کد خبر: ۷۰۷۷۸۹۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶

در آستانه روز جهانگردی معاون برنامه‎ ریزی و سرمایه‎ گذاری مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان به معرفی جاذبه‌های گردشگری باغملک پرداخت.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، پیمان نبهانی معاون برنامه‎ریزی و سرمایه ‎گذاری مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: کوهستان، مزارع سرسبز و حیات جانوری و گیاهی در ۳ بخش باغملک وجود دارند این شهرستان از کوه‌های بادرنگان در شمال و کوه‌های زرین و دیوانه در جنوب تشکیل شده و این در حالی است که مهمترین پوشش گیاهی آن را بلوط و افرا تشکیل می‎دهد.

او افزود:این منطقه مهم‌ترین محل رویش گیاهان دارویی و صنعتی همچون گل‎گاوزبان، خاکشیر، گون و کتیرا محسوب می‎شود و حیات جانوری غالب در منطقه، روباه، شغال، گرگ، بزکوهی، قوچ، میش، گراز، خرگوش، کبک، قرقاول است که به دلیل وفور، بعضی از این جانوران منطقه‎ای شکار نیز می‎شوند.

نبهانی بیان داشت:بخش صیدون با وجود امام‎زاده سیدبهزاد و امام‎زاده عبدالله و روستا‌های زیبایی همچون سرآسیاب، طلاور و رودزیر، ظرفیتی بی‎نظیر برای رونق گردشگری سیاحتی و زیارتی برای مردم استان است.

معاون برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: ترمیم روستا‌ها در مسیر امام‎زاده‎ها و تبدیل آن‎ها به اقامت‎گاه‎های بوم‎گردی موضوعی است که به افزایش فعالیت گردشگری در این منطقه کمک شایانی می‎کند و در بخش صیدون درخت بادام فراوان در کوه ها می روید.

این مقام مسئول گفت: بخش میداوود نیز با مزارع سرسبز و برنج معروفش شناخته می‎شود بخش مرکزی، دارای جاذبه‎هایی است که در هر زمان از سال همواره گردشگرانی برای دیدن آن‌ها به منطقه سفر می‎کنند؛ روستا‌های فوق‎العاده زیبا که از ابوالعباس شروع و به رباط و بارگاه حضرت سلیمان ختم می‎شوند و یا مسیری که از قلعه‎تل شروع شده و با گذر از جنگل و سایت گردشگری بلوط و روستای تاریخی تمبی به روستای زیبای مال‎آقا ختم می‎شود.

 او افزود: رودخانه جاری که از بین درختان متراکم روستا‌ها می‎گذرد، جاذبه‎ای بی‎بدیل است که فقط در روستا‌هایی از جمله رباط می‎توان آن را دید و لذت برد؛ این در حالی است که خانه‎های بوم‎گردی در مجاورت بارگاه حضرت سلیمان و نزدیکی به جنگل نیز وجود دارد.

انتهای پیام/م

سفر گردشگران به جاذبه های دیدنی باغملک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر