کد خبر: ۷۰۷۱۹۵۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: رشد سالمندی در استان کرمان ۸ و ۲ دهم درصد است که رشد قابل توجهی است و نگاه ویژه‌ای نیاز دارد.

رشد ۸ و ۲ دهم درصدی سالمندی در استان کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در جلسه شورای سالمندی استان کرمان گفت: سند راهبردی سالمندی به همت استانداری رونمایی شده و نقشه راهی برای تمام دستگاه‌های استان است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه شاهد کاهش رشد زاد و ولد هستیم و همین دلیل نیز باعث رشد سالمندی شده است گفت: جلوی رشد سالمندی را نمی‌توانیم بگیریم، اما باید برای سالمندی برنامه داشته باشیم.

صادق زاده گفت: در سند سالمندی دستگاه‌ها موظف به اجرای برنامه‌های این سند هستندوسند راهبردی سالمندی به تمام دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است و رویکرد مناسب‌سازی در استان به یک نیمه فرهنگ تبدیل شده و در دستور کار قرار دارد.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته بخشی از اعتبارات تملک دارایی استان برای مناسب‌سازی محیط ادارات اختصاص داده شد که جای تقدیر دارد گفت: انتظار داریم امسال نیز از این اقدام حمایت شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته بخشی از اعتبارات تملک دارایی استان برای مناسب‌سازی محیط ادارات اختصاص داده شده است گفت: بسیاری از محیط‌های عمومی استان نیز مانند سینما‌ها و پارک‌ها نیازمند مناسب‌سازی سالمندان است.

او با بیان اینکه بسیاری از محیط‌های عمومی استان مانند سینماها، پارک‌ها نیازمند مناسب‌سازی است گفت: امیدواریم در سال ۹۸ به این امر توجه جدی شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه نگهداری سالمندان در مراکز بیشتر شده افزود: باید خانواده‌ها نگهداری از سالمندان را آموزش ببینند و تا جایی که امکان دارد خودشان از سالمندان نگهداری کنند.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر