کد خبر: ۷۰۷۹۲۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که هدف از ابتکار رئیس شورای عالی سیاسی یمن، دادن فرصت مناسب به عربستان سعودی برای خروج آبرومندانه از این تنگناست.

البخیتی: عربستان به جنگ پایان ندهد با پاسخ کوبنده ما روبرو می‌شودبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن  درباره هدف این جنبش از ارائه ابتکاری مبنی بر توقف حملات موشکی و پهپادی به عربستان گفت که هدف از ابتکار مهدی المشاط، دادن فرصت مناسب به عربستان سعودی برای خروج آبرومندانه از این ورطه و تنگنایی است که در آن گرفتار شده است.

وی افزود: عربستان سعودی به سبب تجاوزگری به یمن در تنگنا قرار گرفته است و هدف از این ابتکار دادن فرصت مناسب به سعودی برای خروج آبرومندانه از آن است، این ابتکار به‌صورت یکجانبه از طرف ما برای آتش‌بس ارائه شده و امیدواریم که عربستان سعودی به این ابتکار پاسخ مثبت دهد، چرا که برای آن مدت زمان مشخصی قرار نداده‌ایم، ما همچنین شرطی درباره نوع پاسخ سعودی تعیین نکرده‌ایم و آنچه برای ما اهمیت دارد، مضمون و محتواست، پاسخی که به پایان تجاوزگری و رفع محاصره منجر شود.

البخیتی با تأکید بر اینکه " توپ اکنون در زمین عربستان سعودی است" ابراز امیدواری کرد که عربستان از این ابتکار و فرصت بهره ببرد، زیرا به عقیده وی توقف تجاوزگری به یمن به نفع یمن و عربستان است،، زیرا مصلحت و منفعت عربستان برای تحقق صلح بیشتر از مصلحت یمن است، زیرا یمن چیز زیادی برای از دست دادن ندارد.

وی در پایان ضمن اینکه اظهار امیدواری کرد عربستان سعودی از این فرصت استفاده کند و بهترین تصمیم را بگیرد، گفت: اگر چنین نشود ما برای پاسخی نظامی که عربستان را وادار به توقف تجاوزگری و رفع محاصره یمن کند، آماده‌ایم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر