کد خبر: ۷۰۶۷۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

هر چه به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی نزدیک می‌شویم نخست وزیر این رژیم برای جلب آراء بیشتر به اقدامات نمایشی و تبلیغاتی مضحکتری دست می‌زند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  حدود شش ماه پیش بود که انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی برگزار شد و نتایج آن نشان می‌داد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا در سمت خود باقی می‌ماند. اما عدم توانایی وی برای رسیدن به یک اجماع و تشکیل کابینه باعث شد تا مهلت قانونی نتانیاهو در ابتدای خرداد به پایان برسد. بعد از آن بود که پارلمان رژیم صهیونیستی رأی به انحلال خود و برگزاری انتخابات مجدد داد.

اقدامات نمایشی و تبلیغات مضحک نتانیاهو برای انتخابات با طعم دروغ


بیشتربخوانید: نتانیاهو و شیخ نشینان در سوگ بولتون/ رویای شومی که محقق نشد


پیروزی در این انتخابات برای نخست وزیر رژیم صهیونیستی بسیار مهم است چرا که به دنبال آن می‌تواند مجددا بر کرسی قدرت تکیه بزند. هر چه به زمان برگزاری این انتخابات در تاریخ ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) نزدیک میشویم وعده‌های نتانیاهو برای کسب آراء بیشتر جنجالی‌تر و غیر واقعی‌تر می‌شود.

نتانیاهو گاه به مطرح کردن وعده‌های نژادپرستانه در قبال شهرک نشینان صهیونیست روی می‌آورد و گاه با حمله به مواضع نیرو‌های مقاومت در منطقه به دنبال مطرح کردن خود در آستانه انتخابات پارلمانی است.

یکی از وعده‌های جنجالی نتانیاهو که روز گذشته مطرح و باعث شد تا اعتراض اکثریت کشور‌ها و مجامع بین المللی را به دنبال داشته باشد الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری به اراضی اشغالی بود. مولود چاووش اوغلو وعده جنجالی نتانیاهو که گفته است در صورت پیروزی در انتخابات ۱۷ سپتامبر برای الحاق دره اردن به اراضی اشغالی تلاش می‌کند را اقدامی نژاد پرستانه توصیف کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز نسبت به پیامد‌های اقدام احتمالی رژیم صهیونیستی به الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی هشدار داد و تأکید کرد که چنین تصمیمی می‌تواند عملیات صلح را نابود کند.

بسیاری از کشور‌های عربی و مجامع عربی و هم چنین گروه‌های فلسطینی نیز با واکنش به این سخنان انتخاباتی نتانیاهو نسبت به تبعات و پیامد‌های خطرناک آن هشدار دادند به طوریکه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز که با رژیم صهیونیستی همکاری دارد از احتمال لغو توافقنامه‌های خود با تل آویو سخن گفت.

نتانیاهو در حالی با حمله‌های گاه و بیگاه به مواضع گروه‌های مقاومت در منطقه از جمله مواضع حزب الله لبنان و نیرو‌های ارتش سوریه و نیرو‌های حشد شعبی در عراق و هم چنین مواضع گروه‌های مقاومت فلسطین به ویژه حماس در غزه سعی در مطرح کردن خود دارد که در جریان فرار خود همزمان با حملات موشکی گروه‌های مقاومت به شهرک‌های صهیونیستی موجی از اعتراضات را برانگیخت. نتانیاهو که در حال سخنرانی در یک همایش انتخاباتی در شهرک صهیونیست نشین اشدود بود پس از اصابت یک راکت شلیک شده از نوار غزه به این شهرک سخنرانی خود را قطع کرد و به پناهگاه فرار کرد.

بسیاری از سیاستمداران صهیونیست این اقدام نتانیاهو را به باد تمسخر گرفتند. نفتالی بنت وزیر سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به فرار نتانیاهو به پناهگاهی در شهرک اشدود گفت: این اتفاق حقارت ملی است و نشان می‌دهد حماس دیگر از اسرائیل نمی‌ترسد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پا را از این حد نیز فراتر گذاشته و در یکی از تلاش‌های انتخاباتی خود برای جلب توجه رأی دهندگان مدعی کشف تأسیسات هسته‌ای مخفی ایران شد! ادعایی که حتی در اراضی اشغالی نیز خریداری نداشته و با انتقاداتی رو به رو شد. تنها به فاصله چند روز پس از اعلام برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای در واکنش به بدعهدی طرف اروپایی و نیز بلافاصله پس از سفر مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران نتانیاهو این ادعای مضحک را مطرح کرد. وی مدعی کشف سایت هسته‌ای اعلام نشده ایران در آباده واقع در جنوب اصفهان شد.

هنوز ادعای نتانیاهو در آوریل ۲۰۱۸ در خصوص کشف تأسیسات مخفیانه ایران در تورقوزآباد دست مایه طنز و تمسخر محسوب میشود.

کاملا مشخص است که یکی از اهداف نتانیاهو از مطرح کردن چنین ادعای مضحکی نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و تلاش برای باقی ماندن در سمت کنونی است.

نتانیاهو از یک سو می‌کوشد خود را پیروز عرصه درگیری‌های منطقه‌ای و نبرد با جبهه مقاومت در منطقه نشان دهد که بنا به گفته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، ارتش اسرائیل در جریان عملیات موشکی نیرو‌های مقاومت بیشتر شبیه یک ارتش هالیوودی عمل کرد تا یک ارتش واقعی؛ و از سوی دیگر دستاورد‌های پوشالی در برابر ایران و برنامه هسته‌ای آن کسب کرده و نشان دهد در این عرصه ابتکار عمل را به دست دارد.

نتانیاهو هم چنین در عرصه داخلی تلاش می‌کند با وعده‌های دروغین خود که حتی مخالفت سازمان‌ها و نهاد‌های بین المللی را نیز به دنبال داشته از گسترش دامنه اراضی اشغالی دم بزند و آراء بیشتری را کسب کند. نتانیاهو می‌کوشد تا جبهه حزب خود یعنی حزب لیکود را از طریق گسترش روابط با جمعیت‌های وابسته به شهرک نشینان تقویت کند و به همین دلیل بر وعده‌های خود مبنی بر گسترش شهرک سازی‌ها تاکید دارد.

اقدام جنجال برانگیز نتانیاهو در سفر به شهر الخلیل و هتک حرمت حرم ابراهیمی نیز در همین راستا صورت گرفت؛ اقدامی که با واکنش‌های گسترده‌ای رو به رو شد. پیام این اقدام نتانیاهو خطاب به شهرک نشینان تندرو بود. نتانیاهو قصد داشت بگوید که به تلاش‌های خود در قلب شهر الخلیل برای گسترش شهرک سازی‌ها ادامه می‌دهد و در جریان این سفر سنگ بنای ساخت یک شهرک جدید را گذاشت.

همین اقدامات نمایشی و تبلیغاتی نتانیاهو باعث شده تا انتقادات فراوانی از سوی احزاب معارض علیه وی مطرح شود به طوریکه برخی از این احزاب با صدور بیانیه‌هایی اعلام کرده اند که نتانیاهو با این اقدامات نمایشی، باعث شده امنیت رژیم صهیونیستی تضعیف شود.

در هر صورت باید گفت که این وعده‌ها و اقدامات انتخاباتی نتانیاهو که پیش از این هم مطرح شده و در آستانه انتخابات پارلمانی رنگ و بوی نمایشی تری به خود گرفته، تنها وعده‌های دروغینی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با استفاده از آن‌ها سعی در تقویت جایگاه خود در میان صهیونیست‌ها کرده بود و با بررسی نظر کارشناسان و تحلیل گران به نظر می‌رسد دیگر کارایی خود را از دست داده و همگان به ماهیت انتخاباتی و نمایشی بودن آن اذعان دارند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

تقلای انتخاباتی نتانیاهو و طناب پوسیده وعده‌های دروغین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر