کد خبر: ۷۰۹۵۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
کد خبر : ۷۰۹۵۲۸۰
سلسله گزارش‌ها درباره یوفو‌ها (۵)؛

در قسمت پایانی از سلسه گزارش‌ها درباره یوفوها، به روایت ماجرایی از تعقیب‌‎وگریز بیگانگان فضایی در تهران می‌پردازیم.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، در قسمت نخست از «سلسله گزارشها درباره یوفوها»  به بازتاب خبر تأیید واقعی‌بودن فیلم‌ها و تصاویر منتشرشده درباره پرنده‌های ناشناس پرداخته شد که دهه‌ها با توجیهات مختلف تلاش می‌شد صحت آنها محل تردید و شک قرار گیرد. در قسمت دوم درباره پروژه محرمانه ارتش آمریکا در خصوص اشیا پرنده ناشناس گفته شد. در بخش سوم نیز ماجرای مشهور و شنیدنی رازول و منطقه فوق سری ۵۱ در ایالت نوادا مورد بحث قرار گرفت. 

در قسمت چهارم از این سری، ادعای دیدار آیزنهاور با بیگانگان فرازمینی و امضای توافقنامه ای میان او و فرازمینی ها بررسی شد. حالا در قسمت پنچم و پایانی از این سلسله گزارش، به روایتی عجیب از تعقیب و گریز یوفوها در پایتخت کشورمان، تهران خواهیم پرداخت.

ماجرای تعقیب و گریز یوفو‌ها در ایران!
یکی از موارد تعقیب و گریز یوفو‌ها در تهران به اواخر تابستان سال ۱۳۵۵ شمسی برمی‌گردد. در تاریخ ۲۸ شهریور سال ۱۳۵۵ (مطابق با ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۶) ساعت ده و نیم شب مردم در تماس با نیروی هوایی ارتش، خبر از رویت شی پرنده در افق شمالیِ تهران در منطقه شمیران دادند. در آن زمان حسین پیروزی، مسئول وقت برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران بود. در ادامه وقایع آن شب را از زبان وی می‌خوانید:

«ساعت ۱۱-۱۰ شب بود که یک خانم زنگ زد و گفت با مسئول برج کار دارم. بعد از اینکه من گوشی را برداشتم، گفت یک چیزی در آسمان بالای خانه اش ایستاده که مثل موتور ماشین، چهار پره و هشت پره می‌شود. گفتم خانه شما کجاست؟ گفت در جاده شمیران در انتهای خیابان شریعتی. گفتم ما در شمال شرق تهران پروازی نداریم، اگر باز هم مزاحمتی ایجاد شد به من زنگ بزنید. یک ساعت بعد یک خانم دیگر زنگ زد و گفت در آسمان همان حوالی چیز مشکوکی می‌بیند، اما ماجرا به همین جا ختم نشد، چون چند دقیقه بعد، یک آقا و بعد یک خانم دیگر هم از همان حوالی شرق تهران خبر دادند. وقتی تعداد تماس‌ها زیاد شد. من شک کردم که نکند واقعا خبری باشد. بالاخره این همه آدم که بی دلیل زنگ نمی‌زنند.»

وی در ادامه گفت: «حتی یادم می‌آید از یکی از آن‌ها پرسیدم چرا به پلیس زنگ نزدید و شماره اینجا را گرفتید؟ و آن خانم در جواب گفت برادرش خلبان است و به او گفته مسئولیت هر چیزی که در آسمان پرواز می‌کند، برعهده برج مراقبت فرودگاه است. جواب آن خانم بود که من را به شک فرو برد، شاید واقعاً آن‌ها حق داشتند. دوربین را برداشتم و به بالکن رفتم و آن وقت بود که شی نورانی را در آسمان دیدم و در همان نگاه اول فهمیدم که نمی‌تواتد هواپیما باشد.»

پیروزی آن شی را اینطور توصیف کرد: «نورش مثل لامپ فلورسنت بود. وسط آن نور قرمز چشمک می‌زد و دو طرف آن نور آبی دیده می‌شد. رنگ آبی آن بسیار خیره کننده بود. در همان حالی که نگاهش می‌کردم شبیه به ماهی حلوایی به رنگ سرخ آتشی شد. بعد هم به شکل‌های مختلف مثل ستاره دریایی و یا دایره و با رنگ‌های نارنجی، زرد، سبز و بنفش دیده شد. یک لحظه بعد هم ناپدید شد که ناگهان متوجه شدم از شمال تهران به طرف جنوبی‌ترین نقطه تهران رفته است. آنقدر به سرعت جا به جا می‌شد که نمی‌توانستیم حرکت آن را ببینیم. به طوری که در ابتدا به همراه همکارانم فکر کردیم که دو یا سه جسم هستند. اما بعد متوجه شدیم یک جسم بزرگ و سریع است. مدتی بعد روی کوه‌های بی بی شهربانو ثابت ایستاد. از فرودگاه مهرآباد که من نگاه می‌کردم تقریبا شمال شرق تهران بود، اما آن چنان نورش زیاد بود که تشخیص اندازه دقیق آن غیرممکن می‌شد. مثل ماشینی که با نور بالا از رو به رو می‌آید و در ابتدا نمی‌توان اندازه آن را تشخیص داد. با اینکه ارتفاعش مدام تغییر می‌کرد، ولی فکر می‌کنم طولش ۲۰ متر بود.»

پس از این رخداد، با به صدا در آمدن آلارم وضعیت هشدار، خلبانان شیفت پایگاه هوایی نوژه همدان آماده عملیات شدند. اما دستوری که صادر شد برخلاف تصور آن‌ها بود. ابتدا آن‌ها فکر می‌کردند باید راهی مرز‌های ایران شوند، اما دستور داده شد تا سریعا خود را به تهران برسانند.

 خلبانان ایرانی نخستین مشاهدات خود را اینگونه توصیف کردند: «ابتدا این شی پرنده به شکل یک چتر قرمز به نظر می‌رسید، اما بعد به شکل یک هواپیمای جنگی که چراغ‌های آبی و زرد و نارنجی داشت تغییر شکل داد.»

این در حالی بود که در همان شب دو هواپیمای خطوط هوایی "لوفت هانزا" و "ایر فرانس" نیز فرکانس عجیب اضطراری را دریافت کرده بودند، اما موفق به مشاهده شی ناشناس نشدند. در ادامه ماجرا، ناگهان شی پرنده ناشناس خود را به بالای جنگنده یکی از خلبانان رساند و ارتباط رادیویی اش را با برج مراقبت قطع کرد. به گفته این خلبان شی ناشناس تمام سیستم دفاعی جنگنده را از کار انداخته بود و این شرایط حدود ۵ دقیقه به طول انجامید. بعد از برقراری ارتباط مجدد، برج پایگاه از خلبان خواست تا بلافاصله به پایگاه برگردد.

سپس جنگنده دوم ارتش وارد عملیات می‌شود. مشابه داستان خلبان اول برای خلبان دوم نیز رخ می‌دهد. در لحظه‌ای که وی در رویارویی با این شی درخشان تصمیم می‌گیرد در بالای باغ‌های کرج به آن شلیک کند ناگهان تمام پنل تسلیحات هواپیما خاموش می‌شود. سپس خلبان گزارش داد که از این شی ناشناس یک شی نورانی دیگر خارج شده و اندازه آن حدود ۳ برابر قرص ماه است. بعد از گذشت چند ثانیه دوباره شی دوم به داخل شی نخست باز می‌گردد. جالب اینکه تمام این اتفاقات در آسمان می‌افتد.

بعد از اینکه خلبان تصمیم می‌گیرد یکبار دیگر خود را به نزدیک این شی برساند مشاهده می‌کند که دوباره شی دوم از شی نخست جدا شده و روی زمین نشسته است. وی محل تقریبی فرود شی درخشان دوم را در حدود ۵ کیلومتری پالایشگاه جنوب تهران اعلام می‌کند. در ادامه به خلبان دستور داده می‌شود که خود را به نزدیکی جسم دوم برساند که وی موفق به این کار نمی‌شود و اعلام می‌کند که در فاصله حدود ۱۶ کیلومتری تمام سیستم‌های جنگنده قطع می‌شود و شروع به لرزش شدید می‌کند.

وی در توصیف این شی درخشان گفت: «این شی درخشان به شکل یک الماس با اضلاع درخشان به نظر می‌رسید. من این شی را در موقعیت ساعت ۱۲ قرار دادم و به سمت آن حرکت کردم. اما این شی در یک لحظه از ساعت ۱۲ به ۲ تغییر مکان داد. آن هم فقط در یک لحظه.»

هر دو خلبان عنوان کردند که هرگز متوجه نشدند که چگونه آن شی پرنده ناشناس درخشان ناپدید شد.

در این خصوص مستندی با نام "تهران در ساعت ۲۳" از سوی گروه دانش شبکه دوم سیما ساخته شد که در ادامه می‌توانید تماشا کنید. 

پس از این رخداد، در نشریه‌ای که در سرویس امنیتی نیروی هوایی آمریکا هر سه ماه یکبار در آن زمان منتشر می‌شد، این مسئله با عنوان «محرمانه» (Confidential) بازتاب یافت.

در ابتدای این مقاله که در سه ماهانه سرویس امنیتی نیروی هوایی آمریکا با عنوان «اکنون شما آن را می‌بینید، حالا شما آن را نمی‌بینید»، آمده است: برخی اوقات هر خلبانی در شغل خود انتظار دارد تا با حادثه‌ای عجیب و غیرعادی روبرو شود؛ حادثه‌ای که به اندازه کافی و یا بطور کامل با تحقیقات منطقی و یا ثانویه قابل توضیح نباشد. مقاله پیش رو بخشی از گزارشی که بوسیله دو خدمه فانتوم اف-۴ ارتش ایران در اواخر ۱۹۷۶ گزارش شده است را روایت می کند.

روایتی واقعی از تعقیب و گریز یوفوها در تهران

روایتی واقعی از تعقیب و گریز یوفوها در تهران

روایتی واقعی از تعقیب و گریز یوفوها در تهران

در سالهای اخیر نیز گزارشهای بسیاری از مشاهده اشیای پرنده ناشناس در اقصی نقاط جهان، از جمله ایران به ثبت رسیده است. حال با وجود این اسناد، باید منتظر ماند و دید آیا تأیید صحت فیلم‌های منتشر شده از یوفو‌ها از سوی نیروی دریایی آمریکا، سرانجام پرده از راز بزرگ این بیگانگان فضایی برخواهد داشت و آیا دولت آمریکا سرانجام اسناد خود را در این خصوص منتشر خواهد کرد یا خیر.

ترجمه و تنظیم: محمد حسن خلیلی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
سؤالی برایم پیش آمده و گمان میکنم شما هم با من موافق باشید ، ابتدا به این قسمت از خبر توجه فرمائید،
"وی ( مسئول برج مراقبت) در ادامه گفت: «حتی یادم می‌آید از یکی از آن‌ها پرسیدم چرا به پلیس زنگ نزدید و شماره اینجا را گرفتید؟ و آن خانم در جواب گفت برادرش خلبان است و به او گفته مسئولیت هر چیزی که در آسمان پرواز می‌کند، برعهده برج مراقبت فرودگاه است."
حال سوال این است که چرا همه افراد به برج مراقبت زنگ زدند مگر برادر دیگر تماس گیرنده ها هم خلبان بوده اند؟!!! و اینکه چطور برادر خلبان آن خانم می دانست که مسئولیت هر چیزی که در آسمان پرواز می‌کند، برعهده برج مراقبت فرودگاه است اما خود مسئول برج مراقبت این را نمی دانست ؟؟!!!
لذا اگر کمی توجه نمائید خواهید دانست که همه اینها دروغ پردازی برای اهدافی دیگر است
حدود ۶۰ سال پیش آمریکا ، فقط آمریکا فیلم هایی ساخت که موضوع فیلم بیگانگان فضائی بود ، وقتی موضوع جا افتاد ، با اخبار کذب سعی نمود به مردم بباوراند که چنین چیزی واقعیت دارد تا بتواند افکار مردم را از وقایع جنگی که بوجود آورده بود دور نماید (مثل جنگ ویتنام) و امروز متاسفانه رسانه های ما نیز دنباله رو آنها هستند ، چطور شد رسانه های غربی این موضوع را منتشر و برجسته میکنند و رسانه های ما هم در همان زمان به اخبار مشابه می پردازند،
شاید شما هم اگر به آسمان نگاه کنید ، یک اتفاق جوی و طبیعی را یک سفینه فضائی ببینید ،
طبق علم روانشناسی خود این غربی ها چشم شما آنچه را می بیند که باور کرده است نه آنچه که در واقعیت هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
وجود اشیاء پرنده به منزله تایید موجودات فرازمینی نیست. اینها دو مسئاله متفاوت هستند.
اشیا پرنده بر اساس مشاهدات ف کاملا اثبات شده هستند .
چون ابزار های جاسوسی و تکنولوژی های پیشرفته ی برخی دولت های غربی به شمار می روند.

وقتی انسان در منظومه شمسی کاوش می کند با آن سفینه های بسیار پیشرفته. چنین چیزی که در زمین عجیب نیست
جابر
|
Sweden
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
من یه دونه یوفو داشتم خیلی باحال بود بدون هیچ رادار و موتوری پرواز میکرد شاید باورش براتون سخت باشه ولی حتی بال هم نداشت ولی میدیدمش که پرواز میکرد توی زبان فارسی دنبال اسمش گشتم به کلمه عنکبوت رسیدم از توجه شما سپاسگزارم ول کنین بابا یوفو باشه یا نباشه مشکل بیکاری ما حل میشه یا تورم میاد پایین هیچی بابا سرکارمون گذاشتن دارن به ریشمون میخندن
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
من فکر میکنم در این داستان بیشتر اغراق شده ما ایرانیا زیاد اهل اغراقیم. اونم که تعریف کرده و گفته یهو غیب میشه اغراق کرده.
ممکنه اینا پهپاد های آمریکایی باشن.
اون زمان ها تا الان خیلی از شرکت های آمریکایی سازنده ی فیلم دنبال این بودن که ذهن مردم دنیا رو ببرن سمت این فیلم های تخیلی تا بتونن جذبشون کنن و پول در بیارن.
بنابرین من فکر نمیکنم اینا واقعی باشه.
همون قبليِ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
تو قرآن بزرگ و كريم ما اومده
ما چيزهاي آفريده ايم كه شما نميدانيد
بهرحال آقا بعد از ظهور اون بيست و پنج حرف باقيمانده علم هم با خودش مياره و پرده بر ميفته بشر با علم كامل پي به همه چيز ميبره
الهم عجل لوليك الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بعد از آمريكا جنگ ما با همين آدم فضايياس كه ميليونها برابر از آمريكا قويترن
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
بذار اين جنگ با آمريکا به جايي برسه سپس باشه با اون‌ها هم مي‌جنگيم!
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
چرا الان نیستن؟! چرا با وجود شبکه رسانه ها یکیشونو واضح نمیبینیم؟! چرا این موضوع همیشه در پرده ابهام هست؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
واقعا!
شهروند
|
-
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اينکه چندين تن اين گونه چيزها را ديده‌اند و گزارش کرده‌اند و اينکه کارشناساني، از کار افتادن دستگاه‌ها و ابزارهايشان را در نزديکي اينها گزارش کرده‌اند، گوياي بودن چيزهايي است که اکنون شناخت و دانش آنها را نداريم. چشم‌پوشي از اين رخدادها مي‌تواند به زيانمان بيانجامد. اگرچه در ايران اين گونه چيزها و پديده‌ها و رخدادها و همانند آنها، شوخي پنداشته مي‌شود!
سورنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اقا همه اینها وجودداردیاندارد چه ربطی به مامردم دارد.مشکل مردم یوفوهایاجنها واین خرافه هانیست .مشکل ماگرانی وحشتناک است موادمخدراست مسئولین اختلاص گراست .
پاسخ ها
جابر
| Sweden |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
معلوم نیست صاحب این یوفوها موجود خوبی باشه یا بد ولی چیزی که پدر مردم رو درآورده مسٔولان بد مملکته که دارن بلایی صدبرابر بدتر از بلایی که قراره فرازمینی‌ها سرمون بیارن میارن
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
در فضا میلیاردها سیاره و ستاره وجود دارد که بشر تاکنون فقط تعداد محدودی از آنها را آنهم بصورت ناقص شناخته است کهکشان راه شیری تنها ناحیه ای کوچک در فضای بی انتهاست بنا بر این وجود موجودات فضایی و یوفو می تواند واقعی باشد و بدلیل علم بسیار محدود و ناقصی که بشر در این مورد دارد نمی توان این موضوع را تکذیب کرد .
پاسخ ها
حامد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
دقیقا درست میگین.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بشقاب پرنده چیزی که شما فکر میکنید، نیست. این یک پدیده طبیعی در اثر برق آسمانی بین ابر ها است. تجمع فوتون ها یا چیزی شبیه این، که حرکتی برق آسا دارد و بعد از مدتی مضمحل میشود. غرب نیز از این موضوع سوء استفاده می کند.
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بچه بودیم دلمان درد می کرد ۴۰سال پیش دکتر خیلی کم بود گریه می کردیم.مادر می گفت اگر گریه کنی گرگه میاد می خوردت.ما از ترس گرگ درد خود را فراموش می کردیم.واقعیت این است بغیر ماورا هیچ فرازمینی هیچ یوفو هیچ بشقاب پرنده وجود ندارد.اینا ساخته و پرداخته بعضی ها هستند.حالا یه روزنامه یا یه کانال تلویزیون و...برای افزایش مخاطب.و...حقیقت این نورهایی که در آسمان دیده می شوند برخی حاصل بازتاب نور خورشید به ماهواره های فضایی.برخی تصویر ماهواره های فضایی است که در قسمتی از جو می افتد.ساخته دست بشر است.دنبال خرافات نباشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
راستش اون موقع نمی دونستن شبیه پهپاد یامال روس بود یا آمریکا
آرش جهانشاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
چندین کشور با بشقاب پرنده ها که مربوط به گونه فرازمینی موسوم به خاکستری ها هستند برخورد داشته اند ، از جمله ایران ، گزارش های تایید نشده حکایت از تعامل دولت وقت آمریکا با فرازمینیان اهل سیاره "سرپو " برای ایجاد پایگاه در منطقه پنجاه و یک و در عوض اعزام تیمی تحقیقاتی به این سیاره حکایت دارد .همین اسناد تایید نشده عنوان میکند که بخشی از تکنولوژی بشقاب پرنده های باستانی از کار افتاده در افغانستان توسط ایران کشف و باز تعریف شده است و به واسطه آن جمهوری اسلامی میتواند هر هواپیما و پهبادی را هک کند . گونه های دیگری از فرازمینیان در میان ما هستند ، دوستان و خوانندگان محترم سایت ، نگین این بابا توهم زده ، برید جستجو کنید هزاران صفحه با زبان انگلیسی در این باره در فضای مجازی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ظاهراً توهم توهم زدی
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
برادر من، مگه قراره هرچی تو جستجو، به زبان انگلیسی پیدا کردی حتما موثق باشه که شما به اون ارجاع می‌دی
ناشناس
| - |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شماها که به همه میگین توهم زده یا فورأ میگین موثق نیست! قرار هم نیست که هرچی گفتند دروغ باشه! هست؟ ایشون بعنوان یه آدم اهل مطالعه رفرنس داده حالا یا میری میخونی یا اهلش نیستی و نمیری! دیگه قرار نیست که هرچی عقل قاصرت نپذیره یا تو مغز نخودیت جانشه بگی دیگری توهم زده! یه دکتر برو خودتو نشون بده ببین حال خودت خوبه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من با یه فرا زمینی به اجبار ازدواج کردم و دوتا بچه هم داریم که پیش اونا زندگی میکنند و سالی یکبار با سفینه میارنشون من ببینمشون و بعد میرن به کهکشان اندروما
خیلی هم زندگی خوبی داریم
نصیب همه بشه
خدایا شکرت
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ورزش دشمن اعتیاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یکیشم برا ما جور کن
شهروند
| - |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اکنون تابعيت فرزندانت، فرازميني است يا فروزميني يا زيرزميني؟
حمید حق
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سلام به بچه هات بگو دفعه دیگه توپشون بیافته تو کهکشان ما پارش میکنیم.از کهکشان ناشناخته
امییییییر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
علی19:34
وااااای خدا نکشتت ،پاشیدم از خنده خخخخخ
منصور
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
یارانه هم میگیران ؟؟
جابر
| Sweden |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
داداش اسم همسر محترمت کیه شاید فامیلیم خبر نداریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
عالی بود و جذاب ... دست شما درد نکند.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
احتمالا آینده مشخص میشه که این بشقاب پرنده ها ساخت بعضی کشور ها و برای جاسوسی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یوفوهای ایرانی بسیار سری تر و پیشرفته ترند.
که شاید دهها سال دیگر رونمایی شوند زیرا تکنولوژی بسیار بالایی دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فرا زمینی ها و یوفوها هم باید بفهمند و یاد بگیرند که موشکهای ایرانی دقیقترین و قویترین و رهگیرها در جهانند.
تا کور شود هر آنکه نتواند دید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
چرا چرت و پرت میگی چه ربطی داشت به سال 58
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
پدافند پرقدرت و پرتوان ما با سامانه های پیشرفته ای همچون باور ۳۷۳و اس۳۰۰ و پانزده خرداد و سه خرداد و مرصاد و صیاد و.......
اجازه پرواز هیچ پرنده ای را بیاری خدا ،از پیشرفته های زمینی گرفته تا پرنده های فرازمینی و یوفو و... را نخواهد داد.
زنده باد چشمان همیشه بیدار و پدافند قدرتمند جمهوری اسلامی ایران.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بابا شما دیگه خیلی داغونی!!! توی یک موضوع علمی و تحقیقاتی داری رجز جنگی میخونی!
تشکری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اون زمان من ۲۵سال داشتم یک چزهایی درآسمان دیده میشد اون زمان هواصاف بود وآسمان پورازستاره بود میگفتن اینهارا شوروی می فرست برای شناصائی پای گاهای شیطان بزگ آمریکا
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بعیدنیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دادا توی این همه سال حداقل املا نوشتن تمرین می کردی تو دوخط این همه غلط نداشته باشی
ناشناس
| - |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
این جماعت همشون همینجورین! علاقه ای به یادگیری ندارند همینقدر که بتونن چندتا شعار ایدئولوژیک یا جنگی بدند بنظرشون کافیه. تعداد غلط املایی هاش از کلمات درستش بیشتره!!!
ناشناس
| - |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
نه دادا اینها حیفه برن سواد حتی در حد نوشتن یاد بگیرند چون واسه شعار دادن وقت کم میارند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
پهباد های اسرایل وامریکا بودن اینا. شاه عرضه نداشته بزنتشون چرا الان یوفوها نمیان؟ چو باور 373 داریم یکی شون هم چند وقت پیش تو خلیج فارس زدیمش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
پهباد!!!
شهروند
| - |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
پهباد نيست = پرندهء هدايت‌پذير از دور
ناشناس
| - |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
چکار کنه بیچاره از بس مشغول شعار دادن و مرگ بر این و مرگ بر اون بوده وقت نکرده تلفظ درست پهپاد رو یاد بگیره!
جابر
| Sweden |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
داداشم الان یوفو از داخل تهران نه از کنار تهران هم رد بشه تمام سیستم‌های تنفسیش از کار می‌افته مگه دیوانه‌س بیاد اینجا اگه آلودگی نکشتتش سروصدا دیوانه‌ش میکنه شک نکن این طرفا نمیاد خیال تختت راحت باشه.
تینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
باسلام خداوند هفت اسمان خلق کرد وزمین که تنها جایگاه زندگی ادمیست اما انسان رو اشرف مخلوقات قرارداد واون داشتن عقل برا تشخیص خوب وبد اگه خداوکتاب اسمانی قران کریم قبول دارید دیگه زیاد سخت نگیرید ادمی رسد به جایی که ملایک سجده کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
دقیقا چه ربطی داشت؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اگر فرا زمینی باشند خیلی از لحظ فناوریهای بسیار پیشرفته از زمین جلوترند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بله پیشرفته تر هستند اما دانش آنها ثابت است و مثل ما پیشرفت نمیکنند به عنوان مثال نقاشی های دیواری یا نوشته ها در اهرام مصر و نقاشی هایی که از یک سفینه ها کشیده اند بعد از چند هزار سال تغییر نکرده و هنوز با نمونه هایی که در تصاویر ناسا هست مشابهت دارند ( پخش زنده ناسا و فیلم های آرشیوی ناسا از ماه نشین تا .... )
ناشناس
| - |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
جناب "دانش ثابت!!!" خودت میفهمی چی میگی! این دانش و تکنولوژی پیشرفته بهشون وحی شده که ثابته؟ یا محصول فکر و خرد خودشونه؟ اگه محصول فکر خودشونه که همینطور هم هست پس ثابت نمیمونه بلکه دائمأ پیشرفت میکنه و بیشتر میشه.شکل کلی اولین هواپیمای ساخت بشر هم بیضی شکل بوده و هنوز هم همه هواپیماهای جدید بیضی شکله پس شما نتیجه میگیری که دانش بشر ثابته و پیشرفت نکرده! آره؟!!!
آرش جهانشاهی
| France |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
دانش آنها ثابت نیست اونها هم رشد دارند فقط مفهوم زمانی و گذشت زمان برای ما و اونها متفاوته ، ممکنه کسی که با سرعت نور و بیشتر حرکت میکنه یکسال گذشت زمانش هزار برابر در زمین بیشتر باشد برای همین ما فکر میکنیم که اوووو چرا تغییری نردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من خودم تو اسمون ندیدم ولی تو تلویزیون دیدم در مورد کارشناس اوردن صحبت میکرد
arz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
حتما حقیقته محضه اگر همه مستندات را کنار هم بزاری مطمئنا حقیقت داره و حتی خیالش هم برای من شگفت انگیز و رویاییه این زمین چیزی نداره و همه چیزشو رو کرده پس پیش به سوی ناشناخته هاااااا
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یک سوال .
ایا اگر بشقاب پرنده ها وحود داشتند و از کرات دیگر به زمین امده اند نباید تکنولوزی انها برتر از تکنولوزی حال حاضر باشد ؟؟؟
اگر این چنین باشد چرا انها باید با نور و چراغهای روشن دیده شوند در صورتی که با تکنولوزی دوربینها و سنسورهای دید در شب به راحتی و بدون دیده شدن یا حتی مخفی از دید رادارها بکار خود به پردازند .
به احتمال زیاد این هم بمثل فرود انسان بر ماه دروغ بزرگی از دروغهای زیاد امریکا دروغگو برای بزرگنمایی میباشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
خیلی از فیلم ها جعلی هستند ولی مواردی که واقعی هستند چراغ ندارند حتی اگر هم داشته اند دلیل نمیشود از نور استفاده نکنند و همچنین اگر انقدر مشخص بودند که ما بتوانیم آنها را رهگیری کنیم الان معما نبودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اینها همه پهپادهای جاسوسی امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اینها همه پهپادهای جاسوسی امریکا
پاسخ ها
abbas
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
امریکا هیچ کاری نمی تونه بکنه
ناشناس
| - |
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بازم شعار! نمیخواین بجای اینهمه شعار بشینین فکر کنین علت اینهمه فقر و مسکنت، زباله گرد،کودک فقیر، بیکاری، تحصیلکرده بیکار، فرار تحصیلکرده ها و نخبه ها، ترک تحصیل کودکان، اعتیاد گسترده جوانان و حتی کودکان، فحشا و....... چیه و کیه!؟ کمی به اونچه اطرافتون میگذره فکر کنین!؟
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
خدا کنه بازم یوفو بیاد // قبول دارید ؟؟
پاسخ ها
جابر
| Sweden |
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
دلم لک زده برا یه کم یوفوبازی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
تمام گزارشات عجیب و غریب از مثلث برمودا گرفته تا همین بشقاب پرنده ها مربوط به حداکثر شصت هفتاد سال اخیره مابقی ادعاهای غیر معتبر در مورد نگاره ها و سنگ نوشته های تاریخیه سئوال اینجاست یعنی قبل اون فضایی ها زمین رو کشف نکرده بودن؟!!!!!!!!
لطفا اصلا به پدیدهای فرازمینی فکر نکنید هرچه هست کار همین بشر دوپاست
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بلاشک.
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فکر مردم با این دری وری ها از گرونی ها پرت میکنید جای این کارا جلو گرونی هارو بگیرید این چیز هاهم نمیگم وجود ندارن وقتی سیارات دیگه شبیه زمین و یا منظومه های دیگه مثل منظومه شمسی وجود دارد 100 درصد موجودات زنده هم داخل این سیارات هستند اما دلیل نمیشه بتونن این فاصله رو طی کنن
abbas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دوستان یه لحظه توجه کنن که ما در این دنیا تنها نیستیم و قطعا موجوداتی پیشرفته تر از ما هم در این جهان بی کران وجود داره قران گفته ارزش انسان از تمام موجودات بالاتره اما نگفته پیشرفته ترین موجود جهان هم هست و در ضمن قران گفته جن ها هم در این دنیا وجود دارند اما نه در روی کره زمین و بلکه در دنیایی دیگر قران گفته نیرو و عقل و خیلی چیز های دیگه جنیان از شما بیشتره و ممکنه علم اون ها بیشتر از ما باشه و برای همینه که عمر طولانی دارن به گفته قران عمر جنیان به 1000 سال هم می رسه اگه بخوایم از نظر علمی بررسی کنیم می بینم اگه زمان و مکان رو بشه دور زد که این از نظر علمی هم ثابت شده و می تونید در موردش تحقیق کنید میشه مدت های طولانی و یا حتی بیشتر هم زندگی کرد و قطعا جنیان به همچین علمی دست پیدا کردن و تونستن زمان و مکان رو دور بزنن که همچین چیزی ممکنه و دانشمندان روش کار میکنن و میشه این اشیای ناشناسی که با سرعت نور حرکت می کنن همون جنیان هستن که در قران هم بهش اشاره شده و در ضمن در خیلی از احادیث داریم که جنیان به زمین باز می گردن اما چطور از رو هوا که ظاهر نمی شن باید به یه وسیله ای به زمین بیان دیگه که این ها همون یوفو ها محسوب میشن اگه به تاریخ باستان هم نگاه کنید مثله مصر تصاویری از مجوداتی که از اسمان به زمین امدند رو می تونید پیدا کنید و یا تصاویری از جنیان هم در مصر هک شده و نمی شه گفت یوفو ها واقعیت ندارن و اگه بخوایم گذشته رو بررسی کنیم می بینیم جنیان خیلی وقت پیش هم به زمین اومدند باید بگم این ها رو از رو هوا نگفتم و در موردش تحقیق و از قران استفاده کردم امید وارم مطلبم مفید بوده باشه لایک فراموش نشه
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
درود.1- جنیان درزمین ما هم تشریف دارن اونم خیلی زیاد.محدودبه عالم دیگری نیست. 2-نیروی وقدرت جسمی جنیان ازمابیشتر؛امااینکه عقل اونا ازما بیشتره رو ازکجای قرآن یا احادیث آوردی؟!! 3-لزوماًداشتن علم بتنهایی باعث افزایش عمر نمیشه،هرچندواقعاًنقش مهمی دارد.جنیان ذات آفرینششان عمری طولانی خیلی بیشتراز1000سال است. 4-بحث دور زدن زمان و مکان فقط درحد یک نظریه است بله حرکت باسرعتی بیش ازسرعت نور شما رو ازنظرزمانی جلو میبرد(زودتر)اما زمان رادورنمیزنددرضمن مگه میشه همه ی عمر درحال حرکت باشی اونم باچنین سرعتی!! 5-جنیان قدرت طی الارض دارن یعنی در یک لحظه هرجایی که ازین زمین بخواهند میتوانند حضورداشته باشند.پس آیاموجودی که همچین توانایی دارد نیازی به وسایل اینچنینی دارد؟!! 6- مسأله بازگشت جنیان به زمین رو واقعا ازکجا آوردی؟!!قرآن که جنیان رو از حضور در آسمان منع کرده؛(قبل ازمیلامسیح میتوانستند به همه طقات آسمان رفت و آمد داشته باشند؛بعد ازتولد مسیح اجازه ورود به 4 آسمان به آنهاداده شدوبعدازنبوت حضرت محمد(ص)کاملاًمحدودشدندوفقط به همین آسمان قابل رؤیت میتوانند ورودکنند.)بله تصاویرزمان فراعنه مصرقطعاً متعلق به قبل از میلادمسیح است.یعنی زمان سلیمان نبی(ع)که جنیان مرتب به آسمان رفت و آمد داشتند و بعضاًبهنگام ورود به زمین باعث ترس آدمیان میشدند. بدرود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
در کل من اعتقاد دارم هم یوفو ها وجود دارن هم موجودات فضایی چون این همه کرات و سیارات که در فضا وجود داره نمیتونه بدون سکنه و بی مصرف باشه ذات خداوند از خلق چیزهای عبث و بیهوده مبراست همونطور که انسانها تا همین صدسال پیش از وجود میکروب ها و موجودات میکروسکوپی بی خبر بود دلیل نمی شه الان هم به دلیل عدم شناخت و نرسیدن علم آدمیزاد به تجهیزات رصد موجودات فرازمینی وجودشون رو کتمان بکنه
Sarbaz,e Iran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اینها سیاست دروغین آمریکا و متحدانش هستش که برای منحرف کردن ذهن عامه از سیاستهای جنایتکارانه خود بکار میگیرند . در اون سالهاهم پادشاه ملعون و خائن ایران یکی از متحدان سرسخت آمریکا بود .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
تو به یه روانپزشک احتیاج داری دادا. از من بشنو قبل از اینکه دیرتر بشه برو پیشش. الانش هم دیر شده.آره جونم وضعت خیلی وخیمه! فکر کنم صبحانه و ناهار و شام بجای غذا بخوردت شعار میدند و به شعار معتادت کردند.
مرتضی حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
به نام خدا : سلام ، من الان ۵۵ سالمه تقریبا ۱۷ ساله بودم که یک شب در آسمان شهرمان آبدانان از توابع استان ایلام یک شی پرنده دیدم که شبیه یه لامپ بود و زنجیر نورانی را هم به دنبال داشت اول تصور کردم خیالاتی شده ام !! ولی فردای همان شب پسر همسایه ی ما با پدرش گفتند که ما هم آن شی پرنده با زنجیر نورانی همراهش را در آسمان دیده ایم !! پس فهمیدم که خیالات نبوده و آن شب من و تعدادی دیگر از همشهری هایم شاهد پرواز یک بشقاب پرنده (یوفو) در آسمان شهرمان بوده ایم !! ولی نمی دانم که آیا بشقاب پرنده ها متعلق به موجودات فرا زمینی هستند یا ساخته ی دست بشر زمینی؟!! خدا می داند و صاحبان بشقاب پرنده ها !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
واقعا تعجب می کنم یک ایرانی مسلمان مانند امریکایی ها حرف بزند و مانند انها که سعی می کنند اجنه را به عنوان موجودات فصایی وارد زندگی روزمره مردم بکنند و دارند این امادگی را در مردم ایجاد می کنند عمل کند!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شما ببخشیدشون
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
خوب ما که یوفو امریکا رو زدیم
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
چقدر بهتون بدم که دست از سر آمریکا بردارین و به مشکلات عدیده خودمون و گرسنگی مردممون فکر کنین؟!!!!!!!!!!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
به هر حال یه نظریه هست که میگه کره زمین از چند دنیای موازی تشکیل شده و میگن زمین دوم شاید پیشرفته تر یا پسرفتر باشه و از زمین موازی میاد به حال درمورد این نظریه اعتمادی ندارم چون تو قران اینجوری نگفته و احتمالش هست که همسایگانی داریم که با سرعت زیادی میتونن به سمت ما بیان و فاصله زیادی دارن از ما که فکر نمیکنیم بتونیم بهشون برسیم البته شاید در اینده تکنولوژیش رو به دست بیاریم به هرحال خدا بزرگه و دنیا رمز راض خودشو داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
جهان موازی در مورد کل هستیس نه کره زمین تنها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بنظرم وجود آدم فضای صحت داره وقتی به بناهای قدیمی و تصاویر قرینه و بدون خطا بروی تخت جمشید و احرام مصر نگاه می کنیم جابجایی برخی سنگها که 300تن وزن داشته، برش این سنگها و جابجایی آنها بدون راههای دسترسی و با امکانات اولیه مردم دوران باستان، وجود یک قدرت فراتر از انسان را در انجام این آثار تائید میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اهرام جمع هرم
احرام؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
این‌شبیه‌یک‌فیلم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
مجید جان خودش گفته بازسازی صحنه فیلمه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
جهان هفت طبقه هست ما که از آنها خبر نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
هیچی بابا، بعد از 400 سال رد این نظریه هنوز میگه جهان هفت طبقه است!!! انگار آپارتمانه که روی هم ساخته شده! آهای طبقه بالایی یکم یواشتر راه برین بابا، آخه ما مریض داریم عععععععععععععه.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
از گرانی ها گزارش و فیلم تهیه کنید.
پاسخ ها
جابر
| Sweden |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
یوفو ما رو نکشه گرانی حتما میکشه امروز یه صبحانه ساده خریدم ۳۰ هزار تومن فکر نکنم یوفوها اینقدر بی‌رحم باشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اينهمه خلبان و مسئول مرض ندارن كه اينقدر دروغ و دلنگ به هم ببافن
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فرازمینی ها وجود دارند چرا بعضی ها نمیرن تحقیق کنن
پاسخ ها
جابر
| Sweden |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
یوفوها هرچقدر هم که سریع باشن به پای نرخ تورم ایران نمی رسن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من چند روز پیش یکیشون دیدم . البته درمقیاس کوچک . تا من دیدمش زود به سمت آسمان فرار کرد. به رنگ زرد.
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یعنی الان خودمون یوفو نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یوفو یعنی پرنده ناشناس فرازمینی نه زمینی
جابر
| Sweden |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
چرا یه یوفو داریم به اسم تورم همینجوری میره بالا الان زده داره آسمان ششم رو سوراخ میکنه که بره تو آسمون هفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
سایتتون رو کردین داستان و فیلمهای تخیلی هندی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
خخخخخخخخخ والا
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
این ها یوفو نیودن داداش
پرنده های جدید ساخت شوروی سابق بود. اینا به احتمال قوی داشتن سیستم های رادار آمریکایی و هواپیماهای ساخت آمریکا رو که تهران نصب بود برای پرنده های خودشون تست می کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یوفو کلا چیز غیر عادی و فرازمینی نیست این ها هواپیماها و پرنده های سری هست که آمریکا و شوروی میساخت و عمدتابرای تجسس هستند ، مثل پهپاد که همین الان خیلی از کشورها دارند و انواع جدید ش رو میسازند و درآینده بیشتر هم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من شنیدم در آخر الزمان تمام وسایل وتسلیحات الکترونیکی وجنگی به اراده خدااز کار می افتد شاید این یوفوها همین مسئولیت را بر عهده دارن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
شاید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بجای نوشتن یوفو نمی شد همان بشقاب پرنده فارسی را بنویسید؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
نه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
UFO(Unidentified Flying Objects یعنی اشیاء پرنده نامشخص. بهتربود همان معادل فارسی آنرا که ده ها سال است رایج است بکارمیبردید. فارسی
شهروند
| - |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اشياء و نامشخص هردو عربي هستند نه فارسي!
بهتر است يوفو را به «چيزهاي پرندهء ناشناس» برگردانيم تا فارسي باشد يا همان «پرندهء ناشناس».
جابر
| Sweden |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
فکر میکنم مخففش میشه چپن (چیزهای پرنده ناشناس)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
آقای رائفی پور در این مورد توضیح داده اند.
کلیپش در آپارات هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اولا آقا نه و استاد.دوما ایشون کارشناس فضا؟نجوم؟هوانوردی؟اپتیک؟هواشناسی؟فیزیک؟....ایشون تحصیلاتشون چیه؟
جابر
| Sweden |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
این بنده خدا فیلم زیاد میبینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فکر کنم حدود سال 1369 بود که خودم یکبار نوری بسیار شدید دیدم که از سمت جنوب به شمال شهر در کرانه رشته کوه الوند همدان در آسمان با سرعتی سرسام‌آور حرکت میکرد و به سمت رادار سوباشی در شمال همدان رفت بلافاصله دو هواپیما ی جنگنده از پایگاه نوژه همدان تعقیبش کردن و من تا لحظه ای که همشون ناپدید شدن نگاه کردم البته خبری نشد. اون زمان جنگ تموم شده بود و فکر کردم شاید دوباره شروع شده. بعدها در یک مجله خانوادگی شرح ماجرا رو خوندم که یوفو بوده. بعدها چند بار ديگه یوفو دیدم با مسیر مارپیچ و اما بمدت چند ثانیه و کوتاه. زمان جنگ ایران و عراق هم یکبار بوضوح و کامل با چراغها نورانی و در ارتفاع پایین و کاملا بی صدا به شکل مستطیل بزرگ دیدم البته اون موقع بچه تر بودم. اميدوارم باز هم ببینم البته اينبار با موبایلم فیلم مستند میگیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
فکر کنم حدود سال 1369 بود که خودم یکبار نوری بسیار شدید دیدم که از سمت جنوب به شمال شهر در کرانه رشته کوه الوند همدان در آسمان با سرعتی سرسام‌آور حرکت میکرد و به سمت رادار سوباشی در شمال همدان رفت بلافاصله دو هواپیما ی جنگنده از پایگاه نوژه همدان تعقیبش کردن و من تا لحظه ای که همشون ناپدید شدن نگاه کردم البته خبری نشد. اون زمان جنگ تموم شده بود و فکر کردم شاید دوباره شروع شده. بعدها در یک مجله خانوادگی شرح ماجرا رو خوندم که یوفو بوده. بعدها چند بار ديگه یوفو دیدم با مسیر مارپیچ و اما بمدت چند ثانیه و کوتاه. زمان جنگ ایران و عراق هم یکبار بوضوح و کامل با چراغها نورانی و در ارتفاع پایین و کاملا بی صدا به شکل مستطیل بزرگ دیدم البته اون موقع بچه تر بودم. اميدوارم باز هم ببینم البته اينبار با موبایلم فیلم مستند میگیرم
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
شبیه این فیلماس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من بچه که بودم حدود 10-12ساله یه چیزی توفضای ایران دیده شد که تلویزیونم بهش پرداخت شبیه سفینه فضایی بود از پایینش نور داشت بالاشم فلزی بود همچین چیزی کسی یادش هست
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
نه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
نه والا
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
نه این را نمیدانم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
yjcبه ارشیو صدا سیما دسترسی داره دنبالش بگرد
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر