کد خبر: ۷۰۹۹۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

در روز‌هایی که استقلال و پرسپولیس درگیر مشکلات داخلی هستند، ۲ تیم شهرستانی شروع خوبی در لیگ برتر نوزدهم داشته اند.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۹ - ۹۸ در شرایطی آغاز شد که پرسپولیس پس از طی کردن دورانی طلایی با برانکو ایوانکوویچ، پس از چهار فصل این سرمربی را روی نیمکت خود نمی‌دید. استقلال تهران نیز پس از ناکامی در به دست آوردن قهرمانی در فصل گذشته، استراماچونی ایتالیایی را روی نیمکت خود نشاند.

شرایط سرخابی‌های پایتخت به گونه‌ای بود که می‌شد پیش بینی کرد در هفته‌های ابتدایی نتایج آن‌ها فراز و نشیب‌های بسیاری خواهد داشت. در حالی که ۶ هفته از بازی‌ها را پشت سر گذاشته ایم، پرسپولیس در رتبه هفتم و استقلال در رتبه یازدهم جدول رده بندی قرار دارد.

در چنین شرایطی که سرخابی‌های پایتخت درگیر مشکلات داخلی هستند، ۲ تیم شهرستانی شروعی خوبی در لیگ برتر داشته اند. سپاهان اصفهان و تراکتور به عنوان تیم‌های اول و دوم جدول رده بندی هر کدام صاحب ۴ برد و ۲ مساوی در ۶ بازی ابتدایی خود شده اند. با توجه به شرایط فعلی به نظر می‌رسد که در فصل جاری رقابت برای کسب عنوان قهرمانی داغ‌تر از چند فصل اخیر به ویژه لیگ هفدهم که پرسپولیس در فاصله سه هفته مانده به پایان بازی‌ها قهرمانی خود را مسجل کرده بود، خواهد بود.


بیشتر بخوانید: رکورد شکنی سپاهان و تراکتور در لیگ برتر فوتبال


سپاهان؛ طعم شیرین ثبات

سپاهان با رعایت اصلی که در فوتبال ایران چندان عرف نیست، پای به رقابت‌های لیگ نوزدهم گذاشت. مسئولان باشگاه اصفهانی با ایجاد ثبات روی نیمکت خود، به همکاری با امیر قلعه نویی ادامه دادند. آن‌ها سال گذشته با قلعه نویی به موفقیت چشمگیری دست نیافتند، اما برنامه ریزی اصفهانی‌ها به گونه‌ای بوده که در فصل جاری می‌توان سپاهان را یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر دانست. امیر قلعه نویی که همواره تیم هایش را پرستاره می‌بندد، اما در لیگ نوزدهم به خرید‌های اقتصادی روی آورد.

ثبات یکی از نقاط قوت سپاهان در لیگ نوزدهم است که امیر قلعه نویی در ترکیب تیمش ایجاد کرد. در شرایطی که مدیریت باشگاه، با حفظ قلعه نویی ثبات روی نیمکت را ایجاد کرده بود. این سرمربی نیز کمترین تغییرات را در ترکیب تیمش نسبت به لیگ هجدهم اعمال کرد. این موضوع باعث شد تا سپاهان در هفته‌های ابتدایی درگیر سرگیجه معمولی که تیم‌های به آن دچار می‌شوند، نشود. سپاهان در حال حاضر با چهار برد و ۲ تساوی و تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور در صدر جدول رده بندی قرار دارد. این تیم در ۶ بازی هفت گل زده و تا کنون گلی دریافت نکرده است. شرایط فعلی سپاهان به گونه‌ای است که می‌توانیم با قاطعیت این تیم را یک مدعی برای کسب عنوان قهرمانی لیگ نوزدهم بدانیم.


  بیشتر بخوانید: سپاهان ۲ - ذوب آهن صفر/ صدر جدول طلایی ماند/ دربی آبی‌ها را قلعه نویی بُرد


تراکتور؛ با تجربه‌تر از لیگ هجدهم

تراکتور دومین فصل حضورش به عنوان یک باشگاه خصوصی را تجربه می‌کند. نقل و انتقالات تابستانی لیگ هجدهم در باشگاه تراکتور به گونه‌ای رقم خورده بود که به جرات می‌توانیم این باشگاه را ولخرج‌ترین باشگاه فصل گذشته معرفی کنیم. سرخ پوشان تبریزی در نقل و انتقالات تابستانی این فصل، اما باتجربه‌تر از فصل گذشته عمل و اقدام به جذب بازیکنانی کردند که واقعا به آن‌ها نیاز داشتند. به غیر از جدایی استوکس و اروین که کاملا قابل پیش بینی بود، جدایی ۳ بازیکن سرباز ذوب آهن، مهمترین خروجی باشگاه تراکتور بود. این باشگاه در مقابل، دست روی بازیکنانی گذاشت که در همین هفته‌های ابتدایی لیگ هجدهم شاهد درخشش آن‌ها بودیم. مظاهری، ویمبلا، خانزاده و مهدی تیکدری بازیکنانی هستند که خریدشان نسبت به خرید‌های فصل گذشته، خرج به مراتب کمتری روی دست باشگاه گذاشته، اما عملکرد بهتری نسبت به بازیکنان فصل این تیم داشته اند. مصطفی دنیزلی، سرمربی ترکیه‌ای تراکتوری‌ها که چهارمین سرمربی سرخ پوشان پس از خصوصی سازی به شمار می‌رود، با حضور در تبریز به آرزوی دیرینه هواداران تراکتور جامه عمل پوشاند. محبوبیت سرمربی، چیزی بود که در سال‌های اخیر در باشگاه تراکتور به فراموشی سپرده شده بود، اما با آمدن دنیزلی بار دیگر شاهد حضور مربی‌ای در راس کادر فنی تراکتور هستیم که سکو‌ها به شدت دوستش دارند.


بیشتر بخوانید: تراکتور ۱ - پارس جنوبی صفر/ برد تبریزی‌ها در خانه


تراکتور با سبکی که البته کمتر از دنیزلی شاهد بودیم، لیگ برتر را آغاز کرد. این تیم به اقتصادی‌ترین شکل ممکن امتیاز‌ها را جمع کرد. امتیاز‌هایی که ارزشش در هفته‌های پایانی بیشتر مشخص خواهد شد.

این تیم علی رغم اینکه با سرمربی جدیدش پای به مسابقات گذاشت و در ترکیب خود نیز تغییرات زیادی نسبت به فصل گذاشته داشت، از ۶ بازی ۴ برد و ۲ مساوی به دست آورده و با تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان، دوم است. یکی از نکات جالب توجه در مورد تراکتور، عملکرد خط دفاعی و حمله این تیم است. با وجود کمبود قابل توجه بازیکن در خط دفاعی، این تیم در دفاع عالی عمل کرده و در کنار درخشش مظاهری، مدافعان این تیم تاکنون اجازه باز شدن دروازه شان را به هیچ تیمی نداده اند. اما در خط حمله، با وجود داشتن مهاجمان گران‌قیمت، تراکتوری‌ها چندان زهردار نشان نداده اند. آن‌ها تنها چهار گل زده اند که ۲ گل از این چهار گل را حاج صفی که یک مدافع است به ثمر رسانده و یک گل از ۲ گل دیگر را بازیکنان حریف به ثمر رسانده است.

در انتظار گرم شدن موتور سرخابی‌ها

در شرایطی که سپاهان و تراکتور، شروع بسیار خوبی در لیگ برتر داشته اند، پرسپولیس و استقلال درگیر مسائل و مشکلات داخلی بسیاری هستند که عملکردشان را به شدت تحت الشعاع قرار داده است. پرسپولیس در دوران پسا برانکو به سر می‌برد و هنوز نتوانسته با کالدرون به همان تیمی تبدیل شود که در فصل‌های قبل شاهد بودیم. کالدرون برای برانکو شدن، مسیر دشواری در پیش دارد، اما برگ برنده او بازیکنانی هستند که از دوران برانکو در تیم حضور دارند و می‌توانند بار دیگر پرسپولیس را به یکی از مدعیان قهرمانی تبدیل کنند.

استقلال هم شرایط مشابهی را تجربه می‌کند. این تیم بعد از رفتن شفر بازهم اقدام به استخدام سرمربی خارجی کرد. استراماچونی با کارنامه‌ای نه چندان مطلوب هدایت استقلال را بر عهده گرفت. سرمربی جوان ایتالیایی که در همین هفته‌های نخست حواشی بسیاری را از او شاهد بودیم، دقیقا همان مشکلی را دارد که کالدرون دارد. بی شک با گذشت هفته‌های آتی و رسیدن به میانه‌های نیم فصل اول، آرام آرام شاهد گرم شدن موتور لیگ برتر و راه افتادن سرخابی‌ها نیز خواهیم بود. به این ترتیب می‌توانیم یک لیگ جذاب را با حضور تیم‌های مدعی زیادی در پیش داشته باشیم.

بی شک تا میانه‌های نیم فصل باید صبر کنیم تا ببینیم آیا سرخابی‌های پایتخت خواهند توانست در قامت مدعی ظاهر شوند و در کنار سپاهان، تراکتور و حتی شهر خودرو تنور مسابقات را داغ‌تر کنند یا خیر؟

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
به نظر شما فوتبال شناسان عزیز تیم اگر تیم باشه با تعویض مربی بیکباره سر فصل پنچر میشه و یا نه مدتی طول میکشه تا کم بیاره؟تا وقتی که این دو تیم دولتی باشند مافیای فوتبال هر وقت خواستند بهشون عزت میدند هر وقت به نفع خودشون دیدند نفرت.والسلام
تبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
چون فغانی رفته دو تیم شهرستانی استقلال و پیروزی شروع ضعیفی داشتن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
دوستان من تراختوری ام.یه زمانی افسوس میخوردم حیف این تماشاگران تراختو صاحب نداشت شکر خدا خصوصی شده الان به خواسته هوادار احترام می‌گذارند وانشالله بهترین سودرا خواهد برد.انشاءالله روزی تیم استقلال پرسپولیس وهمه تیم ها خصوصی بشن.هوادار کمتر حرص بخوره.وبهترین درامدداشته باشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
امسال حق تراکتورسازی تبریز هست قهرمان بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
پرسپولیس تمام بازیهای سختشو انجام داده مشخصه که به جمع مدعیا بر میگرده در ضمن شهر خودرو از دو تا تیم شهرستانی که گفتید بازی بهتر و محکمتری رو بازی میکنه قطعا یکی از جدی ترین مدعیان شهرخودرو هست
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
شهرخودرو مشهد یادت رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
عشق فقط پرسپو
لیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
عشق وزیر ورزشه که رنگش قرمزه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر