کد خبر: ۷۰۹۶۰۶۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
مدیر کل استاندارد استان همدان؛

مدیر کل استاندارد استان همدان گفت : ۵ مرکز تدوین و تجدید نظر استاندارد ملی در استان وجود دارد.

تنها ۸ زمین بازی استان همدان استاندارد هستندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، محمد مددی مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان در جمع خبرنگاران از انجام فرایند استاندارد سازی ۱۵ زمین بازی استان خبر داد و افزود:  از ۵۰۰ زمین بازی در استان همدان  تاکنون تنها ۸ زمین بازی استان همدان گواهینامه استاندارد را دریافت کرده اند .

او گفت :در استان همدان ۵ مرکز تدوین و تجدید نظر استاندارد ملی وجود دارد.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان با بیان اینکه ۵۰ استاندارد ملی کشور در استان همدان امسال بازنگری شده است افزود: بازنگری‌ها در ۵ مرکز استاندارد استان بررسی شده‌است تا تولیدات کشور با کیفیت بهتر وارد بازار شود.

مددی با بیان اینکه در استان همدان بیشترین صدور تایید استاندارد تجهیزات شهر بازی را در کشور داشته ایم افزود: مرداد امسال پس از ۹ مورد بازرسی و رفع نواقص، تله کابین همدان هم مجوز استاندارد را کسب کرد.

او  افزود : از اواخر سال ۹۳ برای کار تله کابین و تله استیل ها در کشور ما تایید استاندارد اجباری شد .

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان از اجباری بودن استاندارد ایمنی برای آسانسورها هم خبر داد و افزود: همه ساختمان ها در هنگام پایان کار باید استاندارد اجباری آسانسور را داشته باشد.

مددی  افزود:در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲۵ گواهی اولیه و ۶۵ مورد هم گواهی اجباری استاندارد برای آسانسورها استان صادر شده است.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان گفت: با اشاره به اینکه ۴۱۰ مدیر کنترل کیفی در واحد‌های تولیدی استان فعالیت می کنند اضافه کرد : در شش ماهه نخست امسال  ۲۸پروانه استاندارد اجباری صادر شده است .در استان طی شش ماهه نخست صادر کرده ایم.

مددی از تمدید ۱۳ پروانه کاربرد نشان استاندارد واحد‌ها پس از ۳ سال اعتبار آن هم خبر داد و گفت: ۲۶ پروانه کاربرد استاندارد استان در ۶ ماهه نخست امسال باطل شده است و  ۵ پروانه نشان استاندارد تشویقی هم صادر شده است .

او  با اشاره به اینکه  ۲۰۰ بازرسی از تجهیزات شهر بازی ها‌ی استان همدان در ۶ ماهه نخست امسال انجام شده است گفت: از ۳۱۲  دستگاه  شهرسازی استان ۲۶۲ دستگاه استاندارد لازم را داشته اند.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان از بررسی ۴ هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی برای شناسایی کالا‌های قاچاق هم خبر داد و گفت: ۲۱۹ دستگاه‌های توزین ثابت هم امسال بررسی شده اند.

مددی  با بیان اینکه در جشنواره شهید رجایی هم این اداره کل بین سه دستگاه برتر استان در شاخص‌های عمومی معرفی شد افزود: امسال ایران در بین ۱۶۳ کشور فعال عضو استاندارد جهان رتبه ۲۱ جهان را در بخش هیئت مدیره فنی کسب کرده است.

او با بیان اینکه ۸۰۰ کالا در کشور شامل استاندارد اجباری هستند ادامه داد: امسال بیش از هزار و ۴۰۰ نازل سوخت استان بازرسی شده اند و ما هر سال دو مورد بازرسی از نازل های سوخت استان انجام می شود.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی  استان همدان گفت : در استان همدان ۲۲ آزمایشگاه استاندارد خصوصی و ۷ آزمایشگاه کنترل کیفی اداره کل استاندارد وجود دارد.

 از شانزدهم تا  تا ۲۲ مهر به نام هفته استاندارد است 

انتهای پیام / ا 

بیش از هزار و ۴۰۰ نازل سوخت در جایگاه های سوخت  استان بازرسی شده اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر