کد خبر: ۷۰۹۸۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

در آستانه اربعین حسینی ۶۰۰ نفر از زائران کشور آذربایجان برای شرکت در راهپیمایی اربعین به حرم رضوی مشرف و سپس راهی کربلای معلی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، ظهر امروز کاروان ۶۰۰ نفره از کشور آذربایجان برای زیارت حضرت رضا (ع) به بارگاه منور رضوی مشرف شدند. این زائران با حضور در رواق دارالرحمه از برنامه‌های مذهبی حرم مطهر بهره‌مند و سپس با بدرقه مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی عازم کشور عراق شدند.

جعفر حاجی‌اف سرپرست کاروان زوار اربعین کشور آذربایجان در حاشیه این مراسم گفت: مردم شیعه کشور آذربایجان هر ساله با حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی نشان داده‌اند که درس بزرگ امام حسین (ع) را به خوبی آموخته‌اند و عشق به اهل بیت (ع) در آنان هیچ گاه کم‌رنگ نخواهد شد.

او تصریح کرد: بیشتر از ۵۰ درصد جمعیت کشور آذربایجان شیعه هستند و غالب آن‌ها چنان ارادتی به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه حضرت رضا (ع) دارند که پس از بازگشت از این سفر، ماه بعد دوباره برای زیارت مجدد ثبت‌نام می‌کنند.
 
تشرف کاروان ۶۰۰ نفره از زائران کشور آذربایجان به حرم رضوی

سرپرست کاروان زوار اربعین کشور آذربایجان گفت: در سفر‌های زیادی همراه کاروان به مشهد مشرف شده‌ام و در این سفر‌ها کرامات زیادی از حضرت رضا (ع) دیده‌ام؛ امام رضا (ع، ولی نعمت ما هستند و خدا به واسطه وجود ایشان، نعمت خدمت به زائرانش را نصیب ما کرده است.

جعفر حاجی اف با بیان اینکه خدمت به زائرانی که سال‌ها آرزوی زیارت و انس با امام رضا (ع) را داشتند به زندگی‌اش رنگ دیگری بخشیده است، افزود: همه د‏ر هر شرایطی که زند‏گی می‌کنند، ‏ به این امید به حرم امام رضا (ع) می‌آیند تا از ایشان‏ آرامش و آرزوی شفاعت طلب کنند و این زیباترین و بهترین آرزویی است که آن‌ها دارند‏.

او تصریح کرد: ۲ روز در مشهد اقامت داشتیم و بعد از آن راهی کربلای معلی می‌شویم تا مولایمان آقا اباعبدالله را زیارت کنیم با این امید‏ که مشمول عنایت ائمه اطهار (ع) قرار بگیریم.
 
انتهای پیام//ج.ر
 
 

حضور زائران آذربایجانی در حرم مطهر رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر