کد خبر: ۷۰۷۳۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
رایگانی مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به تشریح اقدامات این سازمان در ۵ ماهه نخست سال جاری پرداخت.

کشف انواع محموله‌های نفتی قاچاق در استان‌های کشور/ شناسایی انبار ۵۰۰ تن کود شیمیایی خارج از شبکه توزیعبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: در حوزه اجرای احکام تهران در بخش اقدامات در ۵ ماهه نخست سال جاری تعداد ۵۰ پرونده ارسال درخواست واخواهی و تجدیدنظر، ۵۳۰ مورد مسدودالحسابی، ۵۳۰ مورد توقیف اموال در گمرکات، ۴۱۰ مورد اعمال توقیف اسناد و املاک و ۴۸۵ مورد تعلیق کارت بازرگانی انجام شده است.

او افزود: همچنین ۲۱ پرونده با عودت کالا و یا ارز به کشور شامل ۲ میلیون و ۵۳۱ هزار یورو، یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون روبل، ۴۳۰ میلیون روپیه، ۱۶۰ هزار فرانک، ۲۵ میلیون کرون و ۵۸ هزار یوان مختومه شده است.

رایگانی گفت: در سیستان و بلوچستان سربازان گمنام امام زمان (عج) در بازرسی از یک دستگاه خودرو تریلی نفتکش محموله ۱۶ هزار و ۹۸۹ لیتر نفت گاز قاچاق شامل ۷۰ درصد نفتگاز با هیدروکربن مخلوط شده را کشف کردند و شرکت صادر کننده کالا با توجه به مستندات موجود به پرداخت ۶ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال و ممنوعیت از فعالیت به مدت یک سال و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد.

او افزود: در پرونده دیگری مقدار ۳۲ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید از درون مخزن گاز کشف و ضبط شد و متهم به پرداخت ۴ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال جریمه محکوم شد و همچنین به دلیل عدم اطلاع صاحب خودرو میزان ۸۰۰ میلیون ریال معادل ارزش ریالی خودرو نیز به جریمه متخلف افزوده شد.

رایگانی گفت: مأموران گمرک میلک در بازرسی از کامیون‌های ورودی از کشور افغانستان توانستند تعداد ۴۵۳ هزار نخ سیگار قاچاق را کشف و دو نفر قاچاقچی را دستگیر کنند که پس از رسیدگی و احراز تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط سیگار‌های مکشوفه و جزای نقدی به میزان ۶ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال صادر کرد.

او افزود: در استان سمنان مدیرعامل یک شرکت به دلیل گرانفروشی ۴ دستگاه اتوبوس به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال جزای نقدی و ممهور کردن پروانه به مهر تخلف مرتبه اول و جبران خسارت وارده محکوم شد و در استان آذربایجان غربی در پرونده‌ای قاچاقچی ۳۰ هزار دلار آمریکا به ضبط ارز و پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد و همچنین حکم یک میلیارد ریالی قاچاقچی ۱۰ هزار لیتر نفت کوره نیز توسط اجرای احکام وصول شده است.

او افزود: در استان فارس فردی که اقدام به نگهداری از لوازم خارجی قاچاق کرده بود، به ضبط محموله و پرداخت ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد و در آذربایجان شرقی مدیر عامل یک شرکت در خسروشاه مقدار ۳۰ تن برنج سهمیه‌ای تایلندی را از اتحادیه شرکت تعاونی و روستایی مرکز استان جهت توزیع در بین اعضای این شرکت دریافت و خارج از شبکه فروخته است که در بررسی‌ها مشخص شد هیچ کدام از اعضای هیأت مدیره از تخصیص و دریافت سهمیه برنج مطلع نبودند و نهایتا متهم به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.


بیشتر بخوانید: بازداشت احتکار کننده بزرگ آرد در خلازیر/ کشف ۱۰۰۰ کیسه آرد تقلبی


سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در استان البرز ۵۰۰ تن کود شیمیایی کشف شد که دلالان قصد واردات این کود‌ها را خارج از شبکه توزیع به کشور داشتند.

رایگانی گفت: در استان مازندران متهمان یک پرونده به علت قاچاق ۴۰۰ دستگاه ماینر استخراج کننده ارز دیجیتال به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

او افزود: در استان زنجان با کشف ۹۰ دستگاه گوشی تلفن همراه از آبسرد کن اتوبوس و ۳ دستگاه ماینر، پرونده تخلف در تعزیرات مورد رسیدگی قرار گرفت و نهایتا حکم به ضبط کالا‌های مکشوفه و پرداخت ۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال جزای نقدی صادر شد و در استان کردستان نیز فردی که قصد انتقال محموله ۳۲ هزار لیتری نفت و گاز با بارنامه صوری و پلمپ دست ساز را داشت، به تعزیرات حکومتی احضار و پس از احراز تخلف به پرداخت ۴ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط محموله محکوم شد.

رایگانی گفت: در استان خراسان رضوی با شکایت شهروندان در مورد دریافت اضافه وجه، گزارش بررسی و مشخص شد که در مواردی که کنتور خوانی انجام نمی‌شود؛ مبنای محاسبه متوسط گیری ترکیبی در نظر گرفته می‌شود که موجب دریافت اضافه وجه شده و نهایتا طبق قانون تعزیرات با توجه به میزان اخذ شده در ۴ دوره قبض مطروحه، شرکت گاز خراسان رضوی به پرداخت جریمه نقدی و استرداد وجوه اضافی محکوم شد و حکم به برکناری مدیرعامل شرکت نیز صادر شد که این حکم در مرحله اجرای احکام است و همچنین در استان اردبیل متهمان پرونده قاچاق گازوئیل به پرداخت ۲ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

او افزود: در استان قم پرونده احتکار ۳۴۰ تن کاغذ به ارزش ۲۰ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال تشکیل شد و در حال رسیدگی است و در استان تهران جریمه ۲۴ میلیارد ریالی یک شرکت برای گرانفروشی مواد اولیه پوشاک و دستمال کاغذی، جریمه ۱۴ میلیارد ریالی شرکت پگاه به دلیل گرانفروشی لبنیات و حکم ۲ میلیارد ریالی یک شرکت به دلیل گرانفروشی موز وارداتی توسط واحد اجرای احکام وصول شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در استان خراسان شمالی با شکایت مدیرعامل یکی از بانک‌ها از یک شرکت وارداتی به دلیل عدم ایفای تعهدات و بررسی پرونده مشخص شد که این شرکت ۸ میلیون و ۳۲۵ هزار لیر ترکیه را برای واردات مواد افزودنی به بتن دریافت کرده است، اما اقدامی برای واردات نکرده است. در همین راستا متهمان پرونده قاچاق ۱۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۸۰ لیتر سوخت به پرداخت ۵۸ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و پرونده از جهت عرضه خارج از شبکه همچنان در حال بررسی است و در استان خراسان جنوبی برای قاچاق ۴۰ دستگاه ماینر به ارزش ۶ میلیارد ریال  دو پرونده  تشکیل شد و در حال رسیدگی است.

او در خصوص آمار کلی عملکرد سازمان تعزیرات گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۵ شهریور ماه تعداد ۲۶۵ هزار و ۷۲ پرونده به سازمان وارد شده و ۲۵۶ هزار و ۲۳۴ مورد نیز مختومه شده است و مجموع پرونده‌های در حال رسیدگی نیز ۵۱ هزار و ۵۵۹ مورد است و جمعا متخلفان به پرداخت ۲۳ هزار میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی افزود: در حوزه اجرای احکام تعداد ۱۹۰ هزار و ۱۱ پرونده وارده، تعداد ۱۸۱ هزار و ۷۶۵ پرونده مختومه داشتیم و متخلفان به پرداخت ۱۴ هزار میلیارد و ۳۴۵ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و پرداخت ۴۸۵ میلیارد ریال اعاده حق شاکی محکوم شدند که جمعا ۳ هزار میلیارد و ۱۳۳ میلیون ریال وصول شده است.

رایگانی درباره طرح بازگشایی مدارس، گفت: تعداد ۹۴۷ اکیپ گشت مشترک تشکیل و ۵۴۲۲ بازرسی انجام شده است که ۱۹۳۲ واحد دارای تخلف و ۱۸۷۲ واحد نیز بدون تخلف بودند و ۱۶۱۸ تذکر داده شد و ۱۷۵۵ مورد پرونده نیز تشکیل شد و متخلفان جمعا به پرداخت ۲۷ میلیارد ریال محکوم شدند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به پرونده‌های ارزی افزود: تعداد ۱۲۳۶ پرونده وارده درخصوص عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی در بازه زمانی مذکور داشتیم که ۱۰۵۰ متخلف به پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال محکوم شدند. همچنین ۱۵۲ پرونده با ارائه مدارک برائت شدند و ۲۸ پرونده به دلیل عدم صلاحیت به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

انتهای پیام/

تشریح اقدامات تعزیرات حکومتی در ۵ ماهه نخست امسال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر