کد خبر: ۷۱۰۱۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱
قدیری ابیانه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: ترکیه از طرفی هوس دارد سرزمین سابق عثمانی را برگرداند و از طرفی با توطئه تجزیه مواجه است.

دولت اردوغان به دنبال سرکوب هرگونه تجزیه طلبی است/ آمریکا و اروپا به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستندمحمدحسن قدیری ابیانه مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تجاوز ترکیه به شمال سوریه گفت: آمریکا، انگلیس، اروپا و رژیم صهیونیستی به دنبال لطمه زدن و تجزیه کشور‌های اسلامی هستند و می‌خواهند قومیت‌ها را برای تجزیه‌طلبی تحریک کنند.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه آن‌ها در سوریه قومیت‌ها را تحریک کردند، ادامه داد: متاسفانه دولت ترکیه به دام غرب افتاد و در این بازی اسیر دشمنی غربی‌ها با خود نیز شد.

او افزود: کودتای اخیر در ترکیه که با اطلاع غربی‌ها انجام شده بود بیدارباشی برای اردوغان بود که موضوع تجزیه ترکیه نیز مورد بحث غربی‌ها است. ترکیه از طرفی هوس دارد بخشی از سرزمین تحت سلطه سابق عثمانی را برگرداند و از طرفی با خطر توطئه تجزیه کشور خود مواجه است.


بیشتر بخوانید: آشنا کردن آمریکا با واقعیت‌های خود، مهم‌ترین ماموریت ظریف در نیویورک است


قدیری ابیانه با بیان اینکه اقدام اردوغان در شمال سوریه برای جلوگیری از تجزیه طلبی علیه کشور ترکیه است، خاطرنشان کرد: آمریکا دیگر از
کرد‌های سوریه حمایت نمی‌کند هرچند ترکیه بدون هیچ چراغ سبزی به سوریه حمله کرده است.

او با بیان اینکه ایران با حملات ترکیه به شمال سوریه موافق نیست، افزود: دولت اردوغان قاطعانه ایستاده و به دنبال سرکوب هرگونه تجزیه طلبی است و به خوبی فهمیده که غربی‌ها دشمن ترکیه هستند و به موضع‌گیری علیه آمریکا روی آورده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اینکه موضوع جدیدی نیست کشور لیبی تبدیل به شرقی-غربی شده....کشور سودان تبدیل به شمالی-جنوبی شده....سومالی .......حالا هم تجزیه کردهای سوریه و ترکیه...البته سعی وافری شد که در شمال عراق هم بین اعراب و اکراد تجزیه طلبی ایجاد کنند تا یکپارچگی و وحدت یکدست کشورعراق از بین برود ولی نتوانستند.... در حال حاضر مسلمانان را با دستان مسلمانان میکشند تا یمن را به 3قسمت تقسیم کنند اگر با انسجام و قوام متحداً تمام اقشار و آحاد ملت یمن با اتحاد قبایل و طوایف و شیوخ.....همه و همه با هم متحد شوند و همبستگی و اتحاد کنند کشور یکدست یمن تبدیل به 3تکه نخواهد شد این خدعه شوم تجزیه طلبی در هر کشوری پیاده سازی شده فقط بخاطر این بوده که در آینده با نیرنگ و خدعه راحت تر بتوانند بر هر قسمت تجزیه شده استیلا پیدا کنند و سهل الوصول تر غارت و چپاول ثروتهای ملی آن کشور را انجام بدهند و به یغما ببرند..............
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر