کد خبر: ۷۰۹۷۷۱۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

بیست و دومین مرحله استانی جشنواره قصه گویی با معرفی قصه گویان برتر به کار خود پایان داد.

راه یابی ۹ قصه گوی گیلانی به جشنواره منطقه‌ای و بین المللی قصه گوییبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، اسفندیار ضیایی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: بیست و دومین مرحله استانی جشنواره قصه گویی که همزمان با روز جهانی کودک در رشت برگزار شده بود، امروز با معرفی قصه گویان برتر پایان یافت.

او افزود: در این جشنواره ۲ روز ۶۰ قصه با زبان هنر و با موضوعات مختلف برای کودکان اجرا شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ، با بیان اینکه در این مرحله از جشنواره ۶۷۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: ۳۶۶ اثر در قالب صحنه ای، ۲۷۵ اثر در قالب قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای و بقیه آثار در بخش مقاله‌ای بود.

اسفندیار ضیایی افزود: قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای بر اساس رای مردمی، رای داوران در تهران و رای پیامکی از طریق برنامه کتاب باز از شبکه ۴ سیما انتخاب می‌شود.

او، با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار مقاله نویسی نیز تا پایان مهرماه ادامه دارد، گفت: بر اساس رای ۷ داور بیست و دومین مرحله استانی جشنواره قصه گویی از ۶۰ قصه‌ای اجرا شده ۹ قصه انتخاب و به مرحله منطقه‌ای و بین المللی راه یافته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان افزود:از این تعداد ۴ نفر به صورت مستقیم به مرحله بین المللی جشنواره قصه گویی راه یافته و ۵ اثر نیز به مرحله منطقه‌ای که به میزبانی استان گلستان و با حضور استان‌های تهران، البرز، قم، گلستان، مازندران و خراسان شمالی برگزار می‌شود، حضور می‌یابند.

اسفندیار ضیایی تصریح کرد: بیست و دومین مرحله استانی جشنواره قصه گویی از ۱۴ تا ۱۵ مهرماه از ۸ صبح تا ۱۸ عصر در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز استان در رشت برگزار شد.

 

انتهای پیام/م.ع

۹ قصه گوی گیلانی به جشنواره منطقه‌ای و بین المللی قصه گویی راه یافتند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر