کد خبر: ۷۰۸۸۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
استاندار آذربایجان غربی؛

استاندار آذربایجان غربی به منظور حل مسئله خرید تضمینی و پایه سیب درختی صنعتی و تداوم تهاتری سیب با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد.

آذربایجان غربی ظرفیت بالای در تولید محصولات دارد/صادرات تهاتری سیب با موز در قالب بسته‌های حمایتی ادامه یابدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در دیدار با حجتی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به پشتوانه تلاش شبانه روزی کشاورزان از ظرفیت بالای تولید محصولات برخوردار بوده و یکی از قطب‌های تولید کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: سالانه بیش از ۶/۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید و روانه بازار‌های داخلی و خارجی می‌شود.

او با اشاره به تولید قابل توجه محصولات باغی از جمله سیب درختی و نقش این محصول در فضای کسب و کار و اقتصاد ملی، اشتغال و بازرگانی خارجی بیان کرد: در سال زراعی جاری بنا به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی بیش از یک میلیون و یکصدهزار تن محصول سیب درختی و استحصال سیب درختی درجه ۳ (صنعتی) ناشی از عوامل طبیعی در حدود ۳۵۰ هزار تن می‌باشد.

شهریاری افزود: همه ساله فروش سیب درختی درجه ۳ با توجه به اینکه مقدار متنابهی از آن در یک زمان وارد بازار شده و مشکلاتی را برای کشاورزان و باغداران منطقه ایجاد می‌کند لذا می‌بایست در جهت حمایت از کشاورزان قیمت خرید تضمینی و پایه برای سیب درختی و صنعتی در اسرع وقت اعلام و نیز نسبت به پیگیری و تداوم صادرات تهاتری سیب با موز در قالب بسته‌های حمایتی اقدام گردد.

مقام عالی استان همچنین در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی ضمن تشریح مشکلات پیش روی تولید محصول گوجه فرنگی تصریح کرد: با توجه به افزایش تولید و کاهش تقاضا و به تبع آن کاهش قیمت این محصول در بازار و نیز اینکه نرخ‌های خرید کارخانجات رضایت کشاورزان را تامین نمی‌کند لذا نیاز است تا در جهت حمایت از کشاورزان نسبت به تجدید نظر ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی بوته‌ای و رب گوجه فرنگی در بسته بندی بیش از ۵ کیلوگرم و حذف تعهد ارزی برای صادرات اقدام گردد.

استاندار شهریاری تفویض اختیار تعیین نرخ کارمزد تبدیل گوجه فرنگی به رب در سقف هزینه‌های مجاز را به استان‌ها از دیگر راهکار‌های حمایت از بخش کشاورزی عنوان کرد.

وزیر جهادکشاورزی نیز در این دیدار دستور داد تا سازمان تعاون روستایی در اسرع وقت نسبت به خرید حمایتی گوجه فرنگی اقدام نماید.
 
انتهای پیام/م
 

دیدار استاندار آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر