کد خبر: ۷۰۹۹۷۳۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت در اردبیل:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهاجرت معکوس بزودی در جنوب استان اردبیل اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه نئوپان خلخال در جنوب استان اردبیل گفت: با اقدامات صورت گرفته برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بخش صنعت و معدن در جنوب استان اردبیل، مهاجرت افراد جویای کار این منطقه به مناطق دیگر کشور متوقف شده و مهاجرت معکوس بزودی اتفاق می‌افتد.

او اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه در بخش‌های صنعت و معدن در نظر داریم با بکارگیری حداکثر ظرفیت این قابلیت‌ها بویژه با توجه به وجود معادن غنی از جمله معدن مس و سایر فلزات در منطقه در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید استفاده و جمعیت سفر کرده از جنوب استان اردبیل را به سمت و سوی مهاجرت معکوس هدایت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره با تلاش بی‌وقفه برای راه‌اندازی طرح توسعه کارخانه نئوپان خلخال به عنوان بزرگترین واحد صنعتی جنوب استان اردبیل افزود: بزودی با پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه ملی به این کارخانه زمینه ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در این واحد صنعتی بزرگ فراهم می‌شود.

رحمانی همچنین از تولید به عنوان امری مقدس نام برد و با تقدیر از مسئولان استان و نماینده مردم منطقه در مجلس برای راه‌اندازی مجدد این کارخانه پس از ۲ سال رکود فعالیت آن و ایجاد فرصت شغلی دوباره برای ۲۰۰ نفر از بیکارشدگان این واحد صنعتی گفت: تمام تلاش ما برای راه‌اندازی واحد‌های صنعتی و تولیدی راکد، تعطیل و یا نیمه‌فعال در سطح کشور در جهت تحقق خواسته مقام معظم رهبری برای رونق تولید و قطع وابستگی به بیگانه در امور صنعتی و اقتصادی است.

او از راه‌اندازی شهرک صنعتی شماره ۲ خلخال و ناحیه صنعتی هشجین در جنوب استان اردبیل خبر داد و افزود: توسعه صنعتی مناطق کمتر توسعه‌یافته و کم‌برخوردار کشور اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد فرصت‌های شغلی برابر، تمرکززدایی صنعتی از کلانشهر‌ها و بردن صنعت به شهرستان‌های کوچک به جای مراجعه افراد جویای کار این مناطق به واحد‌های صنعتی کلانشهر‌ها است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره با تلاش مسئولان استان برای راه‌اندازی کارخانه فروسیلیس خلخال با استفاده از توان مالی سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی اظهار داشت: ایجاد و احداث این کارخانه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد کرده و رونق اقتصادی مردم جنوب استان را سبب می‌شود.

رحمانی گفت: خدمت بی‌منت به مردم و حل مشکلات بیکاری و اقتصادی مناطق مختلف کشور از اهداف مهم دولت بوده و در این راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با اجرای برنامه‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران متقاضی طرح‌های صنتعی و تولیدی در راستای نیل به اهداف عالی دولت قدم برمی‌دارد.

او در سفر ۲ روزه خود به استان اردبیل از واحد‌های تولیدی شهرستان‌های اردبیل، خلخال، کوثر و مشگین‌شهر بازدید کرده و با صنعتگران و فعالان دیدار کند.

بازدید از کارخانه نئوپان خلخال، نشست با فعالان اقتصادی شهرستان خلخال، بازدید از ناحیه صنعتی کوثر، بازدید از شرکت آرتاویل تایر، نشست با فعالان اقتصادی اردبیل، دیدار با امام جمعه اردبیل، بازدید از شرکت حدید مبتکران، نشست با فعالان اقتصادی شهرستان مشگین‌شهر از برنامه‌های سفر ۲ روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان اردبیل است.

انتهای پیام/ح

ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید درکارخانه نئوپان خلخال فراهم می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر