کد خبر: ۷۰۷۸۶۸۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم عنوان کرد؛

پورمیدانی گفت:احداث۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸ نخستین گام سازمان در افزایش سطح گلخانه در قم است .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، عباس پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم در همایش توسعه محصولات گلخانه‌ای در سال رونق تولید، به بیان دلایل لزوم توجه به کشت گلخانه‌ای پرداخت و گفت: به علت محدودیت‌هایی زمانی و مکانی که مناطق حاشیه کویر به کشاورزان تحمیل می‌کند باید به گسترش کشت گلخانه‌ای توجه کنیم.

او دلیل دیگر اهمیت به گسترش کشت گلخانه‌ای را تنظیم بازار دانست و افزود: افزایش بهره‌وری تولید در سطح و مدیریت منابع آب از دیگر دلایلی است که ما را به گسترش گلخانه در استان ترغیب می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: البته باید سیستم‌های گلخانه‌ای با توجه به نیاز محصول تولیدی و شرایط حاکم اجرا شده و لزوم ندارم برای هر محصول یک گلخانه مدرن و مجهز احداث شود.

پورمیدانی یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل توجه به گلخانه را حفظ بازار‌های جهانی عنوان و تصریح کرد: برای حفظ بازار صادرات نیازمند ارائه محصولی سالم در بازه‌های زمانی منظم و مشخص هستیم که کشت در محیط باز نمی‌تواند این امکان را در اختیار ما و کشاورزان قرار دهد.

او  علیرغم شرایط بد حاکم بر اقلیم استان، کشاورزان استان قم را خلاق و دارای همت عالی معرفی و بیان کرد: شرایط بد اقلیم قم نتوانسته کشاورزان را از تولید بازداشته و عوامل بازدارنده عامل افزایش خلاقیت کشاورزان در استان بوده است.

پورمیدانی افزود: باید بدانیم تنها کشت گلخانه‌ای می‌تواند تولید انبوه و بازگشت به‌موقع سرمایه را تضمین کرده و کشاورز بدون دغدغه حفظ سرمایه خود به کشت محصول مورد نیاز بازار بپردازد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گسترش گلخانه را تنها راه گسترش کشاورزی پایدار در جهان خواند و تأکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان قم و نظام‌مهندسی آمادگی هرگونه همکاری با کشاورزان در حوزه گلخانه را دارد.

پورمیدانی برنامه سازمان جهاد کشاورزی استان قم را در سال ۹۸ احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه اعلام کرد و گفت: از سرمایه‌گذاران استان برای گسترش سطح گلخانه استان دعوت به همکاری کرده و احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه نخستین گام سازمان در این حوزه خواهد بود.

انتهای پیام/ح

۱۲۰ هکتار گلخانه در قم احداث می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر