کد خبر: ۷۰۸۴۵۱۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
آیت الله سعیدی عنوان کرد؛

خطیب جمعه قم گفت: فراموش نکنیم همین اروپایی‌ها بودند که صدام را تایید و علیه ایران اسلامی تجهیز کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت الاسلام والمسلمین سعیدی،خطیب جمعه قم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس با اشاره به سالگرد دفاع مقدس و روز معنویت در این هفته گفت: قرآن کریم در خصوص معنویت آیات مهمی دارد؛ رهبر انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب به این مسئله اشاره دارد.

او افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های رزمندگان اسلام، معنویت بود؛ عنصری که نقش مهمی در پیروزی رزمندگان اسلام داشت و امروز نیز جوانان ما باید مراقب و حافظ معنویت باشند.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: در این هفته باید از رشادت جوانان و رزمندگان مان علیه استکبار یاد کرد؛ دشمنان با تایید و تجهیز مزدور بعثی، دو کشور مسلمان را دچار یک جنگ ناخواسته کردند؛ چه زیرساخت‌ها و جوانانی در این سال‌ها از بین رفتند، ولی خدارا شاکریم که نصرت را از ما کرد و طناب دار را برگردن صدام انداخت و صفا بین دو ملت ایران و عراق بازگشت و روز به روز این همدلی افزایش می‌یابد.

خطیب جمعه قم یادآورشد: امروز همان دشمنان اسلام بساط فتنه خود را به سمت مظلوم یمن کشیده اند؛ آیا با چنین دشمنانی می‌توان کنار آمد و مذاکره کرد؟ هر جا که دل به بیگانگان بسته شد جز خواری و ذلت چیزی عاید آن‌ها نشد.

او عنوان کرد: در روز‌های اخیر کار اشتباهی از سوی مسئولان برخی از شهر‌ها رخ داد که مورد اعتراض مردم و واکنش رهبر انقلاب قرار گرفت؛ رهبری فرموند که همه ما وظیفه داریم نام‌های نورانی شهدا را تکریم کنیم؛ همچنین فرمودند که افتخاری بر کوی و برزن‌ها است که نام شهید بر فراز آن‌ها بدرخشد.

آیت الله سعیدی گفت: شهر مقدس قم که حرم اهل بیت (ع) و محل حوزه علمیه قوی قم و محل حضور مراجع انقلاب و مرکز انقلاب اسلامی است، هرگز شایسته این تابلو‌های تبلیغاتی در ورودی‌ها و درون قم و ظاهر این شهر نیست و مسئولان باید این وضع را متناسب با این شهر مقدس ساماندهی کنند.

امام جمعه قم اظهارکرد: همانگونه که پوشش برخی از ساکنان قم زیبند این شهر نیست؛ اگر همه مردم دل به شفاعت حضرت بسته ایم باید حریم و حرمت این بانوی بزرگوار را نگه داریم.

او با اشاره به مذاکره سه تن از سران اروپا با رئیس جمهوری اسلامی و زمینه سازی ملاقات با ترامپ گفت: رئیس جمهور ما دست رد به سینه آن‌ها زد و مواضع مستحکمی را علیه آمریکا اعلام کرد؛ این کشور‌ها همیشه ایران را به عنوان یک طمعه نگاه می‌کردند و دست از استعمارگری برنداشتند.

سعیدی گفت: ایران در جنگ جهانی در عین بی طرفی بیشترین آسیب را دید و بیش از نیمی از مردم ما قربانی این حوادث شد و ۱۰ میلیون نفر از ما از گرسنگی مردند؛ دشمنان از جمله انگلیس از انتشار این اسناد خودداری می‌کنند.

خطیب جمعه قم با ذکر این مطلب که در جنگ تحمیلی این کشور‌های اروپایی از هیچ کمکی به صدام خودداری نکردند، تصریح کرد: صدام عددی نبود، ولی این حکام اروپایی و ارتجاعی بودند که به صدام کمک کردند و امروز سعی می‌کنند که نقش میانجی را ایفا کنند و همه این تلاش‌های مزورانه برای رای آوردن مجدد ترامپ در آمریکا است.

او گفت: مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج فقه امسال خود فرمودند که هیچ گونه مذاکره در هیچ سطحی با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد؛ ایشان فرمودند که همه باید توجه کنند که هدف آمریکایی‌ها از مطرح کردند موضوع مذاکره یک ترفند است و در دیدار اعضای خبرگان رهبری نیز در خصوص اروپایی‌ها فرمودند که این‌ها نمی‌شود مطلقا اعتماد کردند، زیرا آن‌ها به تحریم‌های ظالمانه آمریکا پایبند بودند.

سعیدی تصریح کرد: ما نیز با تقدیر از مواضع غیرتمندانه برخی از مسئولان نظام از آن‌ها می‌خواهیم که دل به غربیان نبندند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری در همه امور باشند.

خطیب جمعه قم در خطبه اول نیز با اشاره به آیات مرتبط به بدعهدی کفار در سوره توبه گفت: خداوند در قرآن بیان می‌کند که اگر کفاری که شما مسلمانان با آن‌ها پیمان بستید و آن‌ها نیز با قسم خود این پیمان را محکم کرده اند، پیمان خود را گسستند باید با سران آن‌ها بجنگید، باشد که دست از کفر بردارند.

او افزود: خداوند در این آیه می‌فرمایند که یکی از برنامه‌های بی منطق زشت و پیچیده کافران، عیب جویی و طعنه زدن در دین و ارزش‌های دینی است؛ این کار کفار، یک حمله و تهاجم فرهنگی محسوب می‌شود و از نظر فقهی این مهاجمان محکوم به قتل هستند.

سعیدی تصریح کرد: عنوان ائمه کفر شامل هر کسی است که علیه کفار پرچم ظلم را بلند کند؛ پس اشخاصی، چون سامری در قوم حضرت موسی و اصحاب جمل که پیمان خود را شکستند، شامل همین آیه می‌شوند. 

او گفت: هر کس علم مخالفت با، ولی فقیه را بردارد و پرچم فساد بردارد، به مثابه ائمه کفر است و نظام باید با او برخورد کرد.

انتهای پیام/ش

خطبه‌های نماز جمعه قم در پنجم مرداد  ۱۳۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر