کد خبر: ۷۰۹۸۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: آمار ثبت‌نام زائران لرستانی در سامانه «سماح» به ۵۸ هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمد خسروی مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: آمار ثبت‌نام زائران لرستانی در سامانه «سماح» به ۵۸ هزار نفر افزایش یافت.

محمد خسروی  در کارگاه آموزشی روحانیون ویژه پیاده روی اربعین بیان کرد: تعداد زائران پیاده روی اربعین در کشور به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد و سال قبل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردند.

او  با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین ۵ سال است که در کشور ما به شکل امروز نهادینه شد، افزود: در سال اول ۱۳۰ هزار نفر به پیاده روی اربعین رفتند و امسال بالای ۳ میلیون نفر در این سفر معنوی شرکت می‌کنند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان اضافه کرد: مرز‌ها و شهر‌های ما به طور کامل در امنیت هستند و مرز خسروی هم از دیروز باز شد و هر روز بر شور حضور زائران اربعین حسینی افزوده می‌شود.

خسروی با اشاره به اینکه مرز خروجی زائران لرستان مرز مهران است، یادآور شد: زیرساخت‌های خوبی در این مرز تدارک دیده شده ۹۶ گیت خروجی فقط برای زائران اربعین ایجاد شده تا مردم بدون مشکل و در آرامش سفر خود را انجام دهند.

او  با انتقاد از کم توجهی‌ها نسبت به طرح «نایب الشهید» در پیاده روی اربعین اظهار داشت: در بحث نایب الشهدا قدمی برداشته نشد، هرکسی در هر محله و روستایی هست عکس شهدای خود را با اسم چاپ کنند و در مسیر پیاده روی اربعین به زائران بدهند تا به نیابت از شهدای ارزشمند ما به زیارت بروند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به اینکه افراد به صورتی گروهی و شبه کاروانی به پیاده روی اربعین بروند و یک روحانی در این جمع‌ها لیدر و راهبر افراد بشود، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۸ موکب فعال در عراق داریم که پذیرای روحانیون، زائران و مبلغان است.

انتهای پیام/ر

۵۸ هزار زائر لرستانی در سامانه سماح ثبت نام کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر