کد خبر: ۷۰۹۷۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

مدیر تعاون روستایی آذربایجان غربی از خرید یکهزار و ۶۱۵ تن محصول گوجه فرنگی در ۵ روز نخست آغازطرح خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان خبر داد.

شبکه تعاون روستایی تا تعدیل قیمت گوجه فرنگی در بازار خرید حمایتی را ادامه می‌دهدبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،شهریار حیدری مدیر تعاون روستایی آذربایجان غربی   گفت: با توجه به متعادل بودن قیمت گوجه فرنگی در شهریور ماه امسال که بالاتر از قیمت خرید حمایتی بود، آذربایجان غربی جزء استان‌های خرید حمایتی نبود.
 
او افزود: با کاهش قیمت این محصول در چند هفته اخیر و پیگیری مقام عالی استان و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، خرید حمایتی گوجه فرنگی از اول مهر ماه امسال به تعاون روستایی استان ابلاغ وآذربایجان غربی هم جز استان‌های تحت خرید حمایتی گوجه فرنگی قرار گرفت.
 
حیدری اظهار کرد: کارگروه تنظیم بازار استانی با برگزاری هشت جلسه در طی دو هفته اخیر و سعی و تلاش مجموعه همکاران در این کارگروه توانست خرید را از تاریخ ۱۱ مهر سال جاری با عقد قرارداد با ۳ کارخانه شروع و تا به امروز ۱۶۱۵ تن گوجه فرنگی را با نرخ مصوب ۱۰۰۰ تومان از کشاورزان استان خریداری نماید.
 
او همچنین اضافه کرد: با سایر کارخانجات فرآوری گوجه در استان در حال رایزنی هستیم تا سایر کارخانجات را به چرخه خریدحمایتی در استان اضافه نماییم. گوجه کاران نگران فروش محصول خود نباشند چرا که شبکه تعاون روستایی تا تعدیل قیمت گوجه در بازار خرید حمایتی را ادامه می‌دهد.
 
حیدری در هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استانی گفت: جهت جلوگیری از سو استفاده دلالان از یارانه تخصیص یافته به گوجه کاران با تصویب کارگروه تنظیم بازار استانی مقرر گردید صدور معرفی نامه برای خرید گوجه فرنگی توسط مرکز خدمات جهاد کشاورزی در سر مزرعه صورت گیرد.
 
گفتنی است از دیگر مصوبات این جلسه، استفاده از ظرفیت کارخانه پاکدیس برای خرید حمایتی گوجه فرنگی شهرستان‌های استان، با توجه به سهمیه تعیین شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان بود.
 
انتهای پیام/م

 

خرید یکهزار و ۶۱۵ تن محصول گوجه فرنگی در آذربایجان غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر