کد خبر: ۷۰۷۰۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
رئیس پلیس راهور ناجا مطرح کرد؛

هادیانفر گفت: از استانداران درخواست می‌کنیم در ۱۰ روز نخست آغاز سال تحصیلی جدید، ساعات آغاز کار ادارات را شناور کنند.

فوت ۵۸۳۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در ۴ ماه نخست سال جاریبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نشست خبری خود که امروز ۲۴ شهریور ماه برگزار شد، اظهار کرد؛ در حال حاضر طرح تابستانه را سپری کرده‌ایم و در روز‌های پایانی آن هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: در ایام سوگواری ترافیک را در ۱۰۴۷ شهر با تلاش همکارانمان مدیریت کردیم.


بیشتر بخوانید؛ توقف تولید پراید از سال ۹۹


او با بیان اینکه هیچ حادثه‌ای را در ایام سوگواری نداشتیم، گفت: در ۴ ماهه اول سال جاری بر اساس آمار‌های پزشکی قانونی، ۵۸۳۳ نفر از هموطنان  بر اثر تصادفات در جاده‌ها و معابر شهری جان خود از دست داده‌اند.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه ۱۴۳۶ نفر از این مقدار، در شهر‌ها و ۴۳۹۷ نفر در جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند، افزود: در این ۴ ماه اخیر ۱۲۳ هزار نفر مجروح داشته‌ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بیان کرد: ۱۱۲ هزار وسیله با ظرفیت ۲/۵ میلیون دانش آموز را برای سرویس مدارس پیش‌بینی کرده‌ایم و از ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر‌ماه آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس وجود دارد.

سردار هادیانفر افزود: در حال حاضر تمهیدات و اقدامات لازم که مدارس و والدین باید دقت داشته باشند را ابلاغ کرده‌ایم.

وی گفت: پیش بینی ما این است که امسال در آغاز مهر ماه ترافیک بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و در همین راستا از استانداران و روسای ادارات درخواست می‌کنیم که به منظور حل مشکل ترافیک در ۱۰ روز نخست آغاز سال تحصیلی جدید، ساعات آغاز کار ادارات را به مدت دو ساعت شناور کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ما ۱۸ میلیون نفر دانش آموز و دانشجو داریم و از اول مهرماه موضوع همیاران پلیس را خواهیم داشت.

سردار هادیانفر افزود: برای طرح اول مهرماه، ۱۴۹۰۲ نفر از نیرو‌های پلیس راهور در شهر‌های کشور آماده هستند تا بازگشایی مدارس را با کمترین حوادث و تامین امنیت دانش آموزان برگزار کنیم.

او گفت: پیش بینی می‌شود وضعیت ترافیکی ۲۵ تا ۳۰ درصد در مهرماه افزایش پیدا کند.

سردار هادیانفر گفت: درخواستی از استانداران داشته‌ایم تا ۲ ساعت از ساعت اداری ادارات را برای ۱۰ روز شناور قرار دهند تا ترافیک نداشته باشیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: بر اساس آمار فوتی سر صحنه حدود ۵۳ درصد است که ۶ درصد در حین انتقال فوت می‌کنند و این مقدار نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۰/۵ درصد کاهش داشته است.

سردار هادیانفر ادامه داد: فوت در بیمارستان‌ها نیز حدود ۴۰/۲ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱ درصد کاهش داشته است.

او با بیان اینکه امسال نسبت به سه ماه اول سال ۵ درصد افزایش سفر داشته ایم، گفت: ۲۵/۷ درصد واژگونی در جاده‌ها بوده که این عدد در روز‌های پر تردد افزایش نیز داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بیان کرد: ۱۹/۷ عابرین، ۲۱ درصد موتورسیکلت سواران و رانندگان و سرنشینان ۵۹ درصد جان باختگان تصادفات هستند.

او بیان کرد: در حال حاضر ۱ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۶۰۹ دستگاه وسایل نوشماره در پنج ماه اول سال داشته‌ایم که این مقدار نسبت به مدت زمان سال قبل کاهش داشته است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه ۱ میلیون و ۱۰۳هزار ۷۷۴ جلد گواهینامه تمدید و صادر شده است گفت: ۸۴ درصد تصادفات با چهار عاملی اصلی سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو است که با فرهنگ‌سازی برطرف می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: خسارتی که از تصادفات به کشور وارد می‌شود، حدود ۷ درصد تولید ناخالص ملی است و خواهش میکنیم دولت از دستگاه‌های دخیل در امر تصادفات حمایت کند.

او ادامه داد: ما به همکاران خودمان تاکید کرده‌ایم که جریمه‌های رانندگی عادلانه باشد و اصولی برای تعداد برگ جریمه از سوی ماموران نداریم.

سردار هادیانفر تاکید کرد: اگر افراد با پلیس‌یار‌ها همکاری نکند و پلیس شاهد این صحنه باشد، فرد متخلف تا ۵۰ هزار تومان جریمه می‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: دارندگان گواهینامه‌های پایه ۳ که بیش از ۲ سال از دریافت گواهینامه‌شان گذشته و حداقل ۲۳ سال سن دارند، می‌توانند راننده حمل و نقل عمومی سواری شوند.

سردار هادیانفر گفت: اسنپ و تاکسیرانی و ... به این نکته توجه کنند که اگر راننده‌ای که دو سال از دریافت گواهینامه اش نگذشته باشد و همچنین سنش کمتر از ۲۳ سال سن باشد را به کار بگیرند، مطابق ماده ۱۶ با آن‌ها برخورد می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: روزانه در این چندماهه اخیر ۴۵ تا ۶۵ نفر در کشور جان خود را بر اثر تصادفات از دست می‌دهند که در ساعت حدود ۲ نفر جان باخته داریم.

او گفت: ۱۵۸۵ نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور وجود دارد در صورت درست شدن این نقاط، تا ۵۶ درصد کاهش تصادفات را خواهیم داشت.

سردار هادیانفر بیان کرد: ۱۳۳۴۶۲ فقره تصادفات خسارتی در طرح تابستانی داشته‌ایم.‌

انتهای پیام/

پیش بینی افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصد ی ترافیک در آغاز مهر ماه ترافیک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر