کد خبر: ۷۰۷۹۰۰۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع)‌ گفت: امروز به برکت نیروهای مسلح و همت مردم ذره‌ای از خاک ایران اسلامی زیر سم اشغالگران قرار ندارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع)‌ در همایش اقتدار عاشورایی در قوچان که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت: امروز به برکت نیروهای مسلح و همت مردم ذره‌ای از خاک ایران اسلامی زیر سم اشغالگران قرار ندارد و با مدیریت رهبری، ‌خون شهدا و جبهه مقاومت، مرزهای انقلاب به پشت دیوارهای اسرائیل رسیده است.

او ادامه داد: کشوری که در سال ۵۷ ریشه‌ای نداشت امروز به برکت انقلاب اسلامی در افغانستان، پاکستان، عراق، یمن و لبنان گسترده شده است.

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع)‌ گفت: اگر وجود امام (ره) و برنامه و مدیریت ایشان و خون شهدا نبود طبق برنامه‌ دشمن امروز باید شاهد حضور فرمانداران عراقی و یا مزدوران آمریکایی در این سمت ها می بودیم.
 
سرتیپ دوم پاسدار احمدی با اشاره به سخنان رهبری که جمهوری اسلامی، شرف، ناموس و امنیت کشور را مرهون خون شهدا خوانده‌اند، افزود: گذر تاریخ نباید برخی از وقایع را کهنه کند، دشمنان پول خرج می‌کنند که یاد و خاطره فداکاری‌ها و روزهای دفاع مقدس را در زندگی مردم کمرنگ نشان دهند و ما وظیفه‌داریم به ازای حقی که شهدا بر نماز ، قرآن، امنیت و ناموس ما دارند ذکر کننده خاطرات دفاع مقدس باشیم.

او تصریح کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب حوادث تلخ تجزیه‌ طلبی، ناپختگی در انتخاب ریاست جمهوری بنی‌صدر و جریان نفاق را تجربه کردیم و جریان نفاق جریان گسترده و پرعائله‌ای نبود اما به علت اینکه در آن افراد سابقه‌های قبل انقلاب و زندان داشتند جلب اعتماد کرده بودند و توانستند در فضایی امن شخصیت‌هایی بزرگ که بازوان امام به شمار می‌آمدند همچون شهید صدوقی، دستغیب و بهشتی را ترور کنند.

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع)‌ گفت: قوه دفاعی کشور امروز تحول ایجادی توسط امام خمینی (ره) در ارتش را یقین و باور دارد چرا که قبل از انقلاب ارتش برای دفاع از تاج‌ و تخت شاه تربیت‌ شده بود اما با تحولی که امام ایجاد کرد ارتش توانست در برابر دشمن ایستادگی کنیم علیرغم اینکه سپاه و بسیج در ابتدای تشکیل بود و نیروی انتظامی تجهیزات دفاعی در برابر جنگ کلاسیک را نداشت.

سرتیپ دوم پاسدار احمدی افزود: اخلال‌گری در اقتصاد کشور که امروز برخی آن را بزرگ می‌کنند از ابتدای انقلاب و در دوران دفاع مقدس با امضای کارتر آغاز شد و این تهدید هر سال توسط روسای جمهور آمریکا اعلام شد اما ما با همین حصر اقتصادی توانستیم سربلند از جنگ عبور کنیم.

او ادامه داد: هیچ اجماعی در دنیا قوی‌تر از اجماع تشکیل‌ شده علیه ایران در سال ۵۹ نخواهد شد اما امروز ترامپ بعد از ساقط شدن پهپاد آمریکایی و مصادره کشتی انگلیسی به دنبال اجماعی علیه ایران با هدف ظاهری ایجاد امنیت برای نفت‌کش‌هاست که این اجماع هنوز به سه کشور هم نرسیده یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان متابعت نکرده‌اند اسرائیل از ترس عقب‌نشینی کرده و ترامپ به‌تنهایی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
 
انتهای پیام//ف.س

 

قوی‌ترین  اجماع دنیا علیه ایران در سال ۵۹ تشکیل شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر