کد خبر: ۷۰۹۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
کد خبر : ۷۰۹۱۲۷۷

شهر خودرو – پرسپولیس مهم ترین بازی نفس گیر هفته

تیم شهر خودرو خراسان در پنج بازی که به میدان رفته است، ۳ برد، یک مساوی و یک باخت داشته است و اکنون با ۹ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بی شک مهم‌ترین بازی حساس هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر، بازی سخت و نفس گیر شهر خودرو خراسان برابر پرسپولیس تهران است که طی آن مشهدی‌ها میزبان سرخپوشان هستند؛ دیداری شش امتیازی که از جهات مختلف دارای اهمیت است و به نوعی عیار فنی هر کدام از این دو تیم هم مشخص می‌شود. این مسابقه که از ساعت ۱۸:۱۵ فردا در ورزشگاه امام رضا (ع) با قضاوت «پیام حیدری» برگزار می‌شود، به نوعی نبردی برای تصاحب صدر نشینی هم محسوب می‌شود.

شهر خودرو – پرسپولیس مهم ترین بازی نفس گیر هفته

آنالیزی برای فرار
تیم شهر خودرو خراسان در پنج بازی که به میدان رفته است، ۳ برد، یک مساوی و یک باخت داشته است و اکنون با ۹ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار دارد. شاگردان گل محمدی در دو بازی اخیر نمایش خوبی از خود به نمایش نگذاشتند و مقابل فولاد خوزستان باختند و برابر نفت مسجد سلیمان به نتیجه تساوی دست یافتند. اما شهر خودرو در هفته جاری توانست در رقابت‌های جام حذفی، تیم نساجی را شکست دهد که به همین دلیل با انگیزه بهتری به مصاف پرسپولیس می‌رود. عنابی‌های شهر خودرو به خوبی می‌دانند که امسال بازی‌های آسیایی را پیش رو دارند و انتظار از آن‌ها چند برابر است. با توجه به این که نماینده استان سال گذشته با سرمربیگری یحیی گل محمدی، تبدیل به تیم مدعی شده بود، امسال بیشتر زیر ذره بین مربیان قرار دارد و این موضوع کار را برای یحیی گل محمدی سخت‌تر می‌کند؛ نمونه آن را نیز در دو بازی اخیر برابر نفت مسجد سلیمان و فولاد خوزستان مشاهده کردیم که بازی مالکانه و روی زمین شهر خودرویی‌ها به خوبی آنالیز شده بود و مهاجمان برای فرار به سختی روزنه‌ای پیدا می‌کردند تا توپ شان تبدیل به گل شود.

سبک فوتبالی آقا یحیی
نماینده فوتبال استان در هر پستی بازیکنان خوب و تکنیکی دارد که به خوبی سبک خاص آقا یحیی را در زمین اجرا می‌کنند. هر چند که ضعف‌هایی هم دارند و هنوز به هماهنگی کاملی دست نیافته اند؛ با این حال می‌توان به این تیم امیدوار بود که در کوران رقابت‌های آسیایی و لیگ برتر درخشش خوبی داشته باشد. اما نکته مهم هماهنگ شدن چهره‌های تازه وارد است که هنوز به خوبی در تیم شهر خودرو جا نیفتاده اند. البته همه بازیکنان در مقابل پرسپولیس انگیزه و روحیه بالایی برای نشان دادن خود دارند و این بازی می‌تواند عیار هر کدام از ستاره‌های شهر خودرو را مشخص کند. به ویژه سروش رفیعی که قبلا پرسپولیسی بوده است و در این بازی برای نشان دادن هنر فوتبالی خود انگیزه زیادی دارد. از طرفی در تیم شهر خودرو سه استقلالی به نام سید مهدی رحمتی، روح ا... باقری و فرشاد محمدی مهر داریم که همیشه در تقابل با قرمزپوشان، به دنبال برتری هستند. امیدواریم فردا شاهد یک بازی خوب و با تمرکز بالا از سوی عنابی‌های شهرخودرو باشیم. به ویژه این که این مسابقه در مقابل هواداران مشهدی برگزار می‌شود و همه علاقه‌مندان انتظار برد دارند تا بلکه شکست سه بازی (۲ بازی در لیگ برتر و یک بازی در جام حذفی) سال گذشته را جبران کرده باشند.

جنگ صدر جدولی
این بازی از جهات مختلف اهمیت زیادی دارد. از طرفی یحیی گل محمدی که در ابتدای فصل نزدیک بود سکان هدایت تیم پرسپولیس را بر عهده بگیرد، انگیزه زیادی برای حفظ محبوبیت خود در دل هواداران سرخپوشان دارد و این بازی، جنگی میان تفکرات کالدرون و گل محمدی است. از طرف دیگر هر دو تیم به دنبال تصاحب صدر جدول هستند. این دو تیم پس از سپاهان و تراکتور در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند که با برتری مقابل هم و به لطف لغزش دو تیم اول و دوم، یکی می‌تواند در پایان هفته ششم بر صدر جدول تکیه بزند تا در ادامه بهتر بتواند بازی‌های پیش رو را مدیریت کند. هر چند پرسپولیس ۳ برد و ۲ باخت دارد و با یک امتیاز کمتر پشت سر شهر خودرو جای گرفته است، اما نمی‌توان از نام بزرگش گذر کرد. پرسپولیس تیمی خطرناک است و باید با هوشمندی و تمرکز بالا در مقابلش ظاهر شد که قطعا گل محمدی تفکرات خاصی برای این بازی دارد. سرخپوشان برای این بازی کمال کامیابی نیا را به دلیل مصدومیت و شجاع خلیل زاده و فرشاد احمدزاده را در اختیار ندارند.

انتقام از پرسپولیس
امین قاسمی‌نژاد، مهاجم کهنه کار تیم شهر خودرو، درباره دیدار برابر پرسپولیس در هفته ششم لیگ برتر می‌گوید: یک روز بیشتر از پرسپولیس استراحت کردیم و شرایط شهر خودرو خوب است. خودمان را آماده این بازی می‌کنیم و هدفی جز برد نداریم. معمولا تیم‌ها وقتی برابر پرسپولیس و استقلال قرار می‌گیرند، انگیزه بالایی دارند و بازیکنان ما هم برای این بازی آماده هستند. این بازیکن شهر خودرو درباره تفاوت پرسپولیس با تیم سال گذشته خاطرنشان می‌کند: پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و امسال هم بازیکنان خوب و باکیفیتی دارد. سبک کالدرون هم با برانکو متفاوت است. آن‌ها در بیرون از خانه هم دنبال برد هستند. ولی ما میزبانیم و باید سه امتیاز را بگیریم. سال گذشته در لیگ برتر و جام حذفی سه بار برابر پرسپولیس شکست خوردیم و حالا می‌خواهیم انتقام آن شکست‌ها را در بازی روز جمعه از پرسپولیس بگیریم. قاسمی‌نژاد که تا حالا برابر پرسپولیس موفق به گلزنی نشده است، در این باره می‌گوید: برای من موفقیت شهر خودرو از هر چیزی مهم‌تر است. تلاش می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم و امیدوارم طلسم گلزنی‌ام به پرسپولیس هم شکسته شود.

اظهارات کارشناسی

فاطمیان - بازیکن سابق تیم پرسپولیس درباره شرایط تیم شهرخودرو گفت: این تیم تا حدودی شاکله اصلی سال قبل خود را حفظ کرده و شروع خوبی در فصل جدید لیگ برتر داشته است و با برتری در جام حذفی از روحیه خوبی برای دیدار با پرسپولیس برخوردار است. حسین بادامکی با بیان این که سید مهدی رحمتی، شرایط بسیار خوبی را برای شهرخودرو در درون دروازه رقم می‌زند، افزود: بازیکنان بزرگ و توانمندی جذب این تیم شده اند که به نظرم کار سختی دارند تا در شهرخودرو تاثیرگذار باشند. ولی فکر می‌کنم به تدریج شرایط بازیکنانی همچون سروش رفیعی بهتر خواهد شد. البته تا این هفته از لیگ برتر هم عملکرد بدی نداشته اند. هرچند بازیکنانی که از این تیم مشهدی جدا شده اند هم چندان بی‌تاثیر نبوده‌اند. با این حال جای خالی آن‌ها به خوبی پر شده است و بازیکنان جدید چیزی کمتر از آن‌ها ندارند. وی ادامه داد: اکنون همه تیم‌ها به شهرخودرو به عنوان یک مدعی نگاه می‌کنند و با انگیزه بیشتری برابر آن قرار می‌گیرند و این تیم قطعا کار سخت‌تری نسبت به سال گذشته دارد. البته به نظرم شهر خودرو با شرایط خوبی که دارد، می‌تواند جزو مدعیان باشد و امید است روند موفقیت آمیز فصل گذشته خود را تکرار کند.

بادامکی به نقاط قوت و ضعف این تیم اشاره کرد و افزود: شهرخودرو تیم خوب و هماهنگی دارد. فکر می‌کنم هر بازیکنی در این تیم جایگزین می‌شود، به شکل مطلوبی تاثیرگذار است و به نوعی این اثرگذاری بازیکنان جانشین و ارائه عملکرد بهتر نسبت به ترکیب اصلی، نقطه قوتی برای تیم مشهدی است و کمتر تیمی در لیگ برتر چنین شرایطی را دارد. وی اضافه کرد: البته شهرخودرو از نظر تعداد بازیکنان تا حدودی مشکل دارد، چرا که در صورت مصدومیت یا محرومیت، شرایط سختی برای این تیم رقم می‌خورد و تیم‌های مدعی از این لحاظ از تیم خراسانی وضعیت بهتری دارند. بازیکن سابق ابومسلم درباره دیدار روز جمعه شهرخودرو و پرسپولیس بیان کرد: پرسپولیسی‌ها با این که در بازی گذشته بازنده از زمین بیرون آمدند، اما تیم با کیفیتی دارند و به نظرم شهرخودرو بازی سختی برابر این تیم خواهد داشت. از طرفی برای این که جزو تیم‌های بالای جدول باقی بماند به سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز مبرمی دارد.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر