کد خبر: ۷۰۷۱۹۶۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی، طی سال ۹۸ در فارس خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، قاسم ایزدی مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برخورد و تعطیلی مراکز درمانی غیرمجاز و متخلف به عنوان یک طرح در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال اجرا است، اظهار کرد: در راستای این طرح مستمر، از ابتدای سال تاکنون، از ۳ هزار و ۷۱۴ مرکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید شده است.

او ادامه داد: در این بازرسی‌ها و طی ۵ ماه گذشته، ۳۴ مرکز متخلف تعطیل شد که اغلب متخلفان با عنوان جعلی پزشک در زمینه زیبایی پوست و مو فعالیت داشته اند.

این مقام مسئول در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر این که دانشگاه علوم پزشکی شیراز با متخلفانی که سلامت مردم را فدای سود خود می‌کنند برخورد قانونی دارد، افزود: نظارت‌های دانشگاه بر مراکز درمانی و بهداشتی در راستای طرح نظارتی مستمر خواهد بود و به همین منظور، مردم استان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، به کمک سامانه‌های تلفنی ۱۹۰ و ۱۸۱۹، مشاهدات خود را اعلام کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی شود.

ایزدی نظارت بر ۶۶ بیمارستان، ۴۳ درمانگاه تخصصی دندانپزشکی، هزار و ۸۰۰ مطب پزشکی تخصصی و عمومی، ۱۳۱ درمانگاه عمومی و ۶۵ درمانگاه و مطب مرتبط با طب سنتی را به عنوان یک مهم در امر ارائه خدمات تخصصی و قانونی به مردم استان فارس اعلام کرد و گفت: با توجه به وجود این تعداد مراکز تخصصی ارائه خدمت، به نظر می‌رسد دریافت هرگونه خدمات از مراکزی که به صورت غیرقانونی و در لباس پزشکی فعالیت می‌کنند، جایگاهی ندارد.

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه با اشاره به اعلام مواردی از نقص عضو در کنار دریافت مبالغ هنگفت به بهانه اعمال زیبایی و سپس متواری شدن افراد، اضافه کرد: بررسی این موارد نشان می‌دهد که آن کلینیک متخلف هیچ مجوز فعالیتی ندارد و این موضوع، روند پیگیری را کند می‌کند.

او صدور جریمه و اعلام تذکر به ۱۰۹ مرکز مجوزدار به دلایل نقص در رعایت موارد بهداشتی و پزشکی را به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت درمان دانشگاه در تامین سلامت مردم تصریح کرد و ادامه داد: کارشناسان و بازرسان دانشگاه با تلاش شبانه روزی می‌کوشند شهروندان بتوانند برای دریافت هرگونه خدمت، اطمینان کافی داشته باشند.

ایزدی، خطاب به افرادی که متقاضی درمان طب سنتی هستند گفت: با گسترش حوزه‌های آکادمیک، اکنون پزشکان بسیاری فارغ التحصیل رشته طب سنتی هستند یا دوره‌های لازم مورد تائید وزارت بهداشت را گذرانده اند که بیماران می‌توانند با مراجعه به کلینیک و یا مطب این پزشکان، با پرهیز از هرگونه خود درمانی، با نظر این پزشکان درمان خود را دنبال کنند.

انتهای پیام/چ

پلمب مراکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، دندانپزشکی طب سنتی و پوست و مو 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر