کد خبر: ۷۰۹۹۱۸۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:تا بهمن ماه امسال ۲ مدرسه استثنایی در استان اصفهان افتتاح می‌شود و یک مدرسه مخصوص نابینایان نیز در مرحله نقشه‌برداری در بهارستان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،شهین جوانی معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان امروز در نشست خبری اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: در استان اصفهان ۴۰ هزار و ۸۰۴ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل وجود دارد که اقداماتی برای شناسایی و حضور آن‌ها در مدارس انجام شد.

او افزود: ۱۵۸۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند که موفق به جذب ۴۲۳ نفر از آن‌ها شدیم و سایر این کودکان یا در مراکز توانبخشی بهزیستی و آموزش‌ناپذیر هستند و یا باید به مدارس استثنایی فرستاده شوند. همچنین با خانواده‌های کودکان کار مذاکراتی داشتیم و هزینه‌های تحصیل آن‌ها را پرداخت کردیم و آن‌ها نیز به مدارس اضافه شدند.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: والدین باید بدانند که آموزش و پرورش تنها در مراکزی که مجوز آموزش و پرورش را دارند قادر به سنجش و مداخله به‌هنگام در دوره پیش‌دبستانی است.

او تصریح کرد: تا بهمن ماه امسال ۲ مدرسه استثنایی در استان اصفهان افتتاح می‌شود و یک مدرسه مخصوص نابینایان نیز در مرحله نقشه‌برداری در بهارستان است.

به گفته جوانی ۲ مدرسه یک دانش‌آموزی در استان اصفهان وجود دارد.

همچنین معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این نشست گفت: با تعریف پنج کارگروه تعمیر و تجهیز، ساماندهی نیروی انسانی، اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، ارزیابی عملکرد و تأیید صلاحیت در پروژه مهر (فرآیند بازگشایی مدارس) خوشبختانه مهرماه امسال را آرام و با کمترین نگرانی آغاز کردیم.

محمدرضا ناظم‌زاده افزود: امسال با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه بودیم و این چالش به چالش منابع مالی اضافه شده است. کمبود ۱۳ هزار نیروی انسانی شوخی‌بردار نبود که با تدابیر اتخاذشده رفع شد. البته وضعیت فعلی ایده‌آل نیست و امیدوارم آموزش و پرورش به اولویت نخست کشور تبدیل شود تا به دنبال آن، سایر مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با توسعه‌یافتگی آموزش و پرورش رفع شود.

او درباره تنوع مدارس و چالش‌های این موضوع ادامه داد: این تنوع محدود به استان اصفهان نبوده و هرکدام از انواع مدارس بر اساس قانون و به صورت کشوری به وجود آمده است و مدارس غیردولتی طبق قانون می‌توانند آزمون ورودی داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره اینکه به نظر می‌رسد برخی مدارس محدوده‌بندی محل سکونت دانش‌آموزان برای ثبت‌نام را رعایت نکرده‌اند، تصریح کرد: مدارس خاص شامل هنرستان‌ها، مدارس نمونه‌دولتی، شاهد، غیرانتفاعی و تیزهوشان برای ثبت‌نام محدوده‌بندی ندارند و محدوده‌بندی مربوط به مدارس عادی است و امسال هیچ دانش‌آموزی برای ثبت‌نام در مدارس دارای محدوده مشکل نداشته مگر اینکه ظرفیت مدرسه تکمیل شده باشد.

انتهای پیام/م

 

نشست خبری معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر