کد خبر: ۷۱۰۱۶۸۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر : ۷۱۰۱۶۸۶
گروه : همدان » همدان

از ابتدای سال ۹۸ تا پایان شهریورماه، بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نیکوکار به جمع حامیان اکرام و ایتام پیوستند.

۴۲۰۰ نیکوکار به حامیان اکرام و ایتام همدان پیوستندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان گفت: حامیان اکرام و ایتام از ابتدای امسال ۱۲۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به ایتام و فرزندان محسنین کمک کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۳۷ درصد رشد داشته است.

پیمان ترکمانه با بیان اینکه حامیان از ابتدای سال جاری ۸۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال به ایتام و ۴۱ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال به فرزندان محسنین کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان کمک کرده‌اند، افزود: کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۷ درصد رشد همراه بوده است که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

او با توضیح اینکه طرح اکرام ایـتام از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیاز‌های آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغاز شده است، اظهار داشت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.

ترکمانه بیان کرد: ایتام فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و در حال حاضر ۲۰ هزار و ۴۹۶حامی نیکوکار از سه هزار و ۸۰۷ یتیم زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان حمایت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان با اشاره به اینکه فرزندانی که پدر و مادر آن‌ها دارای بیماری‌های صعب‌العلاج هستند و یا توانایی پرداخت هزینه‌های کودک خود را ندارند نیز توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت می‌شوند، بیان کرد: ۶ هزار و ۹۶۰ حامی از ۲ هزار و ۹۹۸ تن از فرزندان محسنین، حمایت می‌کنند.

او میانگین کمک به هر یتیم را در ماه سه میلیون و ۵۹۰ هزار ریال و سرانه کمک به محسنین را ۲ میلیون و ۳۱۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: حامیان خیرخواه در ۶ ماه نخست سال گذشته ۹۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به فرزندان محسنین و ایتام کمک کرده‌اند.

انتهای پیام/ د 

خیران ۱۲۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند

منبع: ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر