کد خبر: ۷۰۷۲۸۹۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴

رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: آمار حوادث جاده‌ای در سیرجان کمی بالاست به طوری که از ابتدای امسال تا کنون ۴۸ نفر در حوزه‌های استحفاضی سیرجان در حوادث جاده‌ای جان باختند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، نبی الله حیدرپور، رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: از ابتدای سال تا کنون قریب به ۴۳ هزار تماس با مرکز ارتباطات اورژانس سیرجان داشتیم، بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ مورد پرسنل اورژانس به عملیات امدادی اعزام شده اند و در این ماموریت‌ها بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ بیمار و مصدوم ازسطح شهر و جاده‌ها به بیمارستان‌ها اعزام شده اند.

او افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان آمار حوادث جاده‌ای در حوزه مواصلاتی این شهرستان بالاست به طوریکه از ابتدای امسال ۴۸ نفر در حوزه‌های استحفاضی سیرجان در حوادث جاده‌ای فوت کرده که از این تعداد ۲۳ نفر در دم و مابقی پس از انتقال به بیمارستان جان باختند؛ البته ۱۵ مورد بیمار در این مدت پس از ایست قلبی تنفسی با عملیات موفقیت آمیز احیا، به زندگی بازگشتند.

حیدر پور بیان داشت: زیرساخت‌های راه اندازی اورژانس هوایی در سیرجان از جمله پایگاه اورژانس هوایی، پد‌های بالگرد در بیمارستان‌ها و برخی محور‌های مواصلاتی آماده است و پس از استقرار بالگرد آمبولانس در سیرجان، به زودی اورژانس هوایی در سیرجان به عنوان دومین شهرستان استان راه اندازی می‌شود.

او گفت: یکی از مهمترین اقدامات اورژانس سیرجان راه اندازی سیستم اتوماسیون مرکز حوادث است به طوریکه به صورت الکترونیک ناوبری کلیه مراحل دریافت خبر، اعزام، حرکت از محل و تحویل به بیمارستان از طریق GPS و دوربین‌های آنلاین کنترل می‌شود و بر سرعت خدمات رسانی می‌افزاید.
انتهای پیام/ی

سیرجان دومین منطقه کرمان با اورژانس هوایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر