کد خبر: ۷۰۷۷۶۴۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان استان همدان از ساخت ۵ طرح عمرانی ویژه محرومین به‌همت گروه جهادی شهدای فرهنگیان همدان در اردو‌های جهادی خبر داد.

احداث ۵ پروژه عمرانی ویژه محرومان در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حمیدرضا قائم پناه مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان استان همدان اظهار کرد: گروه جهادی شهدای فرهنگیان که مختص دانشگاه فرهنگیان است از سال ۹۱ آغاز به فعالیت کرده است.

او با بیان اینکه این گروه جهادی هر ساله در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی در حال فعالیت است، گفت: امسال این طرح از ۲۳ تیر ماه آغاز شد و با ساخت پنج طرح ساختمانی برای محرومین آغاز به کار کرد و در دوره‌های هفت روزه در منطقه حاضر می‌شوند.

قائم پناه در ادامه با بیان اینکه این پروژه ۶۵ متری برای محرومان است که از دانشگاه فرهنگیان، جباریان و علوم پزشکی مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: در این دوره ۸۰ نفر مشارکت داشتند که تقسیم‌بندی شده و در مناطق حضور دارند.

او افزود: یک قسمتی از بودجه را کمیته امداد، بهزیستی و ناحیه دانشجویی متقبل شدند و تعدادی از خیرین پای کار آمدند و تعدادی از اعضا در حال جمع کردن کمک‌های مردمی هستند.

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان استان همدان با اشاره به اینکه کمک‌ها و حمایت‌های دانشگاه بسیار ضعیف بود و حتی جیره خشک هم از دانشگاه فرهنگیان است، یادآور شد: سه پروژه ما مربوط به روستای چورمق است و بقیه در روستا‌های دیگر است که متعلق به خانواده‌های بی‌سرپرست هستند و روستا‌های چورمق، قراکن و جعفرآباد را پوشش دادیم.

او گفت: مشارکت مردم در این ایام کم بود و صفر تا صد کار بر عهده گروه جهادی بود که برآورد شده تا بهمن ماه پروژه‌ها تکمیل می‌شود.

قائم پناه بیان کرد: برای این طرح ها حدود ۶۰ میلیون تومان هزینه شده که ما هزینه‌ها را کم کردیم تا ۴۰ میلیون تومان هزینه شد.

او با بیان اینکه اردوی جهادی لذت شیرینی دارد که من در هیچ جایی این لذت را ندیدم، تاکید کرد: اعضای گروه بدون هیچ چشم‌داشتی کار می‌کنند و همه اقشار فعالیت دارند.

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان استان همدان افزود: بنا داریم کنش گردی اجتماع را در روستا‌ها برپا کنیم و مسئله دیگر مطالبه‌گری است که مسئولین را دعوت می‌کنیم مشکلات روستا و مردم محروم می‌نویسیم و خودمان مطالبه‌گری می‌کنیم و در سال‌های بعد هم ساخت مدرسه را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ د 

احداث ۵ پروژه عمرانی ویژه محرومان در همدان با ۶۰ میلیون تومان هزینه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر