کد خبر: ۷۰۷۳۰۲۷
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰۰ عدد نازل عرضه سوخت فرآورده‌های نفتی در سطح استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

بازرسی از ۸۰۰ نازل سوخت در ایلام

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از مهمترین وظایف سازمان ملی استاندارد، ترویج سیستم بین المللی یکا‌ها و کالیبره کردن وسایل سنجش از جمله آزمون نازل‌های سوخت مایع به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

او با اشاره به ماده ۲۲ ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش مصوب سال ۷۵ در مجلس، افزود: بر اساس این قانون کلیه دارندگان اوزان، مقیاس‌ها و وسایل سنجشِ مشمول مقررات استاندارد‌های اجباری، اجازه ندارند از اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش فاقد علامت آزمایش اولیه و یا دوره‌ای در داد و ستد و ارائه خدمات عمومی استفاده کنند.

همتی از انجام ۸۰۰ مورد بازرسی از نازل‌های عرضه سوخت در سال جاری خبر داد و اضافه کرد : در این بازرسی‌ها در صورت صحت عملکرد نازل، برچسب انجام آزمون دوره‌ای که قابل مشاهده برای استفاده کنندگان از نازل مورد نظر است بر روی آن نصب می‌شود.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: در صورت نداشتن صحت عملکرد نازل عرضه سوخت مایع تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

او گفت: این برنامه برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با توجه به ماده سه قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران و کالیبره کردن وسایل سنجش از جمله نازل‌های عرضه سوخت مایع انجام می‌شود.

همتی اظهارکرد: مصرف کنندگان هنگام استفاده از نازل‌های عرضه سوخت مایع در جایگاه‌ها به گواهی انجام آزمون نازل مورد نظر توجه داشته و در صورت نداشتن این برچسب موارد را به اداره کل استاندارد ایلام اطلاع دهند.

انتهای پیام/اس

800مورد بازرسی از نازل های سوخت انجام شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر