کد خبر: ۷۰۸۹۲۳۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
نماینده ولی‌فقیه در کردستان:

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نظام و دولت از طرق مختلف درصدد اجرای عدالت اجتماعی و کمک به محرومان و نیازمندان جامعه هستند.

دغدغه نظام کمک به محرومان و نیازمندان جامعه استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده، ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در آئین آغاز پویش مردمی مشق احسان که در سالن جلسات کتابخانه امام خامنه‌ای در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: کمک به نیازمندان در هر حوزه‌ای و تلاش برای رفع مشکلات آنان به وفور در قرآن و آموزه‌های دینی بیان شده و یک امر واجب است.

او با بیان اینکه مشق احسان از خود احسان زیباتر است، افزود: فرهنگ احسان و نیکوکاری و کمک به همنوع و تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی باید در بین آحاد مختلف جامعه نهادینه شود چراکه همواره در قرآن و آموزه‌های دینی به این موضوع تاکید و سفارش شده است.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: مشق احسان فرصتی مناسب برای کاهش دلبستگی و وابستگی به لذت‌های دنیوی است و علاوه‌بر آن روحیه تعاون، همکاری و همبستگی را در میان افراد جامعه افزایش می‌دهد.

وی یادآور شد: اجرای این طرح علاوه بر اینکه زمینه خوشحالی عده‌ای را در مناطق محروم کشور فراهم کرده با استفاده از کالا‌های ایرانی به رونق اشتغال و تولید داخلی نیز کمک کرده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: نظام و دولت از طرق مختلف در صدد اجرای عدالت اجتماعی و کمک به محرومان و نیازمندان جامعه هستند، اما این اقدامات نمی‌تواند جای وظیفه و رسالت مردم را پُر کند چراکه تجربه ثابت کرده هر موضوعی که مردمی شد لذت‌بخش‌تر و منجر به رفع سریع‌تر مشکلات می‌شود.

او اظهار کرد: حضرت علی (ع) می‌فرماید دنیا محل تجارت اولیاء خداست و کمک به همنوع و فقراء یک نوع تجارت محسوب می‌شود و خداوند پاداش چند برابری به فرد خیر می‌دهد.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: احسان کردن موجب بصیرت انسان می‌شود تا آنجا که به عاقبت بندگان خدا می‌نگرد و می‌بیند آن‌هایی که دنیاطلب بودند، به کجا رسیدند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گریزی هم به دسیسه‌های دشمنان زد و یادآور شد: دشمنان با تحریم‌ها می‌خواستند که عرصه را بر مردم کشورمان تنگ کرده و آنان را از صحنه خارج کنند، اما خود مردم برای رفع مشکلات پای کار آمده و بار دیگر دشمنان را ناکام می‌گذارند.

انتهای پیام/ز

کمک به محرومان یکی از دغدغه های نظام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر