کد خبر: ۷۰۷۱۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

طی سال گذشته، چاپ کتب مذهبی در چهارمحال و بختیاری ٤٥ درصد از مجموع تیراژ کتب چاپ شده را به خود اختصاص داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، سید حسین نژادحسینی معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: کتب مذهبی در سال گذشته ٤٥ درصد و در سه ماهه اول سال جاری ١٥ درصد از مجموع تیراژ کتب چاپ شده را به خود اختصاص داد.

او اظهار داشت: صنعت چاپ قدمت دیرینه‌ای دارد و ۱۵۵ چاپخانه در استان در زمینه‌های مختلف افست، دیجیتال، بنر، جعبه‌سازی، فلکسو، لیتوگراف و ... فعالیت می‌کنند و تمامی خدمات مربوط به قبل، حین و بعد از چاپ را ارائه می‌دهند.

نژادحسینی در تشریح فرآیند چاپ کتاب قرآن و کتب مذهبی در استان افزود: نویسنده یک کتاب با هر محتوایی قبل از مراجعه به چاپخانه باید مجوز معتبری از ادارات مربوط دریافت کند که با در دست داشتن مجوز به هر چاپخانه‌ای مراجعه کند می‌تواند متن مورد نظر را به چاپ برساند.

نژادحسینی اضافه کرد: کتب مذهبی و قرآن نیز باید همین روال را طی کنند و تا امروز، دفتر فعالیت‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یک مجوز چاپ قرآن کریم را از تهران دریافت و توانسته این کتاب را با تیراژ بالا به مرحله چاپ برساند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به اینکه از ۱۵۵ چاپخانه استان تنها چهار چاپخانه، کار چاپ کتاب را انجام می‌دهند، بیان کرد: این چاپخانه‌ها، کتب با موضوعات مختلف را چاپ می‌کنند که کتب مذهبی در سال گذشته ۴۵ درصد و در سه ماهه اول سال جاری ۱۵ درصد از مجموع تیتراژ کتب چاپ شده را به خود اختصاص داده‌اند.

او ادامه داد: آخرین کتب مذهبی چاپ شده در استان، کتاب «ولایت فقیه» از احمدرضا بسیج و «دیوان گنجینةالاسرار» از عمان سامانی است که استقبال بالایی از این دو کتاب صورت گرفت و تا کنون بالغ بر دو هزار جلد از این کتب منتشر شده است.

نژادحسینی با اشاره به وضعیت چاپ به دلیل گران شدن کاغذ، گفت: گرانی کاغذ بر چاپ کتاب بسیار اثر گذاشته است و اقدام وزارتخانه در این خصوص این است که افرادی که مجوز چاپ کتاب را دریافت می‌کنند بر حسب نیازشان می‌توانند مقدار کاغذ مورد نیاز را به‌صورت سهمیه‌بندی شده از وزارتخانه دریافت کنند.

انتهای پیام/خ

وجود ۱۵۵ چاپخانه در چهارمحال و بختیاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر