کد خبر: ۷۰۷۱۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌ها براساس نیاز کشور‌های همجوار دانشجوی خارجی جذب کنند.

جذب دانشجوی خارجی بر اساس نیاز کشور‌های همسایه و ظرفیت خالی رشته‌ها/  لزوم نهادینه شدن برنامه تحول پزشکی در دانشگاه‌هاباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: به طور کلی دانشگاه‌ها با محدودیت‌های خاص خودشان در مقاطع مختلف تحصیلی رو به رو هستند، اما وزارت بهداشت این اجازه را به آن‌ها داده است تا بر اساس چارچوب‌های تعیین شده در مقاطعی مانند تخصص یا حتی تحصیلات تکمیلی بر اساس نیاز کشور‌های همسایه و دیگر مناطق دانشجوی خارجی را جذب کنند.
 
او ادامه داد: جذب دانشجوی خارجی در چارچوب مقررات و قوانین ابلاغی وزارت بهداشت انجام می‌شود و در مقاطع و  رشته‌هایی که ظرفیت آن‌ها خالی است مراکز آموزشی می‌توانند اقدام به  پذیرش دانشجوی خارجی کنند.

لاریجانی گفت: برخی رشته‌ها مانند تخصص اورژانس تنها ۳۰ درصد از ظرفیتش پر شده است و صندلی‌های برخی از رشته‌ها در مقطع PHD خالی است که دانشگاه‌ها می‌توانند اقدام به جذب دانشجوی خارجی کنند.

پیگیر اجرای برنامه تحول آموزش پزشکی هستیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای برنامه تحول آموزش پزشکی در کشور گفت: خوشبختانه این برنامه به خوبی و سرعت درتمام دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال انجام است تا وزارت بهداشت استراتژی‌های مطرح شده را در برنامه تحول آموزش پزشکی پیگیری کند.
 

بیشتر بخوانید: کنترل برنامه تحول آموزش پزشکی با ۲۵ شاخص
او یادآوری کرد: امیدوارم برنامه تحول آموزش پزشکی در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت نهادینه اجرا شود تا شاهد ارتقای کیفیت آموزش‌ها برای تربیت نیرو‌های آموزشی باشیم.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر