کد خبر: ۷۰۷۸۴۰۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

فرماندار رفسنجان گفت:۱۱ مهرماه مصادف با چهارم ماه صفر پیاده روی نمادین اربعین در رفسنجان برگزار می‌شود.

برگزاری پیاده روی نمادین اربعین در رفسنجانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مجید فصیحی هرندی؛ فرماندار رفسنجان گفت: این حرکت از جهاتی ارزشمند است، چراکه هر حرکتی که بتواند مردم را در مسیر ارزش‌ها هماهنگ کند پسندیده است و پسندیده‌تر اینکه این حرکت یک نوع وحدت و یکپارچگی ایجاد کند و مسائل ارزشی در آن پررنگ باشد.

او افزود: یاد امام حسین (ع) و حماسه عاشورا هر روزبا ارزش‌تر و درک ما و همه جهانیان از آن بیشتر می‌شود، و هر سال از این گنج بهره بیشتری می‌بریم و انگیزه‌ها برای پیمودن راه امام حسین (ع) بیشتر می‌شود.

او با اشاره به اینکه در دنیا جبهه حق صف‌آرایی مشخصی پیدا کرده و در برهه حساس و تاریخی قرار داریم که ممکن است اتفاق خاصی بیفتد و شکل دیگری از نگاه به اداره جهان متولد شود، تصریح کرد: دنیا قدرت بلامنازع منطقه‌ای ایران که پیچیده شده از فعالیت‌های اقتصادی، نظامی و مقاومت مردم را پذیرفته است.

فصیحی‌هرندی اظهار داشت: راه و روش امام حسین (ع) اقدامی عملی و ایستادگی و تن دادن به شهادت و مصائب اهل‌بیت خود برای احقاق حق و روشن شدن راه در تاریخ بود.

او در ادامه به برگزاری پیاد‌روی اربعین یاد کرد و آن را مردمی دانست و گفت: نقش ایرانی‌ها در کربلا در این همایش بزرگ پررنگ است.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین در رفسنجان ۱۱ مهرماه مصادف با چهارم ماه صفر برگزار می‌شود، تصریح کرد: در پیاده‌روی اربعین در رفسنجان در طول مسیر صندوق‌هایی فراهم می‌شود تا مردم کمک‌های خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا کنند.

طول مسیر برگزاری این همایش معنوی پنج کیلومتر است و ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه عصرپنج شنبه ۱۱ مهرماه این همایش شروع و تجمع مردم در سقاخانه ابوالفضل (ع) دوراهی سرچشمه خواهد بود.

انتهای پیام/ح

پیاده روی نمادین اربعین در رفسنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر