مشاور وزیر اطلاعات:

دشمنان القا می‌کنند که نظام به بن بست رسیده است/نخبه پروری در اولویت مراکز دانشگاهی باشد/دشمن به دنبال ساختار شکنی در قالب آزاد اندیشی است

مشاور وزیر اطلاعات گفت:دشمن در ماه‌های گذشته با تمرکز بر نقاط قوت جمهوری اسلامی به ۶ محور، هجوم سرسام آوری داشته است.
 
دشمنان القا می‌کنند که نظام به بن بست رسیده است/نخبه پروری در اولویت مراکز دانشگاهی باشد/دشمن به دنبال ساختار شکنی در قالب آزاد اندیشی استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در جمع روسای دانشگاه‌ها و مسئولین نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها اولین نقطه‌ای که دشمن روی آن تمرکز گسترده داشته را «مسئله توان جمهوری اسلامی برای عبور از تحریم ها» عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا چند مرتبه در شهریور ماه مدعی شد که ایرانی‌ها زیر تحریم از حال رفته اند. جان بولتون که کنار گذاشته شد، چند بار مدعی شد که مردم ایران برای امرار معاش و درمان خودشان نیازمند غرب و اروپا هستند. این در حالی است که آن‌ها خودشان درک می‌کنند که ایران محکم‌تر از قبل ایستاده است.

او قدرت یارگیری ایران در عرصه بین المللی خصوصاً ارتباط با چین و روسیه را دیگر حوزه مورد تمرکز دشمن برشمرد و تصریح کرد: آمریکایی‌ها در این زمینه تلاش می‌کنند با تفرقه افکنی این ظرفیت را ساقط کنند.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: گفته می‌شود ایران توان بلاملاحظه‌ای برای تهدید رژیم صهیونیستی دارد و هر ضربه‌ای که بخواهد به رژیم صهیونیستی می‌زند چرا که ایران از نگاه تهدیدات رژیم صهیونیستی جزیره امن است لذا دشمن از این موضوع به شدت نگران است. وی چهارمین محور را نیاز شدید آمریکا و شخص ترامپ برای مذاکره با ایران دانست و ادامه داد: مادامی که ما مقاومت کنیم نیاز آمریکا برطرف نشده است.

او درباره اتفاقات اخیر نبرد در یمن تصریح کرد: پنجمین حوزه مورد تمرکز دشمنان، نفوذ منطقه‌ای ایران است. غربی‌ها اذعان دارند که انصار الله به عنوان هم پیمان ایران قدرتی دارد که موشکش ۱۲۰۰ متر آن طرف‌تر به تاسیسات نفتی سعودی اصابت کرده و دنیا برای آن‌ها کف می‌زنند. این نقطه قوت جمهوری اسلامی است که هم پیمانانش در منطقه چنین قدرتی دارند.

مدیر کل اطلاعات استان ششمین عرصه قدرت ایران را توان و قدرت اداره رهبری در جمهوری اسلامی دانست و گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند رهبری ایران در هر میدانی که حاضر شده، پیروز صحنه را ترک کرده است.

او چالش‌های اقتصادی را ناشی از سوء مدیریت و وجود دست‌های ناپاک دانست و با اشاره به گسترش حس عدم اعتماد به نظام، تصریح کرد: دشمنان القا می‌کنند که نظام به بن بست سیاسی رسیده است. آن‌ها مدعی هستند در ایران، رهبران فاقد محبوبیت هستند؛ اما این که کشور در یک و نیم سال اخیر توانسته بحران‌ها را مدیریت کند، خلاف این گفته را ثابت می‌کند.

مشاور وزیر اطلاعات در ادامه دو راهبرد اصلی دشمن را تجزیه ایران و تضعیف اندیشه آخرالزمانی جمهوری اسلامی دانست و گفت: جدا کردن ثروت نفتی از توان علمی و توان بسیج افکار عمومی از اهداف دشمن بوده و در صورت عدم امکان به دنبال ایجاد مخاصمه قومی و طایفه‌ای و در نهایت اگر نشد تجزیه عاطفی و معنوی را دنبال می‌نمایند.
 
او تصریح کرد: دومین راهبرد دشمن تضعیف اندیشه آخرالزمانی در جمهوری اسلامی است که اخیراً کارشناسان آمریکایی به صورت مبسوط به آن پرداخته و عنوان شده که "سیاستمداران غربی باید دیدگاه آخر الزمانی مقامات ایران را جدی بگیرند، زیرا این همان اتفاقی است که روند تصمیم گیری تهران را هدایت می‌کند.

مدیرکل اطلاعات استان در بخش دیگری از سخنان خود سیاسی بودن فضای دانشگاه‌ها فارغ از جناح بندی‌های سیاسی، اولویت بالندگی علمی و نخبه پروری، حمایت از ارزش‌های انقلابی و جلوگیری از خیمه زدن دشمن بر روی مطالبات صنفی دانشجویان را از جمله اقدامات ضروری در دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: دشمن به دنبال ترویج ساختار شکنی در قالب آزاد اندیشی می‌باشد.
 
انتهای پیام//ج.ر
 
 

باید از ارزش‌های انقلابی حمایت شود

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار