کد خبر: ۷۰۷۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱

حضور بانوان خراسان رضوی در رشته بدن سازی رو به افزایش است بطوری که امسال از ۱۰ هزار نفری که از این استان در این رشته سازمان یافته اند، هفت هزار نفر بانوان هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سروش پور آزاد رئیس هیات بدن سازی و پرورش اندام خراسان رضوی در مجمع سالانه این هیات در مشهد، گفت: پارسال هم از مجموع ۱۲ هزار ۱۰۹ ورزشکار که در این رشته سازمان یافتند ۶ هزار و ۳۵۸ نفر زن و پنج هزار و ۷۵۱ نفر مرد بودند.

او با بیان اینکه هم اکنون در ۲۱ شهرستان استان، هیات بدن سازی و پرورش اندام فعال است، ادامه داد: کسب سه مقام تیمی کشوری در رشته مچ اندازی، ۲ مقام تیمی در رشته پاورلیفتینگ از جمله موفقیت‌های ورزشکاران استان در سال قبل است.

مهدی نصیبی دبیر فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام، گفت: مکمل‌های ورزشی غیرمجاز، قاچاق و تقلبی خط قرمز ما است، این مکمل‌ها زنگ خطر برای سلامتی جوانان و ورزشکاران است.

او با بیان اینکه ورزشکاران باید شناخت بیشتری از صندوق حمایت از ورزشکاران داشته باشند، ادامه داد: نباید فقط هنگام بروز اتفاق به این صندوق مراجعه شود بلکه همه مربیان و ورزشکاران در صورت داشتن بیمه پایه می‌توانند از تسهیلات بیمه تکمیلی این صندوق استفاده کنند.

دبیر فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام گفت: محل برگزاری کلاس‌های آموزشی هم باید در شهرستان‌ها باشد تا برای آن‌ها نیز درآمدزایی شود.

نصیبی افزود: خراسان رضوی از استان‌های قهرمان پرور در رشته بدن سازی و پرورش اندام است و در هر مسابقه کشوری ورزشکاران این استان از جمله گزینه‌های کسب مدال هستند.
 
امیر زارعی معاون امور توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز گفت: فعال‌تر کردن هیات‌های بدن سازی و پرورش اندام شهرستان‌ها به منظور شناسایی ظرفیت‌ها و بیمه ورزشی ورزشکاران باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

او ادامه داد: ظرفیت و زیر ساخت‌های خراسان رضوی به گونه‌ای است که آمادگی برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی در ۱۵ رشته را داریم که یکی از آن‌ها بدن سازی و پرورش اندام است و برای این منظور کارگروهی نیز تشکیل شده است.

انتهای پیام//ف.س
 

خراسان رضوی استانی قهرمان پرور در رشته بدن سازی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر