کد خبر: ۷۰۷۳۴۰۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: طرح ریحان یک ایده خوب است و مسائل مشکلات بانوان بی سرپناه و آسیب دیده را تجمیع و رفع می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، فاطمه السادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان روز سه شنبه در کمیته پیشگیری آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده و گروه کاری بانوان و خانواده استان کرمان گفت: کمیته ساماندهی فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی زنان و خانواده استان تشکیل شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است که یکی از طرح‌های اجرایی شده در این رابطه، طرح ریحان است.

او با اشاره به این مطلب که طرح ریحان یک ایده خوب است و مسائل مشکلات بانوان بی سرپناه و آسیب دیده را تجمیع و رفع می‌کند، ادامه داد: این افراد برای خانواده خود مشکل ایجاد کرده و در کنار آن به جامعه نیز آسیب وارد می‌کنند که در همین راستا طرح ریحان به منظور توان افزایی اجتماعی و روحی و نیز توان افزایی اشتغال برای بانوان آسیب دیده مطرح و پیگیری شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه آسیب‌های حوزه زنان برای خانواده و جامعه بسیار زیاد است و اگر از این طرح حمایت نکنیم، آسیب‌ها افزایش می‌یابد، اظهار کرد: مرکز ماده ۱۶ مکانی برای ترک اعتیاد و نیز کارآفرینی و اشتغال بانوان و بازتوانی روحی و اجتماعی افراد بود که متاسفانه تعطیل شده است که مقرر شد بر اساس هماهنگی لازم بین بهزیستی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اداره کل زندان‌ها و. به زودی راه اندازی شود.

حسینی ضمن تاکید بر این مطلب که همه باید در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی همکاری داشته باشند، گفت: مقرر شد جلسه‌ای با نمایندگان مجلس، خیران، معین‌های اقتصادی، سازمان مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی و سازمان‌های اجرایی مسئول برگزار کنیم تا بدانیم در حوزه بانوان چه برنامه‌ای دارند ضمن آنکه در این نشست طرح ریحان نیز تبیین شود.

او گفت: طرح سه ساله توانمندسازی زنان کرمانی برای ۸۰۰ زن از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و در چند ماه ابتدای اجرای این طرح به جایی رسیده که برخی از بانوان تولیدات خود را در نمایشگاه‌ها عرضه می‌کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: طرح آموزش و مشاوره خانواده در ادارات نیز تدوین شده تا خدمات مشاوره‌ای به صورت گروهی یا معرفی به مراکز با هزینه‌های مناسب، انجام شود.

حسینی افزود: طرح ارائه مشاوره به ۱۸ هزار دانش آموز دختر پایه دهم تدوین و اعتبار مورد نیاز نیز از سوی کارگروه امور بانوان دریافت شده و باید با مدیریت مناسب، اجرایی شود.

او به تدوین دایره المعارف زنان فرهیخته کرمان نیز اشاره و بیان کرد: این طرح از سال ۹۳ آغاز شده است و براساس آمار موجود بالغ بر ۵ هزار زن شاخص در استان کرمان وجود دارد که در قالب تدوین دایره المعارف زنان فرهیخته استان کرمان در صدد هستیم که بانوان شاخص استان را در یک مجموعه و کتابچه به استان و به کشور معرفی کنیم.

انتهای پیام/ی

تدوین دایره المعارف زنان فرهیخته کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر