کد خبر: ۷۰۹۹۲۱۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
نایب قهرمان مسابقات آسیایی کیک بوکسینگ واکو ۲۰۱۸؛

نایب قهرمان مسابقات آسیایی کیک بوکسینگ واکو ۲۰۱۸ گفت: دغدغه مخالفان حضور زنان در ورزشگاه‌ها، مناسب ساختن فضای عمومی ورزشگاه‌ها و جلوگیری از هتک حرمت بانوان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها مدتی است که جنجال بسیاری به پا کرده است، ورود زنان به ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات ورزشی آقایان، از آن دست موضوعات چالش‌برانگیز است. برخی می‌گویند باید آزاد باشد، برخی می‌گویند باید با اعمال محدودیت‌هایی، قانونی شود، برخی معتقدند اساساً چنین کاری نباید انجام شود و اصلاً بانوان را چه به ورزشگاه رفتن و تشویق کردن تیم آقایان! و برخی هم سکوت کرده‌اند که مبادا مخالفتی کنند و جایگاه و پایگاهشان در بین مردم را از دست بدهند.

مهلا نقیب زاده، عصو تیم ملی کیک بوکسینگ واکو جمهوری اسلامی ایران، نایب قهرمان مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ و ۵ دوره قهرمان کشور، مسئول بانوان کمیته کیک بوکسینگ واکو استان کرمان و دبیر موسسه مردم نهاد ورزش گستران کریمان در این زمینه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با اشاره به اینکه جامعه ما جوان است و نیاز به شادی و تفریح دارد، گفت: عده‌ای جلوی ورود زنان به استادیوم را گرفتند، حال آنکه حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک خواسته است.

او حضور در ورزشگاه‌ها را حق طبیعی و انسانی هر جامعه ای دانست که زن و مرد نمی‌شناسد و افزود: این امر خارج از ضوابط شرعی و قانونی هم نیست و در مجموع این مسئله از نظر اصول قانونی نیز منعی ندارد.

نقیب زاده تصریح کرد: من معتقدم اگر موازین شرعی در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها رعایت شود و بانوان در یک فضای اخلاقی حساب شده در ورزشگاه‌ها حضور یابند، می‌توان زمینه را برای حضور بانوان فراهم ساخت، زیرا محیط ورزشگاه‌ها برخی اوقات نامناسب است و ما باید حرمت انسانی بانوان را نگه داریم.

این نایب قهرمان مسابقات آسیایی ۲۰۱۸بیان داشت: دغدغه مخالفان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز مناسب ساختن فضای عمومی ورزشگاه‌ها و جلوگیری از هتک حرمت بانوان است و اگر کار فرهنگی در این زمینه انجام شود، حضور زنان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نیز ایرادی ندارد.

نقیب زاده افزود: جامعه ما براساس اصول و آیینی اداره می‌شود و مسئولان نیز باید با توجه به آداب، رسوم و فرهنگ مردم همراهی و همکاری لازم را داشته باشند؛ چراکه اگر برخلاف آداب و رسوم عمل شود، موضوع تبدیل به تعارض شده و در ادامه بی‌نظمی پدیدار می‌شود.

انتهای پیام/ب

حضور بانوان در ورزشگاه ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
شوذب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
چندسال پیش یکی ازمسابقات فوتبال درروزتاسوایی حسینی برکزارشد اول نگران حنجارشکنی بودند ولی مردم خوب ما کل ورزشکاه راحسینیه کردند حا لاهم اگرخانمها درورزشگاه حضورپیداکنند ورزشگاه ازهمیشه ارامترخواهدشد میگویدنه چند مسابقه راباحضورخانمها برگذارکنیدتاببینیدکه مردم مابسیارفیهم هستند
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر