کد خبر: ۷۰۷۵۱۷۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱

امام جمعه ملایر گفت: اگر اهمیت نماز در جامعه بازگو شود، بسیاری از مشکلات که با آن مواجه هستیم رفع می شود.

ضرورت تبیین اهمیت نماز در جامعهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حجت الاسلام محمد باقر برقراری، امام جمعه ملایر گفت: دانش آموز باید بداند که نماز مهم است و برای انسان های بیکار و بازنشسته نیست و متعلق به همه افراد است.

او عاشورا را یک مدرسه به تمام معنا عنوان کرد و گفت: این که امام حسین (ع) در عاشورا در اوج جنگ برای اقامه نماز مهلت می گیرد نشان از اهمیت توجه به نمازاست.

امام جمعه ملایر با تاکید بر این که باید اهمیت نماز در مدارس را احیا کنیم، ابراز داشت: دانش آموز باید بداند که نماز مهم است و نماز برای انسان های بیکار و بازنشسته نیست و متعلق به همه افراد است.

او بیان کرد: اگر مدیر و معلم مدرسه در نماز جماعت به صورت مرتب حاضر شوند و دانش آموز این صحنه را ببیند، خواهد فهمید که حرکت با شوق معلم به سمت اقامه نماز دلیل بر اهمیت آن دارد و باید به دانش آموزان یاد دهیم که زیبنده ترین هدیه به معبود نماز است.

امام جمعه ملایر توجه به نماز را بسیار تاثیر گذار در تمام لحظه های زندگی انسان برشمرد و گفت: تمام اعمال در گرو نماز است و اگر می خواهیم وقتمان برکت پیدا کند باید از نماز کمک بگیریم و آن را احیا کنیم.

او یادآور شد: همه از حر به عنوان کسی که عاقبت به خیر شد یاد می کنند، اما شاید یکی از علت های عاقبت به خیری او حضور در سپاه امام بود و یکی دیگر از علل آن اقامه نمازی بود که به حضرت اقتدا کرد و این یعنی انسان با اقامه نماز سر از عاقبت به خیری در می آورد.

حجت الاسلام برقراری به ترویج فرهنگ و توجه به نماز را خواستار شد و گفت: اگر اهمیت نماز در جامعه بازگو شود، بسیاری از این مشکلات که با آن مواجه هستیم از بین خواهد رفت و تاثیر توجه به نماز در زندگی همه انسان ها مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/ج

 اهمیت نماز در جامعه بازگو شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر