کد خبر: ۷۰۷۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: از تمام اختیارات و ظرفیت‌های استان استفاده خواهیم کرد تا هیچ واحد صنعتی و معدنی در خراسان رضوی تعطیل نشود و کارگران به مطالبات خود برسند.

پرداخت مطالبات کارگران در اولویت برنامه‌های خراسان رضوی قرار دارد/ بررسی مشکلات کارگران معدن زغال سنگ آق دربند سرخسبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی رسولیان معاون استاندار خراسان رضوی در نشستی که در دفتر معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی به منظور برطرف کردن مشکلات کارگران این معدن برگزار شد گفت: با مشارکت و مدیریت سازمان اقتصادی رضوی و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی مشکلات مربوط به کارگران، بیمه و مالیات، اصلاح روند مدیریت، تقویت بنیه مالی و تامین نقدینگی این واحد معدنی به زودی حل خواهد شد.

او تصریح کرد: از تمام اختیارات و ظرفیت‌های استان استفاده خواهیم کرد تا هیچ واحد صنعتی و معدنی در خراسان رضوی تعطیل نشود ضمن این که پرداخت مطالبات کارگران در اولویت برنامه‌های خراسان رضوی قرار دارد.

معاون استاندار خراسان رضوی از همکاری دستگاه قضایی به ویژه دادستانی شهرستان سرخس و آستان قدس رضوی برای اتخاذ راهکار‌های جهت حل مشکلات این واحد معدنی قدردانی کرد.

معدن زغال سنگ آق دربند با مساحت ۴۰ کیلومتر مربع دارای ذخیره اکتشافی ۱۲ میلیون تن زغال سنگ کک شو، حرارتی و تولید سالانه ۲۰ هزار تن زغال سنگ است و برای ۱۷۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

این معدن علاوه بر اکتشاف و استخراج دارای واحد‌های زغال شویی و کک پزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی است که سالانه حدود هشت هزار تن کک تولید می‌کند.

۳۰ درصد از سهام این شرکت به آستان قدس رضوی و ۷۰ درصد آن به بخش خصوصی تعلق دارد.

معدن آق دربند در کنار روستایی به همین نام در شهرستان سرخس و در ۱۴۱ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است.

تعدادی از کارگران معدن زغال سنگ آق دربند سرخس در هفته کنونی به عدم پرداخت حقوق معوقه خود اعتراض کردند.
 
انتهای پیام// ز.م
 

مشکلات کارگران معدن زغال سنگ آق دربند سرخس بررسی شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر