کد خبر: ۷۰۹۸۵۰۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان:

سعداللهی گفت: عامل بدهی ۶ هزار میلیارد ریالی خودروسازان به قطعه‌سازان سمنانی کاهش تولید خودرو است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، رستم سعداللهی رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان گفت: بسیاری از واحد‌های قطعه‌سازی استان سمنان به امید حفظ میزان تولید در شرکت‌های خودروسازی در سال‌های گذشته قطعه و مواد اولیه خریداری کردند که به دلیل کاهش تولید خودرو این مواد اولیه اکنون در انبار‌ها خاک می‌خورد و موجب بدهی ۶ هزار میلیارد ریالی خودروسازان به قطعه‌سازان سمنانی شده است.

او افزود: کاهش فروش خودرو از سوی شرکت‌های خودروسازی معتبر در سال‌های گذشته باعث رکود در بازار قطعه سازی شده است که باید با رویه‌های اصولی، بازار این واحد‌های تولیدی را از رکود خارج کرد.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان بیان کرد: ارزش مواد اولیه انباشت شده قطعه در انبار‌های سمنان دست کم ۲ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود که با رونق بازار خودرو و افزایش فروش، کسب و کار قطعه‌سازان بهتر می‌شود.

سعداللهی ابراز داشت: برخورد دستگاه قضا با متخلفان و مدیران خودروساز بسیار ارزشمند بوده است و باید اقدام‌های از این دست برای مبارزه با رانت‌خواران ادامه یابد.

او تصریح کرد: اقدام‌های مثبتی از سوی مدیران کنونی خودروساز برای رونق تولید و کسب و کار قطعه سازان در دست اقدام است که با کاهش فشار‌های خارجی امیدواریم وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان در این بخش رونق بگیرد.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی در استان سمنان نباید در حدشعار باقی بماند و با باید وعده‌های دولت در بخش‌های مختلف در راستای حمایت از صنعت در گام اجرایی قرار گیرد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحد‌های تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام / م

بدهی ۶ هزار میلیارد ریالی خودروسازان به قطعه‌سازان سمنانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر