کد خبر: ۷۱۰۰۷۵۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
امام جمعه موقت بوشهر:

امام جمعه موقت بوشهر گفت: مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی امید دارند و مسئولان هم باید در این شرایط خاص اقتصادی با تکیه بر توان داخلی و اعتماد به توانمندی جوانان مشکلات جامعه را حل کنند و امید را در دل مردم زنده نگه‌دارند.

فاثقفبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به حقوق بشر اسلامی و دینی و مقایسه آن با حقوق بشری جامعه غربی و استکباری بیان کرد: امروز استکبار جهانی که از چنگال آنان خون مظلومان می‌چکد پرچم حقوق بشر جامعه جهانی را در دست گرفته‌ است و خود را مدعی حقوق بشر می‌داند.

او با بیان اینکه تمام نهاد‌ها و سازمان‌های جهانی از حق کُشی‌های آمریکا حمایت می‌کنند، تصریح کرد: حقوق بشر غربی مدعی است که انسان در هر صورت باید آزاد زندگی کند اگرچه حقوق دیگران را هم پایمال کند در صورتی که اسلام بر فضائل و ارزش‌های انسانی تاکید دارد و می‌گوید نباید حقوق مظلومان از بین برود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، تاکید کرد: بر اساس اصول اسلام، انسان و جامعه حق ندارد سبب از بین بردن حقوق و منافع انسان و جامعه شود و حقوقی که سبب متزلزل شدن و از بین رفتن منافع انسانی و جامعه می‌شود نباید اجازه عملی شدن به آن داده شود.

او با اشاره به اینکه خداوند متعال حلال و حرام در جامعه انسانی را تعیین کرده است تصریح کرد: آن حقوقی که سبب رشد و سعادت جامعه و انسان می‌شود و در مسیر فضائل و ارزش‌های الهی قرار دارد، حقوق بشر اسلامی و دینی است.

امام جمعه موقت بوشهر، استفاده از بمب اتم را در دین اسلام حرام دانست و گفت: استفاده از بمب اتم که رهبر معظم انقلاب  آن را حرام می‌دانند و تحریم کرده‌اند، در اسلام ممنوع است، ولی  آمریکا برای منفعت خود با این نوع سلاح کشتار جمعی، هیروشیما و ناکازاکی را بمباران اتمی می‌کند، و هیچ سازمان و نهاد بین‌المللی عکس‌العملی برای محکوم کردن آن نشان نمی‌دهد.

دشتی، با بیان اینکه فرهنگ خانواده غربی و ارتباط نامشروع سبب متزلزل شدن بنیان خانواده می‌شود، گفت: در اسلام مواردی که سبب نابودی و متزلزل شدن بنیان خانواده می‌شود تحریم و حرام شده است.

او، یکی از عوامل متزلزل شدن بنیان خانواده را آزادی بی‌بندو بار و پیروی از فرهنگ غربی‌ها دانست و تاکید کرد: غربی‌ها به اصول بنیان خانواده پایبند نیستند و ترویج آن در جامعه از اهداف مهم آنان است که امروزه یکی از عومل افزایش طلاق پیروی از فرهنگ غربی است.

امام جمعه موقت بوشهر رسیدگی به فقرا، خیرخواهی، ارشاد، جهل‌زدایی، امر به معروف و نهی از منکر را از مبانی اسلامی دانست و تصریح کرد: در اسلام گاهی حقوق بشر اوج الهی می‌گیرد و سبب ایثار و شهادت می‌شود که شهدای گرانقدر در این راستا جان خود را فدا می‌کنند.

‌دشتی با تاکید بر رعایت اصول دینی و اسلامی در همه قشرهای جامعه افزود: اصول و مبانی دینی، اسلامی و مذهبی نباید ملعبه قدرت‌های مقطعی سیاست و نگاه‌های شخصی افراد شود.

او با اشاره به حرکت عظیم مردم مسلمان در پیاده‌روی اربعین حسینی بیان کرد: حرکت عاشقانه و کاروان‌های حسینی این‌روز‌ها در مسیر کربلا در حرکت است که نشان از عشق به ولایت و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه عاشقان ولایت در پیاده‌روی اربعین حسینی شب‌وروز را نمی‌شناسند و تحمل سختی‌ها می‌کنند، افزود: کاروان‌های اربعین حسینی با این حرکت عظیم همدردی خود را با زینب کبری (س) و اهل بیت (ع) نشان می‌دهند و با سوز دل مسیر را طی می‌کنند.

دشتی جایگاه پیاده‌روی اربعین حسینی را در ابعاد فرهنگی، سیاسی، فردی و اجتماعی را مهم دانست و تاکید کرد: اربعین حسینی و حضور در این مراسم بر انسان‌ها اثرگذار است و سبب رشد کمال و سعادت انسان می‌شود.

او  با بیان اینکه هر سال بر جمعیت حرکت حسینی در پیاده‌روی اربعین افزوده‌ می‌شود، تصریح کرد: در مراسم پیاده‌روی اربعین که هراس در دل دشمنان اسلام و استکبار جهانی ایجاد کرده سبب افتخار جهان اسلام و تشیع است.

امام جمعه موقت بوشهر بصیرت‌افزایی، ولایت‌مداری و عشق به خاندان ائمه اطهار (ع) را از ویژگی پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا عنوان کرد و گفت: این حرکت که یک همایش جهانی محسوب می‌شود نیاز به مدیریت جهانی است زیرا بر عهده ایران و عراق نیست بلکه باید جهان اسلام و کشور‌های اسلامی آنرا مدیریت کنند.

دشتی، از افزایش روز افزون جمعیت در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد: امسال جمعیت شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی در کربلا ۳ برابر پارسال شده که نیاز به مدیریت جهانی با فکر و تدبیر قوی‌تر است.

او با تاکید بر توجه به امیدآفرینی در جامعه و منویات مقام معظم رهبری، افزود: معظم‌له امید آفرینی در جامعه را یک ضرورت اعلام کرده‌اند زیرا این انقلاب و نظام با سختی‌ها فراوانی ایجاد شده و نباید ناامیدی که دشمنان در جامعه ایجاد می‌کنند ترویج شود زیرا ناامیدی سبب نابودی می‌شود.

‌امام جمعه موقت بوشهر از نخبگان، تربیون‌داران، دانشگاهیان و جوانان خواست برای امیدآفرینی در جامعه تلاش کنند و گفت: اعتماد به جوانان که می‌توانند بدون اتکا به غرب و بیگانگان پیشرفت و سعادت جامعه را محقق کنند باید مورد توجه قرار بگیرد.

دشتی با گرامیدشت سالروز تاسیس سازمان بازرسی و قدردانی از اقدام انقلابی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در مبارزه قاطع با فساد در همه بخش‌های جامعه گفت: این اقدام که زمینه عدالت گستری در جامعه را فراهم کرده سبب امیدواری مردم شده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر ادامه مبارزه با فساد در همه لایه‌های جامعه تصریح کرد: هرچند که فسادهیچ گاه ریشه کن نمی‌شود، اما ادامه مسیر برخورد قاطع با فساد سبب رشد و پویایی جامعه می‌شود.

او با گرامیداشت روز عقیدتی سیاسی ارتش نقش مهم این نهاد در ارتش را بسیار مهم و قابل قدردانی دانست و افزود: نیرو‌های عقیدتی سیاسی ارتش در حفاظت و حراست از مرز‌های اسلامی نقش تاثیرگذاری دارند که خدمات آنان در ابعاد گوناگون قابل ستایش است.

انتهای پیام/م

مسئولان  با تکیه بر توان داخلی امید را در دل مردم زنده نگه‌دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر