کد خبر: ۷۰۹۹۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب ۳۰۰ میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به تکمیل بخشی از خط ریلی مشهد به چابهار اختصاص یافت.

اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار برای خط ریلی مشهد به چابهاربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  خیرالله خادمی  معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ کیلومتر از قطعه دوم جاده دو بانده گناباد به مه ولات، گفت: از محل این اعتبار ۶۲۰ کیلومتر از خط ریلی مشهد به چابهار حدفاصل زاهدان به چابهار اجرا و تکمیل می‌شود.

او تصریح کرد: با توجه به نقش مهم خط ریلی مشهد به چابهار در تکمیل کریدور شمال به جنوب و اهمیت آن در رونق اقتصادی و توسعه صادرات و کاهش محرومیت در این منطقه رهبر معظم انقلاب تاکید خاصی به سرعت بخشی در اجرای این طرح دارند و ما نیز با اختصاص این اعتبار برای تکمیل آن تا قبل از پایان دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اتصال خط ریلی مشهد به چابهار کشور‌های پاکستان و افغانستان از طریق ایران به آسیای میانه و قفقاز متصل می‌شوند و با اجرای آن شاهد توسعه کمی و کیفی صادرات و کاهش هزینه‌های حمل و نقل خواهیم بود.

خادمی افزود: ۵۰ کیلومتر از جاده دو بانده بیرجند به قاین طی سال های گذشته به بهره برداری رسیده و ۵۰ کیلومتر دیگر با تخصیص اعتبار لازم در دست اجراست.

او تصریح کرد: همچنین از مجموع یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر مسیر مشهد به چابهار تاکنون ۷۰۰ کیلومتر دو بانده شده و ۷۰۰ کیلومتر در دست مطالعه قرار دارد و بقیه در حال بررسی است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: گفت: با توجه به حمل و نقل سالانه ۲۰ میلیون تن بار از مجتمع سنگ آهن سنگان خواف به دیگر نقاط کشور ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی در این منطقه از اهمیت بسیار برخوردار است و دولت دوازدهم به این مساله عنایت خاص دارد.

در این مراسم ۱۰ کیلومتر از قطعه دوم جاده دو بانده گناباد به مه ولایت به بهره برداری رسید.

انتهای پیام// ز.م

۳۰۰ میلیون دلار برای خط ریلی مشهد به چابهار اختصاص یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر