کد خبر: ۷۰۹۷۲۳۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان مطرح کرد؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تولید سالانه ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در استان خبر داد.

تولید ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در استان همدان/فراوری تخم مرغ در ۲ واحد صنایع تبدیلیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،نظر پور معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه دو واحد مر غ اجداد تخم گذار در کشور با ۲۰ هزار جوجه در سال وجود دارد، گفت: در کشور ۸ واحد تولید مرغ تخم گذار و وجود دارد که یکی از آنها در همدان است.

او از پیش بینی تولید ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ امسال در استان خبر داد و افزود: پارسال هم در استان ۱۷ هزار و ۶۰۰ تن تخم مرغ در استان تولید شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه بیشترین واحد های تخم گذار استان در ملایر با ۱۴ واحد و بیشترین تولید تخم مرغ استان مربوط به شهرستان تویسرکان است افزود: استان همدان با ۴۴ واحد مرغ تخم گذار در کشور با  یک میلیون و  ۷۶۷ قطعه مرغ رتبه ۱۳ در کشور را به خود اختصاص داده است.

نظر پور ادامه داد: استان همدان ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار مرغ تخم گذار دارد که هم اکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار مرغ  در مرغداری های تخم گذار استان جوجه ریزی شده است.

او با بیان اینکه در کشور ۸ کارخانه تولید فراورده تخم مرغ وجود دارد، افزود: از ۴ کارخانه پودر تخم مرغ در کشور، دو کارخانه پودر تخم مرغ در همدان و تویسرکان روزانه ۲ و نیم تن تخم مرغ را به پودر تبدیل می کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از  عدم صدور مجوز برای توسعه و افزایش واحد های مرغ تخم گذار استان هم خبر داد و گفت: با توجه به بالا بودن تولید تخم مرغ در کشور  سرمایه گذاران را به تولید سایر محصولات کشاورزی اقدام کنند.

محمد نظر پور خواستار تغییر سوخت مرغداری ها به سوخت مایع و یا تماس بدنی مرغ افزود:شعار امسال روز جهانی تخم مرغ کودکی‌ام با نشاط و بزرگسالی سالم با روزی یک تخم مرغ است.

انتهای پیام/ا

روز جهانی تخم مرغ در همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر