کد خبر: ۷۰۷۳۱۰۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان گفت: بیش از ۴۶۰ گروه جهادی در استان وجود دارد که با هدف یاری رسانی به مردم منطقه ۸۰ پروژه عمرانی را اجرا کرده اند که در هفته دفاع مقدس به بهره بردای خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الله پاداش مسئول بسیج سازندگی استان کرمان گفت: در سال ۹۸ عمده فعالیت‌های جهادی استان با توجه به وقوع سیل در مناطق غربی کشور، حول رسیدگی به این مناطق و جبران خسارت‌ها صورت گرفت.

پاداش افزود: در ابتدای وقوع سیل، ۱۲۰ نفر از استان کرمان به خرم آباد برای کمک رسانی اعزام شدند و بعد از انتخاب شدن استان به عنوان معین شهرستان حمیدیه، نیرو‌های جهادی استان با هدف ساخت و ساز و بازسازی مناطق تخریب شده این شهرستان به حمیدیه اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان گفت: تاکنون ۳۰۰ واحد مسکونی توسط گروه‌های جهادی استان کرمان در شهرستان حمیدیه بازسازی و ساخته شده است.

پاداش بیان داشت: در حال حاضر تعمیر ۲۰۵ واحد مسکونی پایان یافته که به مالکان تحویل داده شده و حدود ۳۰ واحد دیگر در دست ساخت است که در مرحله سقف و دیوار چینی قرار دارند.

او افزود: تاکنون به شهرستان حمیدیه حدود ۵۰۰ نفر برای انجام فعالیت‌های جهادی اعزام شدند، بخشی از این افراد دانشجویان بسیجی هستند که توسط بسیج دانشجویی به منطقه اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان بیان کرد: اقدامات دیگری که به واسطه ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در استان در حال انجام است شامل اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی سپاه در شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان و اجرای پروژه‌های مشترک با کمیته امداد و بهزیستی هستند.

پاداش گفت: ۷۴۶ واحد مسکونی با کمک کمیته امداد استان در دست ساخت است که در هفته دفاع مقدس نزدیک به ۳۰ واحد از آن‌ها به بهره برداری می‌رسد.

او تاکید کرد: از جمله دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در حاشیه شهر کرمان است و در این خصوص قراردادی با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه امضا شده و اقدامات لازم در حال اجرا است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان تصریح کرد: در مجموع بیش از ۴۶۰ گروه جهادی در استان کرمان وجود دارد که در سطح استان با هدف محرومیت زدایی فعالیت می‌کنند.

پاداش گفت: در هفته دفاع مقدس نزدیک به ۸۰ پروژه عمرانی که توسط گروه‌های جهادی در حال اجرا است، به بهره برداری رسیده و افتتاح می‌شود.

او بیان کرد: تاکنون اقدامات زیادی در استان به واسطه همکاری بسیج دانشجویی، بسیج مساجد و محلات، بسیج مهندسین کشاورزی و مهندسین صنعتی انجام شده و تخصص این افراد کمک شایانی به اقشار مختلف استان کرده است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان عنوان کرد:جزئیات فعالیت این گروه‌های جهادی در هفته آینده و هم زمان به هفته دفاع مقدس اعلام می‌شود.

پاداش گفت: پروژه‌های دیگری همچون ساخت مسجد، مدرسه، غسال خانه و… از جمله اقدامات دیگری است که توسط گروه‌های جهادی در استان انجام شده است.
انتهای پیام/ی

جزئیات فعالیت گروه‌های جهادی در هفته آینده اعلام می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر