کد خبر: ۷۰۷۸۹۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: علت عدم اعلام نتایج بررسی‌های کمیته حقیقت یاب در باره تلف شدن هفت توله ببر در باغ وحش مشهد، تداوم تحقیقات این کمیته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با هدف پیگیری و تحقیقات همه جانبه در این زمینه، کارگروه ساماندهی باغ وحش با حضور نماینده تام الاختیار دادستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، کارشناسان ذیربط و نماینده سمن‌های محیط زیست استان تشکیل شده است.

 او ادامه داد: تکمیل بررسی ها، اطلاعات و تحقیق درباره کم و کیف اجرای پروتکل‌های زیست محیطی ابلاغ شده به باغ وحش مشهد در حال انجام است، زیرا معتقدیم اجرای برنامه‌های ابلاغی در حفاظت از گونه‌های جانوری این مجموعه تاثیر مستقیم و جدی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بروز برخی اتفاقات و مشکلات در حوزه حفاظت از گونه‌های ارزشمند جانوری در باغ وحش مشهد نشان از ضعف جدی در اجرای برنامه‌ها و آئین نامه‌های اجرایی در این مجموعه دارد که باید مشخص شود.

همتی علت عدم اعلام نتایج بررسی‌های کمیته حقیقت یاب در باره تلف شدن هفت توله ببر در باغ وحش مشهد در خرداد ماه امسال را تداوم بررسی‌ها و تحقیقات در این زمینه اعلام کرد و افزود: به محض اتمام بررسی‌ها نتایج آن اطلاع رسانی می‌شود.

او ادامه داد: مدیریت فعلی باغ وحش مشهد پاسخگوی رفع مشکلات زیست محیطی موجود نیست و راه حل و علاج این وضعیت در این است که باغ وحش باید پروانه دامپزشکی اخذ کند، دامپزشک مورد تائید مستقر نموده و تفکر مدیریت باغ وحش حفظ حقوق حیوانات و اجرای دقیق برنامه‌های زیست محیطی باشد.

خرداد ماه امسال هفت توله ببر تازه متولد شده در باغ وحش مشهد تلف شدند که دامپزشک باغ وحش علت مرگ آن‌ها را عفونت تنفسی و علت مرگ یک توله دیگر را حمله شدید مادر عنوان کرد.

کمیته حقیقت یاب مرگ هفت توله ببر نیز از ۲۷ مرداد ماه امسال تشکیل شده است.
 
انتهای پیام//ف.ش
 

مدیریت باغ وحش مشهد پاسخگوی رفع مشکلات زیست محیطی موجود نیست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر