌های توانمند سازی قرار می‌گیرند.

صاحبکار افزود: سختگیری در تعیین معیار‌های تخصصی برای شرکت‌های دانش بنیان با هدف هدایت این شرکت‌ها به سوی ارتقای مداوم است به همین دلیل علاوه بر سخت گیری در ارزیابی شاخصه‌ها و معیارها، کلیه شرکت‌های دارای مجوز به صورت آنلاین اعلام می‌شوند.

او تصریح کرد: تمام فعالیت‌های شرکت‌ها به صورت کامل شفاف سازی شده و در حال حاضر پرونده یک هزار شرکت برای بررسی و ارزیابی جهت تمدید و صدور مجوز در دست بررسی است.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه هر ماه یک هزار پرونده شرکت‌ها در این مرکز بررسی می‌شود، گفت: ۴۰۰ پرونده از این تعداد مربوط به ارزیابی و ۶۰۰ پرونده نیز مربوط به برنامه‌های حمایتی است.

صاحبکار افزود: با هدف تسهیل خدمت به شرکت‌های دانش بنیان از کارگزاران ارزیاب در بخش خصوصی کمک گرفته شده و روند ارزیابی شرکت‌ها در دو مرحله منطقه‌ای و ملی انجام می‌شود که در همه بخش‌ها تلاش می‌گردد بهترین خدمات در کوتاه ترین مدت ارائه شود.

او ادامه داد: هم اکنون ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان بین ۲ تا سه ماه زمان می‌برد که با هدف ارائه مدت زمان کافی به شرکت‌ها برای جمع آوری و تکمیل اطلاعات تعیین شده است.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تشکیل انجمن شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی نشان دهنده بلوغ این استان و شرکت‌های دانش بنیان آن است که امیدواریم شاهد تحول و پیشرفت چشمگیر در این زمینه باشیم.

در این نشست نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان به بیان مشکلات، خواسته‌ها و انتظارات خود پرداختند.

انجمن شرکت‌های دانش بنیان  خراسان رضوی به میزبانی پارک علم و فناوری خراسان تشکیل شده است.
 
انتهای پیام//ف.س
 

تشکیل انجمن شرکت‌های دانش بنیان نشان دهنده بلوغ استان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر