کد خبر: ۷۰۷۲۱۱۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه عنوان کرد؛

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: شبهات و هجمه‌ها علیه روحانیت بیشتر شده، ولی این قشر بزرگ مرجعیت علمی و دینی خود را حفظ کرده و مردم نیز روی خوشی به روحانیت نشان می‌دهند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه عالی انوار طا‌ها که در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد،گفت: فرصت‌ها زود می‌گذرد و هنرمند کسی است که از این فرصت‌ها به احسن وجه استفاده کند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه طلاب باید انقلابی باشند و روحیه مسئولیت پذیری داشته باشند، عنوان کرد: طلاب باید سال تحصیلی را باهمت جدی‌تری شروع کنند و ما نیز مسئولیت داریم مراقب باشیم شرایط زندگی آن‌ها را هم در نظر بگیریم و به اساتید بزرگوار می‌گوییم این ساختمان برای شما است و کار را به‌صورت جدی دنبال کنید.

او با اشاره به اهمیت فراگیری علوم دینی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و حضور مراجع و مقام معظم رهبری، طلاب برای ورود در درس و بحث مشکلی ندارند هرچند ازنظر معیشتی در سختی هستند و این موضوع برای ما نیز بسیار سخت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهداف تأسیس مدرسه علمیه انوار طا‌ها ابراز کرد: با توجه به اینکه طلابی که در حوزه آزاد مشغول تحصیل هستند لازم است وارد مجموعه‌ای شوند تا عزیزانی گزینش شوند تا افرادی فاضل و تأثیرگذار در حوزه و جامعه تربیت شوند.

تولیت مدرسه عالی انوار طا‌ها با اشاره به شبهات دینی که توسط دشمن مطرح می‌شود، افزود: شبهات و هجمه‌ها علیه روحانیت بیشتر شده، ولی این قشر بزرگ مرجعیت علمی و دینی خود را حفظ کرده و مردم نیز روی خوشی به روحانیت نشان می‌دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به رسالت طلاب برای ترویج معارف دینی گفت: شرایط امروز جامعه ویژه است و در قتل‌عام و شبیخون فرهنگی قرار داریم که باید از دین و مقدسات دفاع کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر اینکه آینده حوزه علمیه باید ساخته شود، یادآورشد: علما و بزرگان حوزه تلاش کردند تا ما به‌جایی برسیم و ما هم تلاش خود را برای آینده حوزه در نظر بگیریم تا شرایط حوزه رشد داشته باشد.

انتهای پیام/ح

طلاب باید در کنار انقلابی بودن مسئولیت‌پذیر باشند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر