کد خبر: ۷۰۷۹۵۹۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
مسوول منطقه اوراسیا یونسکو؛

مسوول منطقه اوراسیا یونسکو گفت : راه ابریشم جاده ای با تمدن و میراث به جا مانده از کشور های مسیر این جاده است .

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،آقای جینگ فنگ ، مسوول منطقه اوراسیا یونسکو گفت:دبیر کل یونسکو همدان را میزبان مناسبی برای این همایش معرفی کرده است و به عنوان هماهنگ کننده میراث فرهنگی افتخار می کنم در این اجلاس حضور دارم.

او  همدان را شهری مشهور در صنایع دستی و جاذبه های تاریخی معرفی کرد و افزود: این همایش با همکاری خوب جمهوری اسلامی،کمیسیون یونسکو و وزارت میراث فرهنگی توانسته میزبان مناسبی باشد.

مسوول منطقه اوراسیا یونسکو از حمایت مالی سازمان میراث فرهنگی در کشور های ژاپن و کره جنوبی برای برگزاری این همایش تقدیر کرد و افزود: هم اکنون ۲۴ اثر تاریخی ایران به ثبت جهانی رسیده است و در سال ۲۰۱۸ ثبت جنگل های ایران و در سال ۲۰۱۹ ثبت جهانی آثار تاریخی استان فارس انجام شد.

رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه در یونسکو جاده ابریشم را جاده ای با تمدن و میراث به جا مانده از کشور های مسیر این جاده دانست و گفت: برای پیاده کردن  اهداف ما ، نمایندگان از کشورهای مختلف در این همایش حضور دارند.

جینگ فنگ گفت: برگزاری  این همایش ها مسیر را برای ثبت جهانی آثار تاریخی در کشور های مسیر جاده ابریشم فراهم کرده است.

او اضافه کرد : بر اساس توافق در سال ۲۰۱۲ به کشور چین فرصت داده شد طرح موسوم به شبکه جاده های ابریشم برای ثبت جهانی شدن معرفی کنند و توانستند این جاده را به ثبت جهانی درآوردند.

مسوول منطقه اوراسیا یونسکو  خواستار تلاش کشور ها برای ثبت آثار فرهنگی جهانی شد و افزود: ثبت جاده ابریشم نخستین اثری است که با همت کشورهای مختلف به عنوان آثار تاریخی ثبت شده است.

جینگ فنگ گفت: ایران ظرفیت های زیادی برای ثبت جهانی آثار تاریخی دارد و تاکنون ۲۴ اثر تاریخی این کشور ثبت جهانی شده اند.
انتهای پیام/ا

ثبت جهانی ۲۴ اثر تاریخی و گردشگری ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر