کد خبر: ۷۱۰۰۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: یکی از ابعاد مراقبت از بیماران، موضوع حمایت معنوی از سوی پرستاران است.

کمبود مهدهای روزانه سالمندی در ایران/ نقش مهم پرستاران در حمایت معنوی از بیماران و خانواده‌های آنها / انجام کارهای پیشگیرانه و ارتقای سلامت بیماران به وسیله پرستاران/ تاثیر شگفت اور ارتباط سالمندان و کودکان با یکدیگراصغر دالوندی، رئیس سازمان نظام پرستاری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به نقش پرستاران در مراقبت از بیماران و سالمندان اظهار کرد: پرستاران نقش مهمی در مراقبت از بیماران و به خصوص سالمندان ایفا می‌کنند و یک پرستار می‌تواند با ارائه آموزش‌های لازم پیشگیری از بیماری‌های مختلف و ارتقای سلامتی سالمندان و افراد تحت نظر، نقش خود را به خوبی ایفا کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور افزود: پرستاران در زمینه تحقیق و پژوهش می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند و با هدف ارتقای سطح مراقبت از بیماران و به خصوص سالمندان، تجارب خود را در قالب مقالات مختلف در خدمت دیگران قرار دهند.

دالوندی بیان کرد: یکی از ابعاد مراقبت از بیماران، موضوع حمایت معنوی از سوی پرستاران است، زیرا آن‌ها با ارائه خدمات مناسبی در زمینه مراقب معنوی از بیماران و به ویژه سالمندان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.


بیشتر بخوانید: مشکلات دوران سالمندی و جمعیت پیر ایران/ کشور جوان ایران با شیب تند در حال پیر شدن است


نقش مهم پرستاران در نگهداری از سالمندان

او گفت: حافظه کوتاه مدت برخی بیماران و به خصوص سالمندان از بین رفته است و به همین دلیل علاقه زیادی به تکرار خاطرات سال‌های دور خود دارند؛ پرستاران در صحبت کردن با آن‌ها و تقویت ذهنشان نقش مهمی دارند، زیرا در این دوران، آلزایمر و دمانس، بیماران سالمند را به شدت تهدید می‌کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: یکی از مراکزی که به تازگی در دنیا راه‌اندازی شده، نگهداری سالمندان به صورت روزانه است که متاسفانه در ایران تعداد اینگونه مراکز بسیار اندک است.

دالوندی اضافه کرد: پرستاران نقش مهمی در نگهداری از سالمندان در مراکز روزانه دارند و این مراکز تحت عنوان مهد‌های روزانه نامیده می‌شود.

او گفت: در دنیا پرستاران از سالمندان در مهد‌های روزانه مراقبت می‌کنند و حتی طوری برنامه‌ریزی شده که در برخی از کشور‌های پیشرفته سالمندان و کودکان در طول روز در ارتباط هستند، زیرا آن‌ها در این سن به کودکان و حرف زدن با آن‌ها علاقه زیادی دارند؛ در کشور‌های پیشرفته سالمندان پس از طی دورانی در مهد‌های روزانه به آسایشگاه‌ها منتقل می‌شوند که در این مراکز به سالمندان تا پایان عمر خدمات مراقبتی داده می‌شود.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر