کد خبر: ۷۰۷۸۳۰۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: خطوط اتوبوس محور شمالغرب در آینده‌ی نزدیک ساماندهی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در نشستی با حضور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر و جمعی از یاوران شورای اسلامی محدوده شمالغرب شیراز، گفت: ساماندهی خطوط اتوبوس محور شمالغرب شهر در چند روز آینده اجرایی می‌شود.

او، وجود شهرک‌های اقماری، حجم بالای سفر‌های روزانه با مبدا یا مقصد شهر صدرا، وجود دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و تردد بسیار زیاد مردم در این محور را، از دلایل اولویت ساماندهی خطوط اتوبوسرانی در محدوده شمالغرب شیراز دانست.

قائدی ادامه داد: در فاز نخست این ساماندهی، ۲۶دستگاه اتوبوس سریع السیر و۱۶ دستگاه اتوبوس عادی در دو خط، شهروندان شمالغرب را از پایانه شهید طبایی به پایانه نمازی منتقل می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: باتوجه به کاهش سرفاصله زمانی در خطوط اصلی و فیدر، مدت زمان انتظار مردم در ایستگاه‌ها کاهش یافته و همچنین با تبدیل این محور به مسیر BRT، کیفیت خدمات ارائه شده مطلوب‌تر نیز خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: محور جنوبی شهر شیراز مانند شهرک میانرود و شهرک‌های مجاور آن نیز قابلیت مشابهی برای ساماندهی دارند که در آینده با توجه به بازخورد‌های ساماندهی محور شمالغرب و بررسی کارشناسی، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه فراهم کردن حمل و نقل ایمن و سریع تاثیر بسزایی در رفاه و آسایش مردم دارد، افزود: در راستای تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی باید ناوگانی ایمن، استاندارد، سرویس‌دهی مناسب همراه با آسایش و آرامش برای آن‌ها فراهم شود.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا با اشاره به ورود ۱۸۰دستگاه اتوبوس به چرخه حمل و نقل شهری در دور پنجم شورا تصریح کرد: استقبال خوب شهروندان از این اتوبوس‌ها نشان‌دهنده تمایل آن‌ها به استفاده از حمل و نقل عمومی است.
انتهای پیام/م

ساماندهی خطوط اتوبوس محور شمال غرب در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر