کد خبر: ۷۰۷۴۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

بر اساس حکم اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت گاز این استان به جهت دریافت وجه اضافه از شهروندان به مدت شش ماه از سمت خود برکنار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،سید امیررضا اسلامی رئیس شعبه پنجم تعزیرات حکومتی مشهد با اشاره به در جریان بودن پرونده دریافت وجه مازاد از شهروندان توسط شرکت گاز خراسان رضوی از اواخر سال ۱۳۹۵، گفت: سه سال پیش تعرفه تغییر اقلیم در قبض‌های هزینه گاز مصرفی مشترکان ثبت و این مبالغ از شهروندان دریافت شد.

او ادامه داد: طبق بررسی صورت گرفته هزینه این تعرفه بدون استناد قانونی از مشترکان گاز اخذ شده بود لذا پرونده تخلف تشکیل و موضوع در دستور قرار گرفت.

رئیس شعبه پنجم تعزیرات حکومتی مشهد گفت: افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال وجه از محل همین تعرفه از مشترکان گاز در خراسان رضوی دریافت شده بود که طبق حکم این مبلغ به شهروندان مسترد شد، اما جنبه عمومی جرم باید اجرا شود.

اسلامی افزود: همچنین در پرونده‌ای دیگر چهار مشترک گاز از نحوه محاسبه تعرفه فصول سرد و گرم شکایت داشتند که هر دو مورد تخلف با یکدیگر رسیدگی شد.

او تصریح کرد: طبق جنبه عمومی جرم، مدیرکل شرکت گاز خراسان رضوی با وجود استرداد مبالغ اضافی به مشترکان، می‌بایست به مدت شش ماه از سمت خود برکنار شود لذا این پرونده هم اینک در مرحله اجرای احکام قرار گرفته است.
 
حسن خیراندیش سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی نیز گفت: مدیرعامل شرکت گاز استان هم اینک مشغول انجام وظایف خود در این سمت است و موضوع اعلام شده از سوی اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی پیرامون حکم برکناری در دست بررسی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی سال ۱۳۹۶ در مصاحبه‌ای، گفت: بر اساس نامه پژوهشکده هواشناسی، اقلیم مشهد در تعرفه‌های گاز مصرفی خانگی از طبقه ۳ به طبقه ۲ بازگشت و مابه‌التفاوتی که سال ۱۳۹۵ بر اثر تغییر اقلیم در تعرفه‌های گاز مصرفی از شهروندان مشهدی دریافت شده در نخستین صورتحساب مشترکان گاز تعدیل و به آن‌ها بازگردانده می‌شود.
 
انتهای پیام//ف.س
 

مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی عزل شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر