کد خبر: ۷۰۸۴۸۶۳
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
فرمانده هوانیروز ارتش:

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: شهدا برای عزت این نظام جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

شهدا مایه عزت نظام هستند/ نسخه مقابله با دشمن اطاعت از فرامین رهبری استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از روابط عمومی سپاه روح الله استان مرکزی، امیر سرتیپ یوسف قربانی در یادواره شهدای شهرستان فراهان شهدا را مایه عزت نظام دانست و اظهار داشت: واژه شهید و انقلاب در جمهوری اسلامی ایران ظهور پیدا کرد، شهدا برای عزت این نظام جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

او افزود: شهدا با خدا معامله کردند، شهدا با علم و آگاهی شهادت را انتخاب کردند و سعادت اخروی را برگزیدند، شهدا نگاهشان به قرآن و ولایت بود و وجه تمایز رزمندگان اسلام با سربازان غربی در همین است.

قربانی بیان کرد: بزرگداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، برگزاری کنگره ملی نقش امام (ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، حرکت ارزشمند و جهاد فی سبیل الله است.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با تقدیر از مدیر ارشد شهرستان فراهان در نامگذاری یکی از بلوار‌های شهر به نام شهید منصور وطن پور، ادامه داد: ۴۰۰ شهید شهرستان فراهان، هر یک ستاره‌ای هستند که راه را به ما نشان می‌دهند، عناد دشمنان با جمهوری اسلامی بر سر جغرافیا نیست، آن‌ها با اسلام و دین مخالف هستند و با نظام اسلامی مشکل دارند.

قربانی تصریح کرد: قبل از دفاع مقدس، قائله گنبد، خوزستان و قیام منافقین کور دل فقط به دلیل دنیا پرستی بود، کشور ما که تازه روح انقلاب در آن دمیده شده بود، مورد هجوم قرار گرفت، اما نیروی‌های انقلابی، هوانیروز و سپاه درس تاریخی به دموکرات و کومله دادند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: رزمندگان ما با جان از جمهوری اسلامی دفاع کردند، در دفاع مقدس کشور ما با کل دنیا جنگید، ما با یک دنیا مقابله کردیم و جانانه دفاع کردیم، مردمی که تاکنون سلاح به دست نگرفته بودند در برابر یک دشمن تمام مسلح ایستادند و مقاومت کردند و یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم.

او با بیان اینکه عملیات سوم خرداد کمر صدام را شکست، گفت: مردم خرمشهر ۳۴ روز در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردند، این‌ها سربازان خدا بودند که زیر چتر ولایت خرمشهر را آزاد کردند، امروز نظام جمهوری اسلامی در اوج عزت و افتخار است، همه فتنه دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی برای جدایی ولی فقیه از پیکره نظام است.

فرمانده هوانیروز جمهوری اسلامی ایران افزود: دشمن در جنگ تحمیلی سینه رزمندگان ما را نشانه گرفته بود و امروز در فضای مجازی و شبیه خون فرهنگی مغز جوانان ما را نشانه گرفته است، شما جوانان، سربازان و افسران جنگ نرم هستید و باید با فتنه دشمن مقابله کنید.

قربانی تصریح کرد: دشمن یک روز با جنگ نظامی، یک روز با تحریم اقتصادی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی توطئه و نقشه طراحی می‌کند، باید در برابر توطئه‌های دشمن هوشیار باشیم.

او افزود: اسلام و قرآن در مملکت اسلامی رونق گرفته است و این نتیجه مقاومت است، دشمن انواع تحریم‌ها را علیه ما به کارگرفته است و دیگر چیزی برای دشمنی با ما ندارد، اما نظام جمهوری اسلامی با وجود همه توطئه‌های دشمن به یمن مردم همیشه در صحنه و مطیع امر ولایت در اوج سربلندی است.

فرمانده هوانیروز جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: سرنگونی پهباد آمریکایی به وسیله رزمندگان اسلام نشان از اقتدار و عزت ایران اسلامی است، دشمن از موشک‌های ما واهمه دارد.

قربانی عنوان کرد: امروز رئیس جمهور آمریکا برای یک عکس یادگاری در کنار رئیس جمهور ما التماس می‌کند و نخست وزیر فرانسه و انگلیس را واسطه می‌کند این نشانه اقتدار نظام است، اما آمریکا بداند که ما در هیچ موردی با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی افزود: راهبرد دفاعی ما «اشداءعلی الکفار» است، هر جا که دشمن چشم تجاوز داشته باشد، طومار آن پیچیده می‌شود.

او تصریح کرد: آمریکا عملا از ما می‌ترسد، ما قدرت بازدارندگی داریم، دشمن به دنبال روزنه‌ای برای ضربه زدن به نظام است و نسخه مقابله با دشمن اطاعت از فرامین رهبری است.

قربانی ادامه داد: شهید منصور وطن پور، اولین فرمانده پروازی دفاع مقدس که اهل فراهان بوده است، فرزند انقلاب و اسلام بود، او دوره‌های آموزشی که در آمریکا دیده بود بر علیه دشمن بکار گرفت.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: اکثر پایگاه‌های هوانیروز به کمک شهید وطن پور افتتاح و ساماندهی شد و هم اکنون کتاب‌های او در هوانیروز تدریس می‌شود.

او با اشاره به دستاورد‌های هوانیروز گفت: فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی به طور کلی پشتیبانی از تمام یگان‌های رزمی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین پشتیبانی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، هنگ‌های مرزی و خدمات رسانی در اورژانس هوایی، امدادرسانی و فعالیت‌های مردمیاری، جا به جایی‌ها و مواردی از این دست از دیگر مأموریت‌های هوانیروز ارتش هستند.

انتهای پیام/ت

صحبت های فرمانده هوانیروز ارتش در یادواره شهدای شهرستان فراهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر